PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 3 ] 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ONRUSH
PostNapisane: 8 gru 2018, o 11:08 
CHAMPION

gadu: 818467
Onrush to ostatnie dzieło Paula Rushiego Rustchynskiego, czyli byłego dyrektora byłego już studio Sony - Evolution. Swoją drogą gość wydaje się spoko, jest aktywny na Twitterze, nawet udało mi się z nim zamienić kilka zdań nt. Driveclub i Motorstorm. No ale Evolution to nie tylko Rushy, ale też część pracowników, która pozostała w Sony, oraz większość studia, która trafiła na zieloną trawkę...
Później, z zielonej trawki zebrało ich Codemasters.

Szczerze ubolewałem nad faktem, że Evolution Studios zostało zamknięte. Lubiłem ich gry, te z serii WRC ich autorstwa, a także Motorstorm (no może z wyjątkiem Motorstorm 3 i RC (które były pomyłką), później genialny Driveclub, który dla mnie jest najlepszą ścigałką w tej generacji. Na wieść, że przejmuje ich Codemasters z jednej strony się ucieszyłem a z drugiej zacząłem się obawiać co z tego wyjdzie. Renoma Codemasters mocno podupadła w ostatniej generacji i nie jest to tak majętny wydawca jak Sony, który jest w stanie zapewnić ekipie należyty budżet. Z drugiej strony Codemasters specjalizuje się w wyścigach, czyli nie było ryzyka, że każą robić chłopakom z Evolution np. karcianki, albo RPG online. :>>

No ale w końcu można się przekonać, jak sobie radzi ekpia Evolution pod nowym nadzorem, w grze zatytułowanej po prostu ONRUSH

ONRUSH już na pierwszych materiałach prezentował się niczym duchowy spadkobierca MotorStorm. I był to dla mnie świetny sygnał. Gra trafiła na mój celownik. Później zaczęto reklamować mechanikę gry, jakieś dziwaczne tryby rozgrywki... ale ignorowałem to, myślałem sobie "to ma być kolejny MotorStorm, ja to chcę" :>> Nadchodziło więcej materiałów prasowych, nowe screeny pokazywały grafikę słabszą niż w Driveclub, pokazywały chyba nawet gorszą grafikę niż w oryginalnym Motorstorm na PS3. :|

No ale za to miało być 60 klatek na sekundę więc też jakoś można było sobie przeciętną grafikę wytłumaczyć. Przynajmniej tak to wszystko sobie ja tłumaczyłem. Wyszło demo, zagrałem i... i chuj :| Crapisko. :|

Teraz do PlayStation Plus trafiła pełna wersja, której postanowiłem dać kolejną szansę. Na dzień dobry razi głos lektorki. Nie wiem kto to czyta, ale mam wrażenie, że syntezator mowy Iwona. :>> No ludzie? Takie coś w produkcie AAA w 21 wieku? No dobra, może to wina polskiej wersji, nie sprawdzałem. Gameplay jak wcześniej wspominałem to jakieś dziwactwo. Wcześniej gdy o tym słyszałem myślałem, że to są dodatkowe tryby rozgrywki i jest klasyczne ściganie + walka na torze. NIE. To właśnie dziwactwo jest głównym trybem gry. Pograłem póki co nie za wiele, ale jak na razie w tej grze niby wszystko jest poprawne, ale jednocześnie jest wszystko nie tak. Wygląda jak zrobiona na zamówienie przez rzemieślników a nie artystów. Ta gra nie ma duszy, nie ma stylu, nie ma klimatu. Jest jak Forza - niby wszystko jest jak trzeba, ale brakuje klimatu, emocji przy wyścigu. Może później będzie lepiej, ale na chwilę obecną jestem zdruzgotany... jak oni mogli to tak spierdolić. :|

Chyba mogę już sobie darować mrzonki o kolejnym MotorStorm, o duchowych spadkobiercach itp :>> Motorstorm jest tematem definitywnie zamkniętym.

Tytuł: ONRUSH
PostNapisane: 8 gru 2018, o 11:38 
Chomik Terminator

Gra od samego początku zapowiadała się na nic ciekawego. Nawet nie sprawdzam, bo nie widzę sensu. Warto dodać, że ponoć codemaster zwolniło znaczną część ludzi, którzy byli odpowiedzialni za ten tytuł.

Evolution szkoda, sony zostawiło sobie tylko Kaza, który już sam nie potrafi się odnaleźć. Kontynuacje driveclub czy motorstorm bym z chęcią pograł :(

Tytuł: Re: ONRUSH
PostNapisane: 8 gru 2018, o 12:13 
CHAMPION

gadu: 818467
Uważam, że decyzja o zamknięciu studia była zbyt pochopna. Driveclub zaliczył trochę wtop i wizerunkowo Sony ucierpiało, to prawda, ale gra po pewnym czasie się zrehabilitowała. Sprzedano ponad 2.5M egzemplarzy. To wynik identyczny z Forza 5. Jakoś nic nie stało na przeszkodzie by studio Turd 10 zrobiło kolejne gry.
Pewnie Sony zabolały kpiny w mediach i niskie oceny za online, które w ogóle niepotrzebnie było reklamowane jako główny atut tej gry.

Prawdopodobnie najlepsi ludzie z Evolution zostali w Sony, reszta trafiła do Codemasters gdzie schrzanili Onrush i teraz znowu z tej grupy wybrano najlepszych i resztę wywalono. Ciekawe gdzie oni teraz trafią? Do Microsoft? hahaha

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1