PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę
1, 2
 >> Następna strona 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dreams
PostNapisane: 16 cze 2015, o 02:46 
Size Matters

gadu: 1480025
MM w piwnicy grzebało przy.... DREAMS.

Tytuł: Re: Dreams
PostNapisane: 16 cze 2015, o 07:04 
Origami Kidler

Można jedynie gdybać póki co, że to odpowiedź Sony i Mm na SPARK, nie mniej wielce prawdopodobne.

PostNapisane: 2 cze 2016, o 17:41 
CHAMPION

gadu: 818467
Udało mi się zadać dwa pytania Media Moleque nt. DREAMS. Zapytałem o to czy MOVE będzie obowiązkowym kontrolerem i czy będzie wsparcie dla PSVR.

1. PlayStation Move - nie będzie wymagany, jest opcjonalnym akcesorium
2. Wsparcie dla PSVR - MM niestety nie potwierdza obsługi VR - tak więc plotki okazały się fikcją - szkoda.

PostNapisane: 13 cze 2018, o 11:46 
Patapon

Odkopię trupa.

https://youtu.be/tOtGPUjvU5E

PostNapisane: 14 cze 2018, o 09:46 
CHAMPION

Masakra z tym Dreams. Generacja się już kończy. Z kim będziemy się dzielić swoimi produkcjami gdy wszyscy będą siedzieć na PS5? :>>

PostNapisane: 14 cze 2018, o 11:58 
Patapon

Wyjdzie pewnie też na ps5 po prostu ;)

PostNapisane: 14 cze 2018, o 12:05 
CHAMPION

Piątka pewnie będzie wstecznie kompatybilna, może jakieś podbicie rozdzielczości i framerate...

PostNapisane: 28 sty 2019, o 21:59 
Patapon

Ledwo beta, a ludzie zaczynają robić cuda.

https://youtu.be/PFgVE06vw3g

https://youtu.be/TuUXUr7CM3Q

https://youtu.be/EXv0WWdpOXo

https://youtu.be/HNgv_aMLa3s

Kompletnie obojętny był mi ten tytuł, a tu okazuje się, że może wyjść coś ciekawego :)

PostNapisane: 5 lut 2019, o 11:26 
CHAMPION

trochę późno się jarnąłem, że mam dostęp do bety, mail trafił do spamu :>>

Dla mnie DREAMS to fantastyczna sprawa. W bardzo krótkim czasie byłem w stanie zrobić większość rzeczy jakie sobie wymyśliłem.
A pod koniec prac nad tym demkiem wiedziałem, że mogłem wiele rzeczy zrobić lepiej. No ale limit czasowy mocno tutaj krzyżował plany. A trzeba było się spieszyć, bo z niewyjaśnionych przyczyn Media Molecule zdecydowało, że to produkcje zuploadowane przetrwają z bety do finalnego produktu. To co mamy zapisane na konsoli - przepadnie.

Produkt jest fantastyczny i zaprojektowany został przez bardzo inteligentnych ludzi. Dla mnie 10/10 jak na ten moment.
Oczywiście jest trochę wad.
Pierwszą z nich, która właściwie ciągnie się za MM od czasów LittleBigPlanet, to brak możliwości uploadu własnych textur. Oczywiście można sobie tworzyć własne texuturki w grze, ale jest to tak czasochłonne, że nawet nie próbowałem tego na szerszą skalę. Każdy kto coś próbował rysować cyfrowo to wie, że nie ma jak myszka albo rysik. Niestety w Dreams nie dość, że nie można uploadować własnych textur, to ich tworzenie jest mocno utrudnione, gdyż tworzymy płaskie obrazy w środowisku 3D.

Początkowo przeszkadzało mi, że MM jako sposób poruszania impem (taki wielofunkcyjny kursor) wybrało six-axis. Tak więc sterujemy impem wychylając Duala w odpowiednich kierunkach. Później się przyzwyczaiłem i doszedłem do wniosku, że nie licząc małego minusu (że impa co jakiś czas trzeba centrować) sterowanie zostało zrobione perfekcyjne. Przeniesienie impa na sixaxis uwolniło analogi i nasze palce od prowadzenia kursora. Jeszcze lepsze jest sterowanie dwoma kontrolerami Move, ale tu jest wada taka, że przy długich sesjach, a stworzenie czegokolwiek wymaga czasu, męczy ręce, bo jakby nie patrzeć kontrolery Move wymuszają machanie łapami. W przypadku sterowania sixą w Dualu ręce spoczywają swobodnie, a wychyły wymagane do sterowania są delikatne, nie trzeba machać padem ani kręcić łapami.
Tak więc koniec końców sterowanie okazało się dobre. Trzeba się tylko przyzwyczaić, pierwszy kontakt jest wkurzający.

