PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę
1, 2
 >> Następna strona 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 paź 2016, o 20:09 
CHAMPION

gadu: 818467
Zacznę od tego, że złożyłem preorder na PSVR już dosyć dawno temu na euro.com.pl. Sklep wybrałem z prostej przyczyny, choć za Euro nie przepadam to mam tam blisko. :>> Lenistwo pokonało niechęć :>> W międzyczasie wymyślili sobie bym opłacił im preorder co mnie wkurwiło i opłaty nie zrobiłem. Jakiś czas później przysłali mi monit, że nie odnotowano wpłaty. Miałem już tak kiedyś z nimi z PS4, z płatnym i niepłatnym preorderem. Wtedy im zapłaciłem i okazało się, że czekały na mnie dwie konsole do obioru - ta z płatnego preordera i ta z darmowego.
Tym razem postanowiłem nie płacić, zamiast tego złożyłem po sąsiedzku preorder w Media Markt na wszelki wypadek. No więc dziś o drugiej w nocy Media Markt przysłało mi maila, że sprzęt jest gotowy i można będzie odebrać w godzinach pracy sklepu. Euro cisza :>>
Po godzinie 15 byłem już w Euro, tak z ciekawości... zapytałem o numer zamówienia. Sprawdzali z 20min. Po czym kolo stwierdził, że moje zamówienie jest gotowe, ale nie przywieźli jeszcze gogli do sklepu. :zwala: Kazałem anulować zamówienie i nie omieszkałem powiedzieć, że kupię sobie po sąsiedzku.
W Media Markt bez problemu. Towar wydany i zapłacony w przeciągu 10min. Wróciłem do domu, cyknąłem to zdjęcie i zacząłem zabawe.

Miałem dziś ciężki dzień, nie chciało mi się robić fotostory z unboxingu. Powiem tylko jedno - pudełko, sposób zapakowania i intrukcja - są bardzo udane. Po zdjęciu wierzchniego kolorowego opakowania wewnątrz jest eleganckie pudełko z logiem PlayStation. Pudło jest solidne, sztywne, z piankową wyściółką, z zamknięciem. Można śmiało je zachować do przechowywania Headsetu.

Już przy unboxingu widziałem jeden problem. Wiedziałem o nim, ale bagatelizowałem go, wszak na targach testowałem to ustrojstwo i nie odnotowałem tego jako problem. Chodzi o kable. Są jednak problemem. Jest ich od groma.
Jeśli chodzi o PS4 to VR zajmuje nam tylko jeden port USB i to jedyny dodatkowy kabel. Gorzej jest z BlackBoxem (czyli computing unit). Tutaj z tyłu podłączamy 4 kable i z przodu kolejne dwa. Razem sześć kabli idzie do tego ustrojstwa. Samo podłączenie tego wszystkiego jest banalne. Sony oznaczyło kabelki jak dla durnia, tak samo przygotowano instrukcję. Krok po kroku. Najwięcej problemu mi przysporzyło poukładanie kabli by to wszystko jakoś wyglądało i się nie plątało. Na szczęście nie jest to czynność, którą będę robił często, ale też ujmuje to urządzeniu mobilności. Jak pomyślę, że miałbym VR zabrać np. do kumpla (ale nie takiego co pracuje w militarce i ma dostęp do najnowszych gadżetów playstation), który nie ma swojego headsetu to od razu mi się odechciewa pieprzenia z rozłączaniem i podłączaniem tego wszystkiego ponownie. Plusem zaś jest to, że większość okablowania bierze na siebie Czarne Pudełeczko, dzięki temu do hełmu idzie tylko jeden kabel. Konkretnie wiązka dwóch kabli złączonych w jeden :>> Kabel łączy się z headsetem tak jakby za lewym uchem. Co zaskakujące kabel w ogóle nie przeszkadza gdy gramy w pozycji stojącej, podczas grania na siedząco może przeszkadzać jak go sobie jakoś rozsądnie nie ułożymy.

Regulacja odbywa się za pomocą białej obręczy biegnącej dookoła głowy, oraz samych gogli. Headset można bardzo szybko spersonalizować. Jednak trzeba to robić każdorazowo gdyż przy zdejmowaniu musimy naruszyć ustawienia. Wyściółka wnętrza jest najlepsza jakościowo, najwygodniejsza i najbardziej higieniczna ze wszystkich Gogli jakie testowałem. A nie testowałem tylko papierowych i tego ścierwa Szajsunga :>> Jakość ekranu jest też świetna. Muszę jeszcze tylko sprawdzić czy można regulować jego jasność. Na targach podczas testów mieliśmy dużo ciemniejszy wyświetlacz i chyba było to lepsze. Nie wiem czy Sony coś zmieniło, czy można to regulować. Nie dotarłem do tego jeszcze :>> Niemniej wyświetlacz jest świetnej jakości. Oczywiście ma niższą rozdzielczość niż konkurencja, ale nie oszukujmy się, gry VR są bardzo wymagające dla tej niezbyt potężnej konsoli i większość gier nawet nie wyciska pełnej rozdzielczości użytego wyświetlacza. Za to jakością zjada konkurencję. Efekt rozmycia jest wszędzie, bierze się to technologi 3D i bliskości ekranu. Sony wyeliminowało jednak dyskomfort ekranu przed okiem.

Waga headsetu wydaje mi się nico większa niż tego modelu z przed roku. Ale trudno mi się odnieść czy to rzeczywistość czy wrażenie. Waga jednak nie jest na tyle duża by nie można było zapomnieć o tym, że mamy świecącą czapkę na głowie :>>

Fajną rzeczą jest mini pilot na kablu headsetu, który pozwala na szybką regulację głośności słuchawek, włączenie/wyłaczenie mikrofonu oraz włączenie wyłączenie całego urządzenia.
Czarna Skrzyka i Headset zachowują się jak PlayStation4. BlackBox ma pasek świetlny z tymi samymi kolorami co PS4 i wydaje podobne dźwięki.
PlayStation VR wygląda bardzo efektownie i futurystycznie.

Jeśli chodzi o śledzenie - jest wyborne. Lepsze niż w testowanym wcześniej modelu, albo ja mam lepsze warunki w domu (jednolite tło). