PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 7 ] 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Resident Evil 3
PostNapisane: 14 sty 2020, o 19:58 
padołamacz

gadu: 0
Wyszedł dziś drugi zwiastun, na którym w końcu pokazali Nemesisa, jest też Hunter.
Nemesis zamiast wyrzutni lakier będzie nas gnębił tym razem przy pomocy miotacza ognia, nie wiem czy to dobrze czy źle, ale kozacko wygląda z tym wielki zbiornikiem na plerach. "Starrrrs" wolałem oryginalne, ale to też jest dobre, mocniej basowe i głębokie
W RE2 Mr X nie dawał się zrelaksować przez większość gry, więc mniemam że tu też tak będzie, ciekawe czy będzie się dało go tymczasowo ubić i liczyć że wyrzyga jakąś walizeczkę z modami do broni, czy też będzie jednak niezniszczalny. Liczę na to pierwsze.
No i czy Hunter będzie mógł obcinać głowę pierwszym ciosem czym strasznie mierził mnie w oryginalnej jedynce i chyba trójce też.

Premiera 3.04.2020, szybko ale było wiadome że po prostu musieli to dłubać od dłuższego czasu widząc z jakim przyjęciem spotkał się RE2
Do tego czasu będzie trzeba odświeżyć oryginał, pamiętam że skończyłem go raz i poza Nemesisem, posterunkiem i tym że część akcji działa się przed a część po wydarzeniach z RE2 to nic nie pamiętam a idiotyzmem byłoby dobrowolnie pozbawić się frajdy z porównywania lokacji, smaczków i tego co zmienili a co nie.

Poniżej dwa oficjalne zwiastuny, nie wiem na jakie gry wy najbardziej czekacie jeszcze na PS4, ale dla mnie RE3 to jest bezkonkurencyjnie numer jeden, za nim Ghosts a dopiero dalej LoU2 co tylko świadczy jakie petardy ma jeszcze Sony na koniec tej generacji, jeżeli ktoś by jeszcze lubił rpg to dokłada Finala 7, a jeszcze inni Cyberpunk, który z zapowiedzi i klimatu mi akurat kompletnie nie leży. 2020 to będzie super ciekawy rok dla Playstation, co najmniej pięć przemocarnych pozycji plus premiera PS5 na deser. Jak dla mnie to to parcie na nextgen jest niepotrzebne, dla mnie PS4 mogłoby jeszcze jak nic dwa lata dostarczać rozrywkę z najwyższej póły wyglądającą obłędnie (a mam zwykłasa), niestety wiara ma parcie na nowe rozdzielczości czy ray tracing, do tego "trzeba" przecież gnać technologię do przodu i zaraz niektórzy zaczną dawać sobie wmówić, że 4K to już za mało i potrzebują 8K. Dobra zagadałem się, filmiki:

phpBB [video]

phpBB [video]

PostNapisane: 15 sty 2020, o 07:39 
Origami Killer

loco napisał(a):
niestety wiara ma parcie na nowe rozdzielczości czy ray tracing, do tego "trzeba" przecież gnać technologię do przodu i zaraz niektórzy zaczną dawać sobie wmówić, że 4K to już za mało i potrzebują 8K. Dobra zagadałem się, filmiki:

Akurat ray tracing to zbędny bajer i większość normalnych zawsze z tego zrezygnuje na rzecz rozdzielczości i fpsów, nie wiem po co w to idzie Sony z PS5, parę lat i wszyscy o tym zapomną jak o 3D.

RE3 sprawdzę jak zwykle na premierę, preorder już wisi w kolejce. Niby odgrzewany kotlet, ale przy 2 pokazali że wiedzą co robią. :szlug:

PostNapisane: 15 sty 2020, o 12:00 
Size Matters

RE3 był najsłabszy z całej trójki. Piszę trójki, bo tylko 3 części i ew, Code Veronica, która tez była słaba zaliczam do RE. Reszta to jakieś pomyłki. Szkoda, że z horrory już mnie raczej mało bawią.