To koniec minusów. Z tego co się zorientowałem za pomocą DREAMS można tworzyć dowolne multimedia, filmy, gry dowolnych gatunków, od przygodówek po wyścigi, można tworzyć tak obrazy (rysunki), animacje, a nawet własne dźwięki i własną muzykę. Tak DREAMS ma wbudowany nawet "in game" moduł do tworzenia własnej muzyki. Ja nie mam zdolności muzycznych, więc raczej w to się bawić nie będę, ale widzę, że ludzie już odtworzyli muzykę z Mario i z poważniejszych rzeczy odtworzono nawet muzykę Queen.

Narzędzie jest potężne. Twórcy już je kochają. A jak z graczami? Z kimś kto chce tylko pograć? No tu wiele zależy od tego jak bardzo DREAMS będzie popularne. I jak sprawdzi się platforma społecznościowa, która też znajduje się w grze. Chodzi o odsiewanie ziarna od plew. Problemem LittleBigPlanet było to, że trudno było trafić na te najlepsze rzeczy, bo ludzie uploadowali tony badziewia.
W DREAMS jest system lików i komentarzy, rankingi twórców, można śledzić najlepszych twórców i dostawać powiadomienia jak coś zuploadują. Można też polecać określone dzieła innym graczom - więc dostęp do najlepszych rzeczy będzie dużo łatwiejszy i szybszy.
To co zobaczyłem przez tek krótki czas pozwala wierzyć, że DREAMS będzie też ciekawym doświadczeniem dla graczy, którzy tworzyć nie chcą, nie umieją... oglądanie twórczości innych jest proste, szybkie i przyjemne. Nie wiem jak to zrobiono, ale w DREAMS nie ma loadingów. Dostęp do wszystkiego jest natychmiastowy. Tak więc przeglądanie jest szybkie i sprawne. A ludzie mają fantastyczne pomysły i przede wszystkim - mają zapał.
Za DREAMS biorą się też developerzy, którzy zamierzają tworzyć na tej platformie. Tak więc - jeśli Sony nie spartoli marketingu - to nie tylko będziemy mieć rewelacyjne narzędzie, ale też niezłe widowisko dla "nie twórców".

Warto dodać, że DREAMS to także platforma dla VR (niedostępne w becie) i coś mi się zdaje, że będą tu powstawać lepsze gry niż niektóre indyki, które pojawiają się na PlayStation Store. Już teraz wiem, że bym potrafił stworzyć takie Unearthing Mars czy Loading Human i prawdopodobnie z lepszą grafiką i mechaniką :>>

Poniżej gameplay z gierki, którą stworzyłem w jakieś 5 dni (włączcie sobie dźwięk, domyślnie jest wyłączony).

i wersja youtube dla wolniejszych internetów:
phpBB [video]

PostNapisane: 5 lut 2019, o 11:53 
Patapon

Na yt nie wrzucisz? Strasznie tnie.

PostNapisane: 5 lut 2019, o 12:12 
CHAMPION

U mnie nie tnie. Mogę wrzucić na YT, ale ciemna kolorystyka przy kompresji YT będzie wyglądać jak gówno :>>

PostNapisane: 5 lut 2019, o 12:27 
Patapon

Spoko, biorąc pod uwagę, że miałeś mało czasu. Robiłeś coś sam, czy jakieś gotowe sample? W sensie animacja, postacie, dźwięki?

PostNapisane: 5 lut 2019, o 12:43 
CHAMPION

Moldar napisał(a):
Robiłeś coś sam, czy jakieś gotowe sample? W sensie animacja, postacie, dźwięki?

99% rzeczy robiłem sam. Skorzystałem z gotowych dźwięków dostępnych w bibliotece DREAMS i animacji chodu.
Cała grafika, i wszystko co się dzieje na ekranie to moja robota, że tak powiem od podstaw.

Tak wygląda gdy zaczynasz nowy projekt.

PostNapisane: 5 lut 2019, o 12:49 
Patapon

Rozumiem, że animację postaci można modyfikować?

PostNapisane: 5 lut 2019, o 12:53 
CHAMPION

Tak, możesz wziąć defaultową animację i tweakować ją suwakami, ale można tworzyć własne animacje bazując na klatkach kluczowych. Ale Motion Capture nie zrobisz :>>

phpBB [video]

PostNapisane: 22 lut 2019, o 10:17 
CHAMPION

Wiosą 2019, DREAMS ukaże się w formacie EARLY ACCESS czyli wczesny dostęp. Jest to format, którego zwyczajnie nienawidzę i może dlatego wzbudza to obawy w mojej głowie.

