PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 10 ] 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: GRA GENERACJI
PostNapisane: 21 lis 2018, o 19:45 
CHAMPION

gadu: 818467
Generacja PlayStation 4 zmierza ku końcowi. Coraz więcej przecieków na temat nowych konsol, a Sony oficjalnie mówi, że nie ma już nowych gier do pokazania i kasuje E3.
Oczywiście jeszcze kilka gier od big S ukaże się na naszą ulubioną platformę. Będą to Death Stranding, Dreams, The Last of Us part II, Days Gone i Ghost of Tsushima i mulitpalty.
Tematu więc nie zamykamy, zdanie w razie co będzie można zmienić.

Piszcie swoje typy.

PostNapisane: 21 lis 2018, o 23:47 
padołamacz

gadu: 0
Pewnie pierwszy bedzie Wiedzmin.

Ja sie raczej nie podejme, po pierwsze mam nadzieje ze taka moze sie okazac RE2 albo GoT, po drugie jakbym mial tak na szybko powiedziec w ktorej produkcji klimat wsiaklem najgesciej to chyba byloby to Until Dawn, problem w tym ze to nie za bardzo jest gra.
Nie miala ta genaracja chyba jakiegos ultra killera co by nie byl kontynuacja, w przypadku poprzednich latwiej by mi bylo wybrac sposrod tych kilku absolutnych hitow.

PostNapisane: 22 lis 2018, o 00:10 
CHAMPION

Nawet jeśli generacja obfitowałaby tylko w crapy, to któryś i tak byłby najlepszy. hahaha
No i to mają być Wasze typy, wg. Waszych kryteriów, więc jeśli uważasz, że Until Dawn, to UD i kropka. ;D
Mi Until Dawn się podobało, ale nie jest to gra, którą zapamiętałem. W zasadzie dopiero teraz mi się przypomniała jak o niej wspomniałeś, więc dla mnie definitywnie nie jest to gra generacji ;D

PostNapisane: 22 lis 2018, o 01:44 
padołamacz

No to jak tak to niech Until Dawn bedzie moim glosem. Ciekzko wybrac jednoznacznie, ale ta gra to bylo dla mnie cos nowego, wessala mnie na tyle ze skonczylem ja kilkukrotnie, a za dnia myslalem kiedy juz w koncu pogram.

Jednak wybor nie byl taki oczywisty, bylo pare konkretnych szpili

Ratchet&Clank. To byl moj glowny kontrkandydat, ultramiodny film Pixara, ale jednak jest to juz ktoras kontynuacja i w pewnym sensie cudownie grywalne i porazajaco piekne kolejny raz to samo

Horizon Zero Dawn. Dla przyrody i momentow, gdzie czailem sie w krzaczorach obmyslajac taktyke na metalowe bestie. Ich zachowanie oraz sterowanie i walka postacia zrobiona na rowni wzorowo co w R&C sprawily ze musialem odszczekac swoje sady gloszone po obejezeniu pierwszych zapowiedzi.

Unharted 4. Grafika zrywajaca skalp oraz intensywny gameplay na najwyzszym stopniu dopracowania, ale jednak tez juz kilka razy bylo.

The Order. Pomimo ze krotkie i liniowe, za to superklimatyczne, ze swietnymi postaciami i historia oraz wspaniala grafika. I co najwazniejsze, w koncu cos nowego. Szkoda ze gra sprzedala sie slabo, bo bankowo zagralbym w sequel.

GTA5 oraz TLoU to byliby mocarni kandydaci, ale to jednak jest poprzednia generacja.

Nie gralem jeszcze w dwa hity czyli Wiesiek oraz Bloodborne (a takze w kilka mniejszych), ale pisalem z pamieci i calkiem mozliwe ze przegapilem jakis oczywisty typ.

PostNapisane: 22 lis 2018, o 08:09 
Origami Kidler

Wiedźmin III Dziki (z)Gon, a dlaczego to już nie raz mówiłem. Nawet patałachy z Ubi się stylizowały na dzieło naszych rodaków, a wszystko w gatunku jest właśnie do naszego Wiedźmaka aktualnie porównywane, więc wybór oczywisty. Nieliczna z gier tej generacji którą ukończyłem więcej niż 1 raz, co przy obecnych rozmiarach większości produkcji jest niebywałym sukcesem. :szlug: To że został doceniony również w mediach, jakby było inaczej to bym faktycznie stwierdził że same podpłacone mendy tam pracują, gra się wyróżnia na tle konkurencji w gatunku i na dodatek pokazali wszystkim jak się powinno robić DLC do gier, a nie na odpierdol byle hajs się zgadzał. :szlug:

PostNapisane: 23 lis 2018, o 19:38 
Size Matters

Gra generacji?. Ta generacja ma jeszcze spokojnie 2 lata.