PostNapisane: 16 sty 2020, o 12:31 
Origami Killer

McG napisał(a):
RE3 był najsłabszy z całej trójki. Piszę trójki, bo tylko 3 części i ew, Code Veronica, która tez była słaba zaliczam do RE. Reszta to jakieś pomyłki. Szkoda, że z horrory już mnie raczej mało bawią.

Sprawdź sobie RE2 Remake, aktualnie można wyrwać za grosze, a jest na prawdę zacnie zrobiony. :brew:

PostNapisane: 16 sty 2020, o 18:28 
CHAMPION

gadu: 818467
Ray Tracing to nie jest zbędny bajer tylko generowanie oświetlenia i tym samym cienia zgodnie z prawami fizyki (co najlepiej widać oczywiście na hiper-realistycznych odbiciach) ale to nie tylko odbicia. Dotyczy to całego środowiska 3D. Technologia nie jest nowa, jest bardzo stara, pamiętam, że pierwszy kontakt miałem z RT pod koniec lat 90', program nazywał się povray czy jakoś tak. Problem leżał w wydajności sprzętu. Technika jest tak mocożerna, że nie ma sensu jej używać, zwłaszcza, że developerzy opanowali mnóstwo genialnych sztuczek by RT udawać. Jednak zawsze te sztuczki tyczą się wybranych elementów otoczenia. Nigdy całej sceny.

Na początku myślałem tak jak Rudy - na chuj to, i tak nikt tego nie będzie używał. Ale gdy Sony powiedziało, że Ray Tracing będzie sprzętowy, to można domniemywać, że będzie można go wrzucić do gry z mniejszą utratą mocy. Do tego można dodać, że tym razem GPU nie będzie musiał wspierać CPU jak to miało miejsce w konsolach z Jaguarem na pokładzie. Tak więc - jeśli będzie można niskim kosztem zaimplementować RT to devi będą go używać, bo oszczędza tonę roboty przy tworzeniu ułudy realistycznego oświetlenia. Konsola zrobi to za nich.

PostNapisane: 16 sty 2020, o 19:43 
Origami Killer

Jest cholernie mocożerny i dlatego ja w ten ich RT nie wierzę, ta konsola będzie zbyt słaba na to, nawet potężne PC mają problem z RT w wyższych rozdzielczościach, a oni chcą wcisnąć 4K (plotki nawet o 8K były, ale to pewnie chodzi o PRO) RT w pudełko za ~500$, dopóki nie zobaczę to nie uwierzę. :brew:

PostNapisane: 26 sty 2020, o 13:52 
padołamacz

gadu: 0
McG napisał(a):

To prawda że w trójce klimat tandetnego survival horroru troszeczkę podupadł przez ilość amunicji i wrogów do wystrzelania, ale nadal był to stary dobry Resident tylko trochę bardziej pstrokaty. Veronica to dla mnie pełnoprawny Resi, również bieganie w tę i we w tę z dopasowywaniem przedmiotów i zajebistą kuszą. Świetny był też remake jedynki na GC oraz bliźniaczo zrobione Zero (ale to już nie ten klimat), czwórka była wyborna jako strzelanka (upgrade broni u handlarza był mega satysfakcjonujący) z wysokim replayability, 5 i 6 to dla mnie crapy, w sumie w tą ostatnią już nie grałem więcej niż godzinę, siódemy nie ruszyłem bo zawsze chciałem ją przejść na VR o ile pikawa by mi nie wysiadła, a też podobno jest bardzo dobra. We wszelkie spinoffy nie grałem ale być może to błąd.

R3make będzie obłędny, nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. I tylko błagam żeby byłą możliwość grania na oryginalnej ścieżce dźwiękowej, nawet z frajerskim płatnym ruchem jak w RE2, ale nie wyobrażam sobie uciec zziajany przed Nemesisem do save roomu i nie usłyszeć tej melodyjki, ogólnie 2 i 3 ma niesamowitą muzykę w save roomach, ciężko mi zdecydować która lepsza, obydwie genialnie łączą to pozorne uczucie spokoju i wytchnienia, a jednak nie dając zapomnieć, że koszmar na zewnątrz nadal trwa, a to tylko chwila oddechu. Polecam posłuchać.

phpBB [video]

phpBB [video]

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1