PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę
 Poprzednia strona << 
1, 2, 3, 4
 >> Następna strona 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lut 2020, o 16:35 
padołamacz

gadu: 0
MechanicalGod napisał(a):
Gdyby Xbox utarł nosa Sony (jak sobie życzysz)oznaczałoby, ze posunięcia i polityka Microsoftu sa słuszne i Sony musi sie na nich wzorować. A Sony się już raz wzorowało na MS i wprowadziło płatny online. :P

Bardziej głośno myślę, jak zaznaczyłem nie śledzę branży, nie mam twittera itd, po prostu nie lubię takiego podsycania hypu gdzie potem siedzisz do nocy oglądając konfę a tam dostajesz logo. Życzę Sony jak najlepiej i chciałbym by nadal zostali tam gdzie są, po prostu przez lata wyzbyłem się ideałów (jeszcze nie do końca niestety) i w hipotetycznej sytuacji gdzie Sony lałoby na klientów bazując na swoich dokonaniach z przeszłości i powiedzmy ograniczyło mocno exy, zaś Xbox oferowałby większą moc za tą samą cenę i lepszą grafę w grach multiplatformowych, mógłbym się na niego przesiąść, o czym kiedyś bym nie pomyślał jako dwudziestoponadletni użytkownik Playstation, na zasadzie nie wiem (porównanie na szybko), jeżdżę lata volkswagenem, utożsamiam go z solidną niemiecką jakością, z której potem zostaje już bardziej sam slogan i w kocu przesiadam się na koreańca z którego wszyscy się przez lata śmiali, a dziś oferuje on to samo albo zbliżone za mniej. Jak mówię, porównanie na szybko, jestem niestety sentymentalny i nadal mam na chacie lampę z dużym logo PS a na niej wystawkę figurek z gier które wykiełkowały na tej platformie, jednak im bardziej się starzeję tym bardziej zamieniam się w kamień w środku i problemy świata jak i dopingowanie korporacjom nawet tym z którymi się kiedyś utożsamiałem mam dziś w dupie :>> Na szczęście jak mówię są to póki co czysto hipotetyczne rozważania, bo Sony nie daje znaków z których można by wnioskować że olewają eksy, albo sprzedają prawa do nich innym, czy rezygnują z jak powiedziałeś wielkich gier singlowych. Bardziej mówię co by było gdyby.

PostNapisane: 17 mar 2020, o 18:59 
padołamacz

Jutro prezentacja PS5, myślałem że olewają MS i skupią się najpierw na promocji LoU2 i GoT a jednak chyba trochę zagrzało, no przyznam że jestem ciekawy

PostNapisane: 18 mar 2020, o 07:40 
Origami Killer

Dodam godz. 17 na --> http://www.blog.eu.playstation.com

PostNapisane: 18 mar 2020, o 19:02 
padołamacz

Dobrze że to nie było o 4 nad ranem bo bym się wkurwił czekając, z drugiej strony sam bym sobie był winien gdyż źle przeczytałem wczoraj i myślałem że to będzie coś w rodzaju pokazu z rozmachem a nie konferencyjka gdzie typek sadzi techniczne smuty do garstki ludzi. Olewam te newsy dopóki Sony oficjalnie nie powie "wtedy i wtedy pokazujemy PS5, jej wygląd, pada, cenę, menu i jakieś gry", po tak to jest potem czekanie i zawód jak przy pokazie logo.
Najważniejsze są gry wi3c dla mnie techniczny bełkot nie jest wiele wart, natomiast siła rzeczy czytałem wcześniej o obawach że będzie to 9teraflopów i kto wie czy nie było tak że miało być 9 a oo tym z czym wyskoczył MS Sony na szybkensa podkręcało swoje co by zniwelować różnicę, ja mam to w dupie, bardziej gdyby to była prawda może martwić potencjalne grzanie konsoli czy hałas
Nie napawa również ograniczona wsteczna, niby mają być "prawie wssystkie" gry z PS4, no ale właśnie, po pierwsze prawie robi różnicę a po drugie ani slowa o wstecznej na PS3 i wcześniej. Liczyłem że w końcu się pozbędę dwóch konsol stojących jedna na drugiej, a tu wychodzi na to że będą stały trzy :>> No zobaczymy, jak chodzi o eksy to Sony i tak zawsze w tym temacie miazdzylo, ale trza poczekać i zobaczyć na jakieś gejpleje czy coś, ja sobie już ekscytację jakąkolwiek daruję do czasu konkretnych pokazówek, jeśli nie będzie żadnych mocarnych eksów przez początkowy okres istnienia konsoli, być może poczekam do Pro, bo i tak mam kupę zaległości z tej generacji

Tytuł: PlayStation 5
PostNapisane: 18 mar 2020, o 19:06 
Patapon

Ehh co to była za żenada, niepotrzebnie to ogłaszali w social media. No ale już coś wiemy. Konsola generalnie słabsza od Xboxa, ale za to ogromna przewaga w dysku o dziwnej pojemności.

