PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 9 ] 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: DOOM VFR
PostNapisane: 22 gru 2018, o 13:20 
CHAMPION

gadu: 818467
Nowy DOOM jakoś nie przypadł mi do gustu po demku, które obadałem na PS4 zanim ukazała się wersja VR. Zapowiedź edycji na Gogle Sony jednak wzbudziła moją ciekawość. grafika

Tak jak wiele razy mówiłem nie wszystko co miodne przy normalnej rozgrywce musi być miodne w VR, oczywiście ta reguła sprawdza się też w drugą stronę, czasem to co wydaje się słabe normalnie w VR okazuje się zajebiste. Wydaje mi się, że tu też miałem rację i DOOM pokazuje pazurki dopiero w VR.
Póki co pograłem zaledwie z 20min i już jestem zadowolony. Jeśli zaplanowano dobrze starcia z przeciwnikami i nie będą nas napadać ze wszystkich stron to może być niezłe.

Trochę mnie rozbawił motyw ze sterowaniem. Autorzy gry postanowili wytłumaczyć nam dlaczego postać porusza się skokowo i za pomocą teleportacji (podobnie jak w wielu innych grach VR taki system anty-rzygogenny). Niby spoko, tylko, że pierwsze co zrobiłem to wyłączyłem to sterowanie i włączyłem w opcjach normalne sterowanie (czyli takie jak w zwykłych FPS „nie-VR”), i automatycznie cała historyjka straciła sens. :>>
No ale czepiam się, fajnie, ze postanowili wytłumaczyć sterowanie skokowe, inne gry tego nie robią.

Nie chce mi się sprawdzać jak to wyglada na og PS4, ale na PROsiaku gra wyglada bardzo dobrze. Wszystko działa ultrapłynnie, konsola dźwiga grę z lekkością.
Miodne jest strzelanie do przeciwników, podoba mi się jak nasze pociski rozrywają ich cielska i tryskają fontanny krwi. Póki co gra podoba mi się. Grałem DS4, sprawdzę jeszcze Move i AIM Gun.
Teraz jest promocja, chyba 39zł kosztuje. Warto sprawdzić, szczególnie w tej cenie.

Tytuł: Re: DOOM VFR
PostNapisane: 23 gru 2018, o 09:27 
CHAMPION

No i jest git. Gra się fajnie. Na mięciutko. Gra chodzi ultra-płynnie, przeciwnicy są ultra mięciutcy i pociski robią w ich ciałach ultra spustoszenie. Walczyłem już z czymś większym. Fajne wrażęnie sprawia w VR gdy masz wroga 4x większego niż człowiek i musisz zadzierać głowę do góry by strzelić headshota.
Trochę dziwne wrażenie robi klimat gry. Radosne rozpaprywanie wrogów kłóci się jakby z resztą gry. Niby Id i Bughesda próbują serwować nam ciężki, krwisty, rodem z horroru klimat, ale w ogóle rozgrywka nie jest ani straszna, ani nawet jednego włosa na plecach nie jeży. Po prostu miodna strzelanka, bez żadnego przesłania i treści. Ogółem gra jest głupia, ale co z tego, skoro sprawia radochę rozwalanie przeciwników na kawałeczki. :>>
Bardzo podoba mi się ten system rozczłonkowywania wrogów, bo zachęca do walenia headshotów, a także eksperymentowania z innymi częściami ciała (jak to zabrzmiało hahaha ). Ubolewam, że inne gry tak rzadko sięgają po takie fajne deformacje modeli przeciwników. Pamiętam jak kiedyś zachwycałem się tym w Soldier of Fortune na PC. Było to też w House of the Death od Sega. Niestety trend jakoś się nie przyjął. Pewnie rozchodzi się o czas i pieniądze. Przeciwnicy jako biegające worki na ołów też się sprawdzają :>>

Czego brakuje w grze? Wielu rzeczy :>> Przede-wszystkim wspominałem o skokowym-teleportacyjnym poruszaniu, które na szczęście da się wyłączyć. Niestety nikt nie pomyślał o tym by dać w normalnym trybie poruszania zwyczajny skok. Tak więc skoki wciąż muszę wykonywać za pomocą teleportacji. Niestety psuje to immersję. Szczególnie, że :3: na padzie pozostaje niewykorzystany. Nie podobają mi się hudy. Momentami ciężko kontrolować ilość energii i amunicji. Muszę jeszcze przegrzebać opcje, może coś da się na to poradzić i przesunąć je w wygodniejsze miejsca.
Trochę rozczarowujące są fatale. Brakuje efektownych wykończeń z bliska. W zasadzie ich nie ma. W ramach rekompensaty dano nam taką namiastkę egzekucji. Gdy przeciwnik się słania ledwo przytomny - można się na niego teleportować rozwalając go na paćkę. Tylko tyle.

