PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

New Topic Post Reply  [ Posty: 14 ] 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: PlayStation 5
PostNapisane: 18 cze 2018, o 08:50 
CHAMPION

gadu: 818467
Microsoft na E3 zapowiedziało nowego klocka. Sony jak wiemy też coś tam sobie po cichu dłubie i co jakiś czas docierają do nas nowe plotki, że Sony ponownie będzie współpracować z AMD (akurat to jest pewne) i, że sercem konsoli będzie Ryzen i inne takie historie.

Ja ciekaw jestem czego Wy właściwie oczekujecie po nowej generacji.

Ja bym chciał by nowa generacja nie skupiała się tylko na grafice. Chciałbym, o czym wielokrotnie rozmawialiśmy skupiła się na jakości animacji i fizyce. Chciałbym wreszcie by ktoś pomyślał nad prędkością działania konsol.

Moim zdaniem ktoś powinien pomyśleć nad tym by w konsoli działały równolegle dwie maszyny. Jedna słabsza, odpowiedzialna za działanie menu, multitasking i wszystko co z menu wywołujemy. Powinna działać tak by nie zabierać zasobów drugiej maszynie - która zajmuje się już tylko grami. Zapewniłoby to zero zamułek i dynamikę działania menu a gry mogłyby korzystać z pełnych zasobów "drugiej maszyny".

Ta powinna być wyposażona w super szybką pamięć, np. dysk M.2, pojemność powinna korespondować z przeciętną wielkością gry na daną generację. Teraz by wystarczyło 64GB, w nowej generacji powiedzmy 120GB. Mam taki dysk w komputerze i jest fantastyczny. System startuje szybciej niż mi się telewizor włącza. Dysk jest dosyć drogi, ale przy masowej produkcji i w 2020 roku cena mogłaby być akceptowalna.
Na taki dysk zaraz po uruchomieniu gry, konsola by w tle przewalała cała grę. Podczas grania wszystkie dane byłyby dostępne praktycznie natychmiast. Co skróciłoby loadingi, umożliwiłoby jeszcze lepszy streaming textur i wiele innych rozwiązań o których nie mamy pojęcia. Jeśli gralibyśmy w tylko jedną grę (bo tak przeważnie się gra) byłaby ona zawsze dostępna natychmiast. Szybkie uruchamianie, króciótkie loadingi - no bajka.
Dyski SSD wciąż są zbyt drogie by zamienić zwykłe HDD. Dlatego jako storage - konsola wciąż musi tradycyjny dysk mieć. Tutaj myślę, że powinno być ze 4TB, ale jak przypadek tej generacji nas uczy, będzie to połowa tego co powinno być - czyli 2TB.

Pamięć konsoli powinna być szybka, tu chyba nie ma wątpliwości, że powinno to być GDDR6. Chciałbym by tej pamięci było odpowiednio dużo jak w PS4. Oby Sony nie wróciło do praktyki oszczędzania na pamięciach. 32GB powinno styknąć, ale 64GB bardziej wskazane, bo konsola będzie współdzieliła pamięć z grafiką.

Zrezygnowałbym z mobilnych komponentów i APU na rzecz klasycznych CPU i GPU na płycie. Oczywiście utrudni to chłodzenie, ale to nie ja jestem Mark Cerny :>>

Konsola musi mieć przynajmniej 3 porty USB, ale powinny być 4.
Wbudowane w maszynę wsparcie dla VR. Żadnych dodatkowych pudełek i tylu kabli. Dodatkowe HDMI w konsoli do VRa i tyle.

Skoro przy chłodzeniu jesteśmy Sony powinno tym razem zadbać o kulturę pracy urządzenia. Mam na myśli poziom hałasu. PS3 była cichutka a miała potężne bebechy jak na moment jej wprowadzenia. PS4 PRO też jest cichsza. Powinno się udać.

Co z grafiką? Oczywiście konsola musi być zdolna do wyświetlania gier AAA w natywnym 4K. Na 60fps nie liczę ale też byłoby miło. :brew:

Skoro przy PRO jesteśmy. Coś czuję, że tak zwany mid-gen upgrade stanie się normalką, i nie ustrzeżemy się tego w przyszłości. Uważam, że jeśli już PROsiaki mają być na rynku, to niech będą dostępne w dniu premiery danej platformy. Bardzo proszę PS5 i PS5 PRO w dniu premiery, różnica w cenie $100, dodatkowe dolce idą tylko i wyłącznie w moc.

Tak samo powinno być z PSVR2. Gadżet powinien być dostępny na premierę albo niedługo po by baza użytkowników VR i PS5 mogła budować się jednocześnie zwiększając zapotrzebowanie na takie gry i jednocześnie motywując większych developerów.

