PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę
 Poprzednia strona << 
1, 2

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Hellblade
PostNapisane: 9 sie 2017, o 15:23 
CHAMPION

gadu: 818467
Hellblade to niskobudżetowa gra AAA. Jak samo NT pisało, jeśli gra odniesie sukces to będą i pudełka i być może inne platformy. Tak więc sugestia "nie kupować, albo kupować za grosze" prowadzi na manowce, jeśli oczywiście chcesz w tą grę zagrać.

PostNapisane: 9 sie 2017, o 15:42 
Brutal Legend

Przecież ta gra wyszła na pc i ps4 hmmm

PostNapisane: 9 sie 2017, o 16:01 
Size Matters

MechanicalGod napisał(a):
Hellblade to niskobudżetowa gra AAA. Jak samo NT pisało, jeśli gra odniesie sukces to będą i pudełka i być może inne platformy. Tak więc sugestia "nie kupować, albo kupować za grosze" prowadzi na manowce, jeśli oczywiście chcesz w tą grę zagrać.

co to jest niski budżet wg. Ciebie?. Nie wierz w to pierdolenie o małym, biednym teamie i grze INDIE. To NT firma z koneksjami i dysponująca dużą kasą i blisko współpracująca z Sony. Biadolenie i powoływanie się na grę biednego teamu INDiE to chwyt marketingowy.

PostNapisane: 11 sie 2017, o 11:44 
CHAMPION

Gry obecnie mają ogromne budżety. Hellblade tworzyło podstudio w Ninja Theory. Zaczęli w 12 osób czyli o ponad 200 osób mniej niż obecnie pracuje przy grach AAA.
Oczywiście NT biedne nie jest i na pewno HB miało większy budżet niż np. Bastion.
Gry AAA mają teraz tak wysokie budżety teraz, że Hellblade miało relatywnie niskie pieniądze. Stąd te całe biadolenie teamu. Projekt eksperymentalny, dlatego nie dostali więcej kasy, tyle w temacie.

Wracając do samej gry. Oprawa jest ładna ale po takich killerach jak Horizon ciężko się zachwycać grafiką opartą o przestarzały już silnik Unreal4. Gra jest dziwna. Bazuje głównie na klimacie. Wcielamy się w wojowniczkę Senuę, która delikatnie mówiąc jest obłąkana. Słyszy głosy, głosy słyszą jej myśli, komentują je, oraz nasze poczynania. Rzeczywiście daje to niezły klimat. Senua nawet robi obłąkańcze miny.

Gameplay jest płytki. Polega na zwiedzaniu, odnajdywaniu informacji, prostych by nie rzec banalnych puzzlach i jest oczywiście walka. Walka jest fajna. Ten system miałby przyszłość gdyby skupiono się właśnie na tym elemencie rozgrywki a nie na opowiadaniu historii.

Na chwilę obecną mam mieszane uczucia, niby mi się podoba, ale cały czas czuję płytką mechanikę tej gry przez co klimat mi trochę siada.

PostNapisane: 12 sie 2017, o 11:10 
Size Matters

ale za to platyna prosta, bo wystarczy chyba przejść grę :>> . Potwierdzasz moje przypuszczenia po tym co widziałem. Symulator marszu/truchtu-bez satysfakcji grania. Poprostu opowiedzieli swoją historyjkę a gracz jej grzecznie wysłuchał :>> . Kiedyś może w promo, nabędę jak nic innego nie będzie.

PostNapisane: 23 sie 2017, o 08:27 
CHAMPION

Mogłoby ci się podobać. Pod warunkiem, że nie będziesz się nastawiał na dużo klikania.
Do platyny nie wystarczy przejść gry. Ale rzeczywiście, jest prosta.

PostNapisane: 13 wrz 2017, o 09:40 
CHAMPION

Zapraszam do zapoznania się z moją recenzją Hellblade : Senua's Sacrifice , > Przeczytaj <

PostNapisane: 15 gru 2018, o 12:57 
Size Matters

McG napisał(a):
ale za to platyna prosta, bo wystarczy chyba przejść grę :>> . Potwierdzasz moje przypuszczenia po tym co widziałem. Symulator marszu/truchtu-bez satysfakcji grania. Poprostu opowiedzieli swoją historyjkę a gracz jej grzecznie wysłuchał :>> . Kiedyś może w promo, nabędę jak nic innego nie będzie.

Gra wyszła w pudełku więc ją kupiłem za 109 zł, przeszedłem i sprzedałem. To co wyrokowałem wyżej w 100%. Hellblade jako gra jest słaba. Mechanika mocno uboga. Ogranicza się do chodzenia i schematycznej, nużącej na szczęście rzadko występującej walki. Jako gra jest słabo, ale jako widowisko Wypada dobrze. Pomimo, że nie lubię takich fantastycznych wynaturzeń w grach czy filmie, to jestem w stanie to przyjąć ze względu na fajną i liryczną końcówkę. Grafika wymodelowana fajnie,ale słaba jakoś tekstur. Animacje bardzo fajne i to one sprawiają, że walki wyglądają na pierwszy rzut oka dobrze. Niestety stosunkowo proste i schematyczne. Dobry dźwięk i muza. Trudno grze odmówić klimatu. Wbicie platyny proste, wystarczy przejść grę i po drodze znaleźć niezbyt ukryte kamienie runiczne. Jako widowisko jest ok i można w to zainwestować parę złotych. Napewno nie była warta swojej ceny w cyfrówce, chociaż widać, że twórcy włożyli trochę pracy w narrację. W takim designie i mrocznym klimacie widziałbym inne gry tego typu chodzony slasher/RPG itd oczywiście tylko bez tych chorych fantazji. Jako całość 7/10. Studio zdolne, bo potrafi kreować klimatyczne rzeczy. Szkoda, że Sony ich odpuściło i teraz będą robić dla M$, który ich wyciśnie jak cytrynę. Mam nadzieję, że Antoniades wie na co się szarpnął i studio mimo wszystko przetrwa.

PostNapisane: 12 mar 2019, o 10:28 
Patapon

Przyznam, że o grze nie za wiele czytałem, ot kolejny symulator chodzenia. Wyszło w gamepass to postanowiłem sprawdzić i kurde istna perełka. To co się dzieje w słuchawkach jest niesamowite, na początku pominąłem napisy i nie doczytałem, że wręcz trzeba w to grać w słuchawkach. Jak już człowiek sobie myśli "kurwa przejebane rzeczy tu się dzieją", to dalej jest jeszcze gorzej :>>
Schiza jest konkretna i potrafi podziałać na wyobraźnię.

Same walki choć uproszczone, to też robią robotę, zwłaszcza dzięki braku interfejsu i głosom w głowie Senui. To jest zajebiste jak nie wiesz co się dzieje za tobą i nagle głos ci krzyczy "uważaj z tyłu" i odruchowo robisz unik. Żaden hud, żadne czerwone linie, znaczki, a głos, po prostu GENIALNE. Ja z początku w ogóle nie słuchałem co tam do mnie nawijają, aż zrozumiałem, że głosy mi pomagają w grze.

Graficznie szaleństwa nie ma, ale dźwięk robi mistrzowską robotę. Jak przejdę to pewnie skrobnę coś więcej.

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę
 Poprzednia strona << 
1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1