Doom VFR miło mnie zaskoczył. Nie wiem czy dałbym za tą grę powyżej 100zł (bo bez promocji kosztuje ponad stówę), ale z grą bawię się dobrze. Muszę jeszcze wygrzebać AIM Controller, bo słyszałem, ze ponoć gra z nim współpracuje. Wtedy to już będzie mega-moc ;D

Aha - gra ma pełną lokalizację, tak więc gra mówi i pisze w języku Polskim. Lokalizacja jest przeciętna, ale w grach VR czytanie napisów psuje immersję, więc cieszę się, że ta pełna lokalizacja w Doom VFR jest.

PostNapisane: 23 gru 2018, o 12:14 
Size Matters

Grałem bez i w VR. W obu przypadkach ta gra to nieporozumienie, bo nie lubię takich gier. Zabijanie fal przeciwników praktycznie bez żadnej fabuły. Przy D3 to, to nawet nie stało. Jedna z nielicznych, które miałem, grałem i których nie skończyłem.

PostNapisane: 23 gru 2018, o 14:46 
CHAMPION

No ja też nie lubię tego. Gdyby nie fajne strzelanie i rozpieprzanie wrogów to bym w to nie grał. Bez VR mi się ta gra nie podobała.

PostNapisane: 23 gru 2018, o 14:56 
padołamacz

gadu: 0
McG napisał(a):
Zabijanie fal przeciwników praktycznie bez żadnej fabuły. Przy D3 to, to nawet nie stało.

To samo wrażenie miałem po demie zwykłasa. Nadbiegajace zewsząd pokraki, bez żadnego klimatu zaszczucia. Zero zjeżonej skóry czy chociaż niepewności. Doom ze starych lat kojarzył mi się przeczesywaniem usłanych rozczłonkowanymi zwłokami ciemnych korytarzy, tutaj na dzień dobry wszyscy na mnie biegną i to w hurtowych ilościach. Nie mówię że strzelanie nie jest miodne, ale wyglądalo na to że to już zupełnie inna gra bazująca tylko na chwytliwym tytule, zaś dostosowana pod obecne kanony gdzie musi być szybko, dużo i efektownie, do tego rockowa muza. Bardziej mi się to kojarzy z szybką sieciówką dla młodzieży.

PostNapisane: 23 gru 2018, o 15:14 
CHAMPION

Zdecydowanie jest to inna gra niż kiedyś, i masz rację, że z oryginałem nie ma wiele wspólnego. Ale "trendy" bym tej gry nie nazwał. Jest to raczej staroszkolny FPS z fajną mechaniką strzelania. Jak mówiłem, jako zwykła gra, dla mnie się to nie sprawdziło, ale w VR mi się podoba.

PostNapisane: 23 gru 2018, o 15:18 
padołamacz

Kiedyś miałem smaka na tą gre, w związku z czym czytalem pobieżnie kilka recek i wszędzie było ze dobrze sie tam strzela, więc pewnie tak jest. Ale reszta mi nie leży, na bezrybiu bym inaczej pewnie na to patrzył, ale nie przy takim zatrzęsieniu gier jakie jest.

Lepiej by zrobili Black 2 :orgazm:

PostNapisane: 23 gru 2018, o 20:13 
CHAMPION

A tam pierdolisz. Nie grałeś w VR to po co chrzanisz o zwykłej wersji. To zupełnie inny feeling płynący z rozgrywki. Zagrasz w VR to ocenisz. Właśnie odpaliłem z AIM controllerem - świetna zabawa.

PostNapisane: 23 gru 2018, o 21:18 
padołamacz

Racja, wrażenia nie dość że ze zwykłej wersji to jeszcze z dema

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1