PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj
Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 sie 2016, o 09:13 
CHAMPION

gadu: 818467
Obok zapowiedzi PS4K an imprezie 7 września Sony zaprezentuje też ulepszoną wersję PSVita, o nazwie PSV Trinity. Tak przynajmniej głosi plotka oparta o ujawnione dokumenty z Federalnej Komisji Łączności. W nich ponoć pada nazwa kodowa PlayStation Vita Trinity.

Czyli byłoby całe trio z Matrix :>> Morfeusz, Neo i Trinity. :>> Plotka ta mało mnie przekonuje. Cała ta terminologia Matrixowa mi nie pasuje. Oczywiście Sony skorzystało kiedyś z filmowych motywów, konkretniej czcionki ze Spidermana w logo PlayStation3, ale akurat licencja na Człowieka-Pająka należy do Sony a film wyprodukowało Sony Pictures. Z Matrixem jest inaczej, producentem nie jest japońska firma, a Warner Bros. Tak masowe zapożyczanie nazw mogłoby się łączyć z procesem. Oczywiście nazwy kodowe, nie są nazwami ostatecznymi. Orbis czy Morfeusz nigdy nie stały się oficjalnymi nazwami i tu problemu by nie było.

Problemem są same ujawnione dokumenty. Zadałem sobie trud by do nich dotrzeć na telefonie :>>
Cóż widać? Dane modułu sieciowego w jakimś urządzeniu, które wcale nie musi być PSVT. Nie spodziewałem się innych danych w aplikacji do FCC. Podobno termin PlayStation Vita Trinity miał w tej dokumentacji występować. Ja go nie zauważyłem. Nie ma też info o mocniejszych bebechach. No chyba, że autor przecieku nie ujawnił wszystkiego, ale wtedy robienie przecieku nie miałoby sensu.

Trzecim argumentem przeciw jest znacznie słabszy wynik Vity od PSP. Sprzedało się na chwilę obecną jakieś 14,5 miliona sztuk. Co daje wynik całkiem niezły, zarobek na pewno był, wynik niewiele gorszy niż XboxOne i lepszy niż WiiU, ale handheld Sony jest już na rynku od grudnia 2011 roku. No i jak na handhelda jest to wynik słaby. DS Nintendo po prostu miażdży Vitę w wynikach sprzedaży. Tak więc o 80mln PSP Vita może sobie pomarzyć. Sony oficjalnie nie wspiera już PSVita. Skupili się na PS4, i dobrze. Tylu exów co teraz dawno nie było. Pozwala to zakładać, że Sony wycofuje się z rynku Handheldów. Moim zdaniem słusznie.

Przenośne konsole są wypierane przez smartfony i ma to pełne uzasadnienie. Smartfon pozwala pograć bez noszenia dodatkowych gadżetów, zwłaszcza, że taka Vita zbyt poręczna nie jest.
Sony mogłoby zawojować rynek mobilny robiąc fuzję Smarfona i konsoli przenośnej.
Powinni spojrzeć na to co zrobiło Apple.
Po pierwsze, zrezygnować z Androida, stworzyć własny OS, mają studia, mają świetnych programistów - nie widzę problemu. Mają własną sieć PSN i własny sklep jak Apple. OS telefonu powinien oferować wszystko co współczesne smartfony lub więcej, powinien mieć pełne wsparcie dla gier z PS1, PS2, PSP, PSV + gry pisane specjalnie na ten sprzęt, wsparcie dla PSN, ekskluzywne funkcje związane z PS4. No i oczywiście mocne bebechy dedykowane grom. Kształt bliższy smarfonom, z lekkimi profilami i chowanym panelem z gamepadem.
PlayStation Phone miałby jakieś szanse. Kolejna Vita to proszenie się o powtórkę z rozgrywki, albo jeszcze słabszy wynik.

PostNapisane: 12 sie 2016, o 09:25 
Heavy Rain

MechanicalGod napisał(a):
Kształt bliższy smarfonom, z lekkimi profilami i chowanym panelem z gamepadem.
PlayStation Phone miałby jakieś szanse. Kolejna Vita to proszenie się o powtórkę z rozgrywki, albo jeszcze słabszy wynik.

Coś takiego było zwało się XPERIA Play, ale oparte o Andruta, niestety szału nie zrobiło.

Jak mówisz gdyby stworzyli własny OS i go wspierali to może by wypaliło albo podzieliło los jak swego czasu Nokia N-Gage, mimo wszystko ryzykowne posunięcie przy aktualnej popularności Andruta i iOS. Chociaż z drugiej strony Sony lubi topić kasę w nowe projekty, więc kto wie, może kiedyś. :szlug:

PostNapisane: 12 sie 2016, o 10:44 
CHAMPION

gadu: 818467
Jakbym to ja projektował to by zrobiło :>>

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1