PostNapisane: 24 lis 2018, o 18:18 
CHAMPION

@Rudy, w formie ciekawostki... bez umniejszania Wiedźminowi bo to świetnie skrojona gra.
Każdy kto wzoruje się na Wiedźminie to tak naprawdę wzoruje się na leciwym już Gothicu 1-2 od Pyranha Bytes. Na konsolach gra mało znana, ale na PC wręcz kultowa. Szczególnie w Polsce dzięki świetnej lokalizacji dialogów.

@McG
Tak zostały nam maksymalnie niecałe dwa lata w tej generacji. Tylko...

Czy generacja trwa od dnia premiery do dnia kiedy ostatnia konsola zejdzie z taśmy produkcyjnej?
Czy do momentu premiery następcy?
Czy może do momentu gdy producent sprzętu przestaje inwestować w wysokobudżetowe gry na tą platformę?

Przykładowo produkcji PS3 zaprzestano w połowie 2017 roku. Grubo po premierze PS4. Jednak Sony zakończyło wsparcie dla tej platformy znacznie wcześniej. Ja widzę generację od momentu premiery do premiery następcy i przeważnie pokrywało się to z czasem wsparcia producenta konsoli, ale tym razem, patrząc na obecną sytuację, Sony może zakończyć wsparcie dla PS4 wcześniej niż dla poprzednich konsol.

Sony odpuszcza E3 2019. Oficjalne powody są dwa. Ale ten najbardziej oczywisty pokazuje plany firmy. Wszystko co mogliby pokazać już zostało zapowiedziane. Pokazali nam trailer The Last of Us 2, jeden, drugi, potem gameplay. Wystarczy. Pokazywanie więcej może popsuć grę. Day's Gone od razu objawił się na trailerze z gameplayem. Ponadto gra była grywalna na kilku imprezach, w necie są godzinne gameplaye do obejrzenia. Ghost of Tsushima, też, widzieliśmy teaser, trailer i gameplay. Dreams jest maglowane od stu lat, więc szkoda na to czasu. Pozostaje Death Stranding, które prawdopodobnie doczeka się jakiegoś pokazu na The Game Awards. Te wszystkie gry są datowane na rok 2019 + kilka pomniejszych jak Nioh 2 czy Concrete Genie, więc doskonale wypełnią nam czas do zapowiedzi PS5 pod koniec 2019. Premiera w Marcu 2020 i voila.
To zwiastuje koniec generacji w przyszłym roku. E3 przeważnie zwiastuje gry, które wyjdą mniej więcej za dwa lata. Brak planów dla PS4 na rok 2020 pozwala myśleć, że studia Sony już pracują nad grami na PS5 a więc kres generacji PS4 jest bliższy niż ogólny czas życia tej platformy - konsola wciąż świetnie się sprzedaje, w USA ludzie wymietli znowu PSczwórki z półek i na pewno, przy tak wielkiej bazie użytkowników wsparcie 3rd party będzie jeszcze długo. może nawet 3-4 lata.

PostNapisane: 28 lis 2018, o 20:14 
padołamacz

Zreszta ile tych potencjalnych "gier generacji" jeszcze moze wyjsc? Resident, Tsushima, LoU, DS, DG, Sekiro, Dreams (nawet nie wiem co to, musze sprawdzic)

PostNapisane: 29 lis 2018, o 07:32 
Origami Kidler

Dreams możesz wykreślić z tej listy, to już zapowiedzieli 5 lat temu i drugi rok z rzędu po cichutku przesuwają premierę na kolejny. Ogólnie zainteresowanie tytułem musi być znikome, bo cały proceder odbył się totalnie bez echa w sieci, szczerze też o tym zapomniałem. :>>

PostNapisane: 29 lis 2018, o 08:47 
CHAMPION

Ja na to doczekać się nie mogę. Zjeby nawet betę opóźniają.

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1