Dla tych co nie wiedzą, bo nie jest to popularny na PlayStation sposób sprzedaży gier, to w skrócie branie hajsu za granie w betę.
Tak, developer (wydawca) sprzedaje nieskończoną grę np. za pół ceny i cały czas ją ulepsza, już bez dopłat.
Generalnie są tu dwie korzyści - masz grę szybciej, i masz grę taniej. Minusy są takie, że gra nie jest skończona więc wiąże się to z wszędobylskimi niedoróbkami, brakiem kontentu, itd. I teoretycznie nie możesz na to narzekać. Problemem tych gier jest co innego. Early Access wymyślono po to by gra zaczęła na siebie zarabiać już w trakcie developingu. Problem jednak jest w tym, że jeśli tytuł nie okaże się mega popularny to gra może wcale nie zostać ukończona, bo nie zarobi na dalszy developing. I rzeczywiście na PC gdzie ta forma sprzedaży jest najpopularniejsza, mamy mnóstwo przykładów gier, które nigdy nie wyszły ze stadium bety, a gracze zostali z niedojebanymi grami.

O ile w DREAMS poziom ukończenia nie powinien martwić gdyż BETA sprawiała wrażenie gotowego produktu, aczkolwiek surowego. W becie był jeden tryb kreatywny, mało opcji, nie było VR, nie było singla ani multiplayer jak to miało miejsce w LBP.

Także o bugi się nie martwię. Martwi mnie, że DREAMS po tylu latach developingu wciąż jest daleki od ukończenia. Skoro zdecydowano się na niepopularny na PlayStation early access (i nielubiany przez Sony, bardzo długo Sony nie chciało wpuścić ARC ani PUBG na swoją platformę) oznacza to jedno - Sony się wkurwiło na MM. Nie chcą już dalej sponsorować produkcji DREAMS.
No i to pojawia się problem. Jeśli Dreams odniesie sukces to Sony polubi formułe early access. Jeśli Dreams będzie flopem, prawdopodobnie studio MM pójdzie pod nóż.

Jak wspomniałem, jeszcze żadna gra Early Access nie odniosła sukcesu na PlayStation. Problemem Dreams jest to, że potrzebuje sukcesu by być dobrą platformą. Twórcy muszą mieć publiczność. Twórcy nie będą siedzieć tygodniami nad swoimi dziełami tylko po to by dostać dwa lajki.

Early Access to prawdopodobnie też brak solidnej kampanii reklamowej. No nie wróży to za dobrze. DREAMS sprzedawany będzie za 30 dolarów (czyli za pół ceny) i sprzedaż ma ruszyć wiosną tego roku.

Kolejny problem to fakt, że DREAMS wychodzi w "early" access po pięciu latach developingu, u schyłku generacji. A taka platforma developerska potrzebuje czasu na rozwój.

No zobaczymy.

PostNapisane: 22 lut 2019, o 12:52 
Patapon

Akurat MM to firma która ciągle przynosi zyski. To mały zespół i wątpię aby sony ich zaorało. W tym przypadku jeżeli chodzi o early access może być też to, aby gracze otrzymali więcej gier od innych na premierę.

Póki co i tak chyba nie jest to opcja dostępna dla Polski.

PostNapisane: 22 lut 2019, o 13:01 
CHAMPION

No nie, Dreams w PL będzie też w early access.

PostNapisane: 22 lut 2019, o 15:27 
Patapon

To nie wiem, czytałem, że będzie dostępne tylko w kilku wybranych krajach.

PostNapisane: 22 lut 2019, o 16:04 
CHAMPION

Wygląda na to, że masz rację. PlayStation Polska jebło tego tweeta więc zakładałem, że będzie dostępne w Polsce, ale nie.

PostNapisane: 22 lut 2019, o 16:36 
Patapon

No to szkoda, bo bym kupił.

Tytuł: Dreams
PostNapisane: 16 kwi 2019, o 13:09 
Patapon

Dzisiaj premiera i idzie to jakoś kupić?

Edit. Ok jest, nie widziałem wcześniej. No to biorę :)

PostNapisane: 16 kwi 2019, o 13:53 
CHAMPION

Kicha, coś pozmieniali w sterowaniu i skryptach i moja gra nie działa prawidłowo. Jest problem z chodzeniem po schodach i interakcja z przedmiotami. :|
Będę musia znaleźć sposób jak to poprawić ...

PostNapisane: 16 kwi 2019, o 19:59 
CHAMPION

OK. Jakby ktoś chciał obczaić moją grę, to już ją naprawiłem. Działa prawidłowo na nowej wersji. Grę można znaleźć szukając po moim nicku (PSN name) lub wpisując w wyszukiwarce "Castle in the mist"
Like, Comment and Subscribe :>>

PostNapisane: 16 kwi 2019, o 20:58 
Patapon

To wbijam :)

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę
1, 2
 >> Następna strona 

Strefa czasowa: UTC + 1