PSVR2 nie tylko powinien mieć lepszy wyświetlacz co jest oczywiste, ale powinien mieć też jakiś system chłodzenia a okulary powinne być pokryte anti-fogiem.

Tak więc podsumowując. Szybkość działania. Responsywność. To powinny być hasła nowej generacji.
Dość zamułek w menu, wolnych przejść między grą a menu i zjebanych loadingów.
Jakby ktoś podliczył ile czasu spędziliśmy na loadingach... :>>

Cena? Tu największy problem dla tego co wymyśliłem :>> Ale muszą jakoś się zmieścić. $400 PS5 i $500 PS5 PRO.

Zmiany w menu:
W zasadzie to co jest mi odpowiada. Brakuje mi tylko paru rzeczy, przechowywania mp3, filmów i zdjęć na dysku konsoli, tak jak to było w PS3 i wciąż uważam, że wskaźnik wolnego miejsca na dysku powinien być zawsze w widocznym miejscu.
Mogłoby być też oczywiście szybciej i bez ciągłego doczytywania danych z netu.
Nie wiem po co konsola ładuje z netu za każdym razem listę trofeów, albo awatary znajomych. To powinno być w pamięci podręcznej zapisane z poprzednich sesji (co konsola potrafi robić jak jest offline).
Konsola jedynie co powinna robić to sprawdzać czy nastąpiła zmiana. W sekcjach "gra" czy "co nowego" nie powinno być w ogóle automatycznego pobierania informacji z internetu. Po co to? Kolejna zamułka. Będę chciał sobie zobaczyć info o grze, albo kto w nią gra? To sobie wejdę i sprawdzę, nie musi mi się to wszystko w kółko od nowa ładować. :>>

To tyle. Co wy myślicie?

PostNapisane: 18 cze 2018, o 09:14 
Patapon

Jak wrócę z urlopu to napisze coś więcej ale problemem numer jeden do rozwiązania jest kultura pracy.

PostNapisane: 19 cze 2018, o 08:41 
Agent Smith

Ja trochę mniej o mocy, bo i tak pewnie sony będzie celować w 399. Choć z drugiej strony powoli czują się jak zza czasów ps2, więc może wyjadą z 599 :>>

Kultura pracy to dla mnie priorytet. Pro jakoś sobie radzi, ale potrafi dalej przy niektórych grach wyć, choć nie jest to tak uciążliwe jak przy facie. Ideałem jest oczywiście xbox, którego nie słychać w cale.

Również jak w xboxie chciałbym aby sony rozmieszczało wejścia usb. Osobiście nienawidzę wejść z przodu, bo szpeci to konsolę, najlepiej aby było z boku oraz z tyłu.

2tb minimum.

Bardziej stawiam na usługi i oprogramowanie. Chciałbym wstecznej kompatybilności, na cuda jakie Microsoft serwuje pewnie nie ma, ale przeniesienie gier z ps4 na ps5 jest dla mnie musem. Aby psn działał sprawniej i nie zamulał. Aby dali odpowiedź na xboxowego gamepassa oraz aby otworzyli się na cross play między xboxem czy nawet switchem. Juz wszyscy się na to zgadzają, nawet zacofane Nintendo. Już EA myśli o tym i mówi, że to fajna opcja, to jedynie sony się broni i nie chce tego robić. Ja się ofc nie dziwię, bo mają olbrzymią przewagę, ale czasy ps2 i ps3 pokazały co to może znaczyć. Z fortnite już wychodzą takie kwiatki, że grając na ps4 nie możemy użyć tego samego konta na switchu, co jest absurdem.

Aktualnie uważam, że cały ich slogan 4 the players już bardziej pasuje do Microsoftu niż do Sony. Zieloni ładnie ogarniają się wizerunkowo. Co prawda wszystko już za późno i ta generacja jest już kompletnie przegrana, ale pięknie zbroją się na przyszłość.

Liczę, że sony się trochę ogarnie, bo aktualnie zostają powoli w tyle.

PostNapisane: 19 cze 2018, o 14:59 
CHAMPION

Mam nadzieje, ze Sony nie będzie się wzorować na MS. To by była klęska dla prawdziwych graczy i developerow. Microsoft to najgorsza firma w branży i powinna z niej zniknąć jak najszybciej nim więcej zaszkodzi grom i konsolom.

