[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
PS2HARDCORE • Zobacz wątek - Godfall

PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 6 ] 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Godfall
PostNapisane: 1 paź 2020, o 16:59 
CHAMPION

gadu: 818467
Godfall, to tytuł, który początkowo zignorowałem bo myślałem, że to podobne gówno w stylu Battleborn albo Bleeding Edge ale okazało się, że tej grze bliżej do Destiny i Borderlands. Ma być lootowanie, ma być co-op online i przyjemną odmianą może się okazać broń biała zamiast pukawek. Poniżej zwiastun fabularny (przypomina mocno Destiny) i video z gameplayu z komentarzem jednego z twórców.

Tytuł: Re: Godfall
PostNapisane: 2 paź 2020, o 07:40 
Origami Killer

Powiem szczerze przez ten design jakoś mnie to nie zachęciło, takie kolorowe wręcz odpustowe, do tego te zbroje pasujące bardziej sci-fi niż fantasy, ale nie wiedziałem że to będzie posiadało co-op'a, a każda gra z opcją kooperacji to dla mnie na starcie oczko w górę. Niestety nie jest to dla mnie system seller.

PostNapisane: 2 paź 2020, o 09:10 
Patapon

Jedna z tych gier do której mam wymioty. Stylem wygląda to po prostu mocno generycznie i źle, zero zainteresowania z mojej strony.

PostNapisane: 3 paź 2020, o 13:14 
CHAMPION

Nom, design nie jest mocną stroną, ale nie sama grafika człowiek żyje :>>

PostNapisane: 6 paź 2020, o 18:42 
CHAMPION

PostNapisane: 25 gru 2020, o 14:14 
CHAMPION

Godfall.
Gra nie zebrała pozytywnych recenzji na metacritic i jej bieżąca średnia wynosi 61 punktów na 100. 61 w obecnych czasach to tak zwany żółty przedział w którym na ogół kończą gry, które miały ambicje, wzbudzały wysokie oczekiwania i na tym się skończyło. Coś poszło nie tak i gra okazała się niewypałem.

Nie inaczej jest z Godfall. Oglądając przedpremierowe gameplaye wiedziałem, że to nie jest gra wybitna ale myślałem, że coś dla siebie w tej grze znajdę. Zwłaszcza, że dobrych slasherów w tej generacji brakowało. Developer obiecywał zaawansowany system walki, rozbudowany system lootowania i rozwoju postaci. Generalnie wszystko wskazywało na to, że tytuł będzie spoko, do tego multiplayer mógł tylko go ulepszyć. Niskie oceny mnie nie zraziły bo doskonale wiem, ze chodzone siekanki czy mordoklepy do ulubionych gatunków recenzentów nie należą.

Tak więc grę nabyłem i zacząłem grać. Początkowo nie licząc designu gra mi się podobała i byłem wręcz zdziwiony tak niskimi ocenami.

Wygląd gry to oczywista mieszanka stylu graficznego z gier God of War 1-3 ale z greckich motywów przerzucono się na różnorakie wariacje. Przedstawienie akcji zaś żywcem wzięto z God of War PS4. Ogólnie grafika jest całkiem spoko, gra działa w 60fps ze sporadycznymi dropami, ogólnie nie ma co się czepiać. Obraz jest ostry jak żyletka a wszystko wykonano na bardzo przyzwoitym poziomie, ale tez należy mieć na uwadze, ze nie jest to jakiś graficzny killer jak niektórzy mówią. W grafice głownie nie podoba mi się design postaci, który jest zwyczajnie kiczowaty (ale znam ludzi, którym podoba się światło w mordzie i świecący odbyt - ale ja się do nich nie zaliczam :>> ). Prócz tego postacie nie zapadają specjalnie w pamięć i po dłuższej przerwie nawet nie pamiętam jak się te postacie nazywają.

System walki miał być też podobnym do tego co uświadczyliśmy w ostatnim God of War ale z domieszką Devil May Cry by podnieść efekciarstwo.
Mikstura, którą otrzymaliśmy jest całkiem spoko. Walka umożliwia stosowanie technik, doboru odpowiedniej broni, uników i bloków. Jednak poziom trudności normal nie zapewnia żadnego wyzwania i tak naprawdę ogromna ilość artefaktów leczących pozwala nam te taktyki ignorować i walczyć mniej ostrożnie, lub jak kto woli ba przysłowiowa palę. Wyjątkiem są niektóre walki z bossami i to te szczególnie mi się podobały.

Ostatnia składowa gry miały byś podobieństwa do Destiny, czyli multiplayer online. Tego niestety nie dane mi było przetestować bo wszyscy moi znajomi zrażeni niskimi ocenami gry nie kupili. Ale schemat rzeczywiście jest podobny do Diablo czy do wspomnianego Destiny.
Mamy lokację hub, z której bierzemy wszelkie misje, tutaj tez dokonujemy czegoś na kształt craftingu, zadania i wybieramy miejsca na mapie z których rozpoczniemy następna rozgrywkę.

Gra ma nawet jakaś fabule, płytka ale znośna, szkoda, ze 90% fabuły to tylko dialogi nieopatrzone stosownymi cut-scenkami, przez to są nużące i ciężko się nimi zainteresować.

No i dochodzimy do rozgrywki. Trafiamy do lokacji czyścimy teren z przeciwników, zgarniamy loot i wracamy do hubu. Klasyka. Nic nowego, stara dobra szkoła action rpg.

Początkowo mi się to podobało i każda partyjka wciągała mnie na tyle długo, ze z chęcią czyściłem mapy dokładnie by znaleźć każdą skrzynię i rozbić każdy garnek :>>
Niestety potem gra mnie znudziła. Schematyczność i powtarzalność zaczęły męczyć. Gra mocno eksploatuje backtracking co teoretycznie jest normalne w tego typu produkcjach ale to zadaniem developerow jest sprawić by graczom powtarzać te same lokacje się chciało.
Czemu w Godfall nuży? Myślę, że wina leży w designie lokacji - te są monotonne, brakuje im charakterystycznych punktów i tego nieuchwytnego czegoś co w grafikę i projekt gry daje artysta a nie rzemieślnik.
Drugi winowajca to system lootu. Mocno mnie zdziwiło, że tak reklamowany system tak naprawdę jest biedny. A co szczególnie mi przeszkadza brakuje właściwej wizualizacji tego co do zebrania wypadło - są tylko jakieś świecące kulki. I brakuje jakiejś takiej zajawki przy zdobywaniu tego ekwipunku. Ogólnie takie to miałkie jest.

Cóż. Największa wada gry jest nuda, która pojawia się po 2-3h grania, już wtedy masz wrażenie, ze gra niczym Cię już nie zaskoczy. Tryb multiplayer może tą grę podratować bo przecież gdyby nie multiplayer w Destiny tez bym się tą gra szybko znudził.

Oczywiście ukończenie Godfall ma swoje miejsce w moich „growych” planach, a jeśli ktoś jest chętny na wspólna rozgrywkę chętnie się przyłącze.
Ale nie namawiam do kupna gry w premierowej cenie. Poczekajcie.

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1