Obrazek

PostNapisane: 18 mar 2020, o 19:18 
Size Matters

Ja praktycznie tego nie śledzę, PS5 jak i cała nowa generacja mi jest tak potrzebna jak kotu wrotki. Dzisiaj się dowiedziałem, że jakiś pokaz PS5 miał być i że nowy xbox był już pokazany :>> . Potem się okazało, że pokaz PS5 to jedna wielka lipa i jakiś homoś w peruce bełkotał coś o super specyfikacji. Nie zabrakło też tego o czym wiedziałem już od dawna, że Sony nie zrobi żadne wstecznej kompatybilności o jakiej nam wszystkim chodzi. Wg. PPE "Ponoć nie wszystkie gry będą odpalane". Bo coś tam o niezgodności częstotliwości odtwarzania i "każdą" grę musza sprawdzać z osobna jak działa :>> . Mi to wali limitowanymi, wybranymi tytułami, które pewnie znajdą się w pakiecie "kup i zagraj w hita z PS4". Ponoć nowy X odtwarzać ma wszystko z 360 i One. Chyba trochę wstyd kurwa :>> .

ps. aha i na PS5 w tym roku raczej bym nie liczył.

ps2. do posta wyżej ze specyfikacją. Xboxa ma chyba procka taktowanego 3.8 Ghz, a nie 3.6. Sony specyfikacją przegrywa, więc musi mocna grać grami, ale...jednocześnie otwierają się w rynek PC. Czyżby to już był powolny koniec?

PostNapisane: 18 mar 2020, o 21:25 
Origami Killer

Zapomniałem o tym i włączyłem jak... pierdolił o tym dźwięku 3D, nie wiem jak reszta ale ja tego typa słuchać nie potrafię, więc wyłączyłem, czekam na konkrety -> cena i gry, resztę mam w dupie.

PostNapisane: 19 mar 2020, o 13:29 
Patapon

Dobry na bezsenność.

Burza w necie sięga zenitu. Niestety była to kiepska marketingowo zagrywka. Wiedzieli, że konsola jest słabsza od Xboxa, wiedzieli, że xbox ogarnia dobrze wsteczną, że dodają kolejne bajery jak hdr do wszystkich gier wstecz i inne rzeczy. A oni prócz dysku ssd wyszli kompletnie z niczym.

Wiadomo, to było dla deweloperów, ale nie robi się tego w taki sposób, kiedy główny konkurent odsłonił wszystkie karty. Na yt prawie milion osób to oglądało, fail po całości. Za kilka miesięcy wszyscy zapomną, ale przy ps4 robili to lepiej.

PostNapisane: 19 cze 2020, o 06:28 
Origami Killer

MG przenieś ten temat do sekcji PS5 Hardware. Pokazali nową konsolę i szczerze nie podoba mi się jej wygląd, jest po prostu słaby, no i główny kolor tej generacji biały, poważnie, do czego mi to ma cholera pasować? :>> Jeśli patrzeć na wymiary, wielkie to, no i ten kwiatek only digital, hmmm o dziwo bez połykacza konsola wygląda trochę lepiej. Jakoś tym razem bez podjarki jak w przypadku PS4, na bank nie kupię tego na premierę, wolę poczekać, bo z Sony i ich jakością to różnie bywa, drugiego odrzutowca nie zdzierżę. :brew:

PostNapisane: 19 cze 2020, o 15:24 
Size Matters

Dzięęęęęęń dooooblyyyy. :smiech2:

Pokaz gier słaby, owszem, ale pokaz konsoli był zaskakujący i mi się podobał. Z wyglądu jest ok, ale trochę za duża. Czarna znacznie ładniejsza i mam nadzieje że w tym kolorze będzie dostępna. Przy tym wyszukanym designie jaki zaproponował M$ widać, że ktoś tutaj coś przynajmniej chciał i spędził kilka godzina nad designem. Konsoli tym razem już napewno nie kupię na premierę z kilku powodów. Najważniejszym jest taki, że mam sporo rzeczy do ogrania na PS4. PS5 nie jest już praktycznie żadnym wielkim skokiem jakościowym. Dla ludzi w moim wieku po tym czego byłem świadkiem podczas kilku dekad ewolucji branży to, co jest teraz to tylko doklejenie spojlera do fury, która już stoi. Do tego brak konkretnych gier na start. Nic z tego co pokazali mnie nawet nie interesuje, nie mówiąc o tym, żebym chciałby w coś z tego zagrać. Cóż życie toczy się dalej, więc będziemy obserwować.