PostNapisane: 19 cze 2018, o 15:50 
Agent Smith

No tak, kit tam że wsteczna 4k to piękna sprawa, wystarczy płytę wrzucić, kit tam że sprzęt działa cicho, kit tam, że powstał gamepass. Ważne, że to Microsoft, czyli do dupy te wszystkie pomysły hahaha

Na szczęście zapowiedzieli nową konsolę i szybko nie znikną, bo samo sony na rynku to byłoby ładne gówno.

PostNapisane: 19 cze 2018, o 18:58 
CHAMPION

Cieszę się razem z Tobą :>>
ja się cieszę, że to MS nie jest liderem i niedługo nawet straci 2 miejsce na rzecz Switch. Cieszę się, bo gdyby MS był liderem to Microsoft i postawy jak twoja doprowadziłyby w mega gowno, w którym bym się nie taplał i zrezygnowałbym z grania.
Albo jesteś niedoinformowany albo jesteś fanbojem MS z klapkami na oczach. Nie chce mi się tu pisać eleboratów na temat tego co MS odpierdala w tej generacji i jakie głupoty piszesz. Uważam, że powineneś to wiedzieć. I to jest twoja praca domowa. :>>

PostNapisane: 19 cze 2018, o 19:11 
Agent Smith

To żeś się rozpisał bez większego sensu :>>

PostNapisane: 21 cze 2018, o 10:20 
CHAMPION

Ciekawe czy w przyszłej generacji będą fizyczne nośniki danych. Niestety wszystkie trzy firmy na rynku konsolowym notują ciągły wzrost sprzedaży cyfrowej i jasno to prowadzi w kierunku zamknięcia rynku gier pudełkowych. Czyli ceny kontrolowane w 100% przez wydawców, brak rynku gier używanych itd.

Wg. NPD gry pudełkowe na konsolach wciąż wygrywają w wynikach sprzedaży z cyfrakami, ale przy ciągłym wzroście sprzedaży cyfrowej producenci konsol mogą zdecydować się na taki drastyczny krok. W tej generacji BluRay już uznano za zbyt kiepski i wolny nośnik. W zasadzie ograniczył się do formy przechowywania gry. Jak wiemy obecnie wszystkie gry instalują się na HDD, niezależnie od objętości. Przyszła generacja to jeszcze większe objętościowo gry i BluRay może zacząć być niewystarczający. Na horyzoncie mamy tylko ulepszenia BR i żadnego innego taniego nośnika.
Zlikwidują fizyczne nośniki czy nie? Jak sądzicie?

----------------------
Do ♏oldara:
Czyli pracy domowej nie odrobiłeś. Kolejny minus. hahaha

To jest temat o PlayStation 5 a nie na console wars. Oszczędźmy sobie i reszcie fanbojskich potyczek. :>>
Jak wspomniałem wcześniej nie chce mi się pisać eleboratów bo tego jest naprawdę dużo a grzebanie w Internecie nie powinno ciebie specjalnie zaboleć - w końcu jak sam o sobie powiedziałeś - jesteś gadżeciarzem :>> .
Anyway, może któregoś dnia skrobnę jakiś grubszy tekst w stosownym dziale i będziesz mógł do niego zapodać jakiś damage control :>>

PS. Wczoraj MS odpierdolił kolejne dwie żenujące rzeczy. Ciekawe czy o nich słyszałeś :>>

PostNapisane: 21 cze 2018, o 13:51 
Agent Smith

Dopisujesz sobie po prostu jakieś dziwne rzeczy i nie wiem po co.

Wspominam o tym co Microsoft robi dobrze i chciałbym aby było w ps5.

Cicha praca konsoli? Jest.
Wsteczna kompatybilność z podniesieniem rozdzielczości do 4k? Jest
Gamingowy netflix? Jest
Otwartość na cross play? Jest

Więc powiedz mi, co w tych rozwiązaniach jest złego? Co tutaj jest tak strasznego, że sony nie powinno kopiować rozwiązań od "rakowego" Microsoftu. Bardzo ale to bardzo podoba mi się to co Microsoft robi w niektórych kwestiach i akurat chciałbym, aby sony też zrobiło coś w tym kierunku. Nie twierdzę, że mają kopiować wszystko, ale te dobre rozwiązania, no czemu nie.

Cyfra mi nie przeszkadza, dla mnie mogą powoli rezygnować z nośników, większość gier już kupuję cyfrowo.

PostNapisane: 21 cze 2018, o 20:09 
Patapon

gadu: 0
Oby tak nie bylo ale wszystko na to wyglada. Wiara ma coraz wiecej kasy i jednoczesnie jest coraz bardziej leniwa. Wiec kupienie gry nie wstajac z kanapy staje sie dla wielu istotne i gotowi sa za to placic wiecej siana. Jezeli ps5 wyjdzie bez fizycznego czytnika i bede mial bulic po 300zl za nowy tytul bez mozliwosci odsprzedazy to sie po raz pierwszy powaznie zastanowie czy ta konsole w ogole kupic, co w przypadku marki playstation wydawalo mi sie nie do wyobrazenia. Nie pasuje mi ruchanie w dupe a niestety tak poczytuje taki ruch obojetnie w jakie postepowe hasla by tego nie ubrac. Wiec oby nie.

PostNapisane: 22 cze 2018, o 12:49 
Size Matters

Jeżeli nie będzie fizycznych nośników, nie kupuję już konsoli do grania. Proste. PS5 napominając, że nie jest mi ona potrzebna. PS5- Poprostu większa moc i więcej pamięci. To wszystko i żeby była mało awaryjna. Na PS4 nie narzekam. No i ten nieszczęsny Pstore, w którym nie zawsze się doczytuje grafika, czy on sam.

PostNapisane: 22 cze 2018, o 15:19 
Agent Smith

Przy ps5 raczej pudełka jeszcze będą. Ale nie ma co się oszukiwać, zbliżamy się do końca nośników, a pudełka będą pewnie tylko do kolekcji z kodami w środku.

Steam jest ogromnym sukcesem, mnóstwo promocji i widać, że to przechodzi na konsole. Gry na premierę ceny mają mocno nijakie, ale jak są przeceny, to często wychodzi lepiej niż kupować płytę.

PostNapisane: 22 cze 2018, o 16:41 
Size Matters

Moldar napisał(a):

Steam jest ogromnym sukcesem, mnóstwo promocji i widać, że to przechodzi na konsole. Gry na premierę ceny mają mocno nijakie, ale jak są przeceny, to często wychodzi lepiej niż kupować płytę.

Nie wiem jak jest na steamie, ale to co jest na PStore absolutnie dyskwalifikuje kupowanie cyfry, no chyba, że w mega promo gier AA,A, ale te są dopiero sensowne po 4 latach od premiery w sklepie Sony.
Mnie granie na płytach kosztuje max 40 zł za grę . AC:O kosztował mnie 10zł, a czasami nawet 0 lub wręcz zarobię :>> .Kupowanie gier cyfrowych = się wydaniem bezpowrotnie kasy. Z punktu widzenia wydawców cyfra jest wyjściem pożądanym, bo odpada rynek wtórny. Sam nie chciałbym aby moja gra wyszła w pudełku, ale ludzie powinni być temu przeciwni, bo obchodzi się zwyczajnie prawo handlowe, które umożliwia odsprzedaż rzeczy nabytej, przez co są ruchani w dupę. Cyfry owszem, mógłbym zaakceptować jak opuszczą ceny gier o 70%. bo w tym przypadku ceny 50e za grę są paranoiczne, nie wspominając o cyfrach, które są o zgrozo jeszcze droższe.

PostNapisane: 22 cze 2018, o 18:58 
Patapon

gadu: 0
Moldar napisał(a):

Jezeli planujesz zostawiac sobie wszystkie giery to moze tak ale normalnie to nie ma opcji zeby wychodzilo taniej, chyba zeby rozdawali cyfrowki za darmo. Rozumiem jeden i drugi punkt widzenia i poniekad cebulactwo z odsprzedaza, ale dla mnie to jedyna opcja zagrania w okolicach premiery bo sory ale dac 300 za szpil ktory potem tylko dysk zajmuje to nie dla mnie. Jakos sie wyleczylem z tego zbieractwa wylaczajac stare gry do ktorych mam sentyment a na wartosci nie traca. Teraz mecze pozyczonego Goda ale nastepnie chcialbym kupic sobie Detroit bo tego nikt ze znajomych nie ma i gdyby nie opcja odsprzedazy to bym nie bral tej gry pod uwage, jak i wielu innych. Nie mowie zeby grac za 10zl jak mowi McG bo generalnie hobby i przyjemnosci kosztuja chyba ze ktos prowadzi zielnik z liscmi z okolicznych drzew, ale dla mnie stowa za nowa gre ktorej nie moge odsprzedac to by byla cena do zaakceptowania, no nie powiem, za duza wyczekiwana gre typu GoT moglbym i dwiescie wyswiecic raz na dluzszy czas. Wiem, myslenie zyczeniowe.
Jak ps5 wyjdzie bez czytnika to jak dozyje wezme ja pare lat po premierze kiedy baza hitow bedzie wzglednie duza i beda one juz lataly w solidnych przecenach.

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]