PostNapisane: 19 cze 2020, o 16:40 
CHAMPION

gadu: 818467
Wygląd PS5 to taki StarTrek, niby na pierwszy rzut oka wyglada fajnie, ale niepraktyczne, ja wole prostszy design, do tego konsola w poziomie nie wyglada już tak dobrze.
Sony zapowiedziało, ze będzie możliwość customizacji i będą różne kolory wiec czarna na pewno będzie, tylko czy na premierę?

Rozmiar ogromny. Ale Mark Cerny obiecał, ze tym razem będzie cicho :>>

Co do zaległości z PS4 - wiadomo - ogromne! No ale to już pewnie we wstecznej kompatybilności się pogra zanim platforma się rozkręci.

PostNapisane: 20 cze 2020, o 17:38 
Patapon

Na początku szok i co to kurwa jest, ale ma drugi dzień doceniam design, mocno futurystyczny, odważny. Do tego dominuje biel co mnie osobiście się mega podoba, bo wolę białe sprzęty.

Minus za rozmiar, bo zapowiada się spora kobyła

PostNapisane: 22 cze 2020, o 07:31 
Origami Killer

Obrazek

Faktycznie fajny kloc, PS3 które było wielkie przy tym to pikuś. :>>

PostNapisane: 22 cze 2020, o 17:20 
postmaster

Dla mnie może być kloc ale żeby nie wyło jak prosiak, dałem 400 zł za wymianę chłodzenia w pro bo przeze mnie sąsiedzi spać nie mogli :>>

PostNapisane: 23 cze 2020, o 10:42 
Origami Killer

Hmmmm to sporo Ci policzyli, jeśli faktycznie wymienili coś prócz klasyki pasta, termopady, powinni w tej cenie też ten śmieszny wentylatorek wymienić, bo to on zazwyczaj dostaje niewyjaśnionej choroby i wtedy mamy turbinę/odkurzacz, a nie konsolę. Dobra pasta, nowe termopady i wentylator, konsola nie powinna nawet wkręcać się na wyższe obroty. 100 wentylator, pasta/termopady 50-60zł, następnym razem zapraszam do mnie zrobię taniej :smiech2:

PostNapisane: 23 cze 2020, o 15:59 
postmaster

Rudy napisał(a):
Hmmmm to sporo Ci policzyli, jeśli faktycznie wymienili coś prócz klasyki pasta, termopady, powinni w tej cenie też ten śmieszny wentylatorek wymienić, bo to on zazwyczaj dostaje niewyjaśnionej choroby i wtedy mamy turbinę/odkurzacz, a nie konsolę. Dobra pasta, nowe termopady i wentylator, konsola nie powinna nawet wkręcać się na wyższe obroty. 100 wentylator, pasta/termopady 50-60zł, następnym razem zapraszam do mnie zrobię taniej :smiech2:

Byłem zdesperowany i nie szukałem tańszych opcji, to był jakiś duży serwis na śląsku, już nie pamiętam nazwy. Konsola chodzi już rok po serwisie i jest cisza, serwisant stwierdził że jest to rozszczelniający się układ chłodzenia, te premierowe prosiaki podobno wszystkie mają ten problem.

PostNapisane: 24 cze 2020, o 07:36 
Origami Killer

Tak to już jest z tymi diagnozami w serwisach, mają brzmieć mądrze, ale tam nie ma co się rozszczelnić. Premierowe prosiaki, wszystkie mają problem z chłodzeniem, gównianej jakości wentylator i pasta, do tego zabudowane to z każdej strony plastikiem że nic tam się już nie zmieści i mamy wyjące konsole, porażka konstrukcyjna i tyle.

PostNapisane: 24 cze 2020, o 18:23 
CHAMPION

gadu: 818467
Moja PRO stałą się głośna. Na początku była sympatyczna i cichutka. Obecnie drze ryja jak wściekła. :>> Jak żona... no jak żona :>> :>>

PostNapisane: 24 cze 2020, o 21:45 
Origami Killer

Bywa, Sony strasznie dało dupy z tymi konsolami, jakoś nie chce mi się wierzyć że nie byli świadomi tych problemów.

PostNapisane: 4 sie 2020, o 12:44 
Origami Killer

No i doczekaliśmy konsole pewno będą tanie, za to gry już 280zł pudło, to cyfry pewnie po 300zł, dramat, już gry są drogie, a będą jeszcze droższe...

PostNapisane: 4 sie 2020, o 13:29 
Size Matters

Rudy napisał(a):
No i doczekaliśmy konsole pewno będą tanie, za to gry już 280zł pudło, to cyfry pewnie po 300zł, dramat, już gry są drogie, a będą jeszcze droższe...

Mi to zwisa do momentu kiedy są fizyczne wydania. Mnie gry nie kosztują więcej jak 40zł. Czy kupuję nową czy starą. Ostatnio Days Gone sporo mnie wyszedł, bo dałem się sfrajerzyć i kosztowała mnie właśnie 40zł, ale to wyjątek. Często gram nawet za darmo. Bo kupuję i sprzedaję. Pod nosem mam dobre sklepy gdzie kupujesz i sprzedajesz. Prowizja sklepu to 20zł. Innymi słowy. Kupujesz grę np: za 180zł. Sprzedajesz za 160zł. Jak grasz długo i trzymasz grę długo i gra przez ten okres stanieje to wtedy relatywnie więcej tracisz. Przykład: w lipcu rok temu kupiłem KingdomCome Deliverance za 90 zł. Trzymam ją do teraz. Jak ją zmęczę to sprzedam za 50, bo 70zł chodzi w tym sklepie teraz, więc tracę po roku 40zł. Zawsze może się udać sprzedać za lepszą cenę na OLX. Przykład takiego sklepu: https://playandgo.pl/szukaj?word=kingdo ... tn_submit=. Ja mam go 5 minut od chaty, więc nie muszę się bawić w wysyłki :] . Mają wszystko. W moim mieście jest kilka takich przybytków. Frajerzy, którzy kupują cyfry niech dają się ruchać dalej. Przez nich tylko stracą wszyscy, bo jak zabiorą nośniki fizyczne, to branża się skurczy.

PostNapisane: 17 wrz 2020, o 10:47 
Size Matters

Oglądałem wczoraj ten cały cykliczny bezpłciowy Playstation Showcase, który ochoczo ze względów finansowych zastąpił kameralne, pełne napięcia zjawiskowe konferencje. Mogę spokojnie stwierdzić, że od czasów PSX jest to najgorszy gamelunch jaki kiedykolwiek był. Wzasadzie nie ma gier startowych, które reklamowałyby system. Ta nowa generacja w dobie już zatrzymującego się postępu w tej dziedzinie nie ma specjalnie niczego do zaoferowania. To raczej upgarde do PS4, niż jakiś skok, który za każdym razem wcześniej mogliśmy obserwować. Chociaż już PS3-PS4 nie było tym czym PSX-PS2, PS2-PS3, tak teraz to wzasadzie trzeba się przyglądać co jest z PS4, a co z PS5. Kupowanie na start PS5 mija się więc z celem. W przypadku zakupu PS4, z racji tego, że nie było w co grać konsola leżała przykryta niemal rok i korzystałem z PS3,. Teraz sytuacja będzie podobna, albo nawet gorsza. Na PS4 mam masę jeszcze rzeczy do ogrania, a na PS5 nic ciekawego nie widać. Tyczy się to także konkurencji. Konsole na siłę. Spokojnie jeszcze rok, albo nawet dwa mogłoby ich nie być. Może za dwa lata oferowały by coś bardziej znaczącego technologicznie, a i na to nie ma już gwarancji. Tak więc na premie ja osobiście już nie biorę. Mam nadzieję, a raczej jestem pewny, że za rok- dwa sytuacja się zmieni.

PostNapisane: 19 wrz 2020, o 06:48 
Patapon

Najgorsze są ceny gier, 350 zł za nowość to już gruba imprezka to raczej za często gry na premierę kupować nie będę

Do tego już zapowiedzieli, że aby otrzymać ulepszenie spidermana, należy zakupić grę ponownie, więc płatne remastery chyba znowu staną się faktem

PostNapisane: 19 wrz 2020, o 08:17 
Origami Killer

Moldar napisał(a):
Najgorsze są ceny gier, 350 zł za nowość to już gruba imprezka to raczej za często gry na premierę kupować nie będę

Do tego już zapowiedzieli, że aby otrzymać ulepszenie spidermana, należy zakupić grę ponownie, więc płatne remastery chyba znowu staną się faktem

Właśnie o tym chciałem napisać konsola konsolą, ale z ceną gier przegięli. Czyli cyfry po 400zł hahaha hahaha

PostNapisane: 29 wrz 2020, o 13:52 
Patapon

No i co, kupuje ktoś ?

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę
 Poprzednia strona << 
1, 2, 3, 4
 >> Następna strona 

Strefa czasowa: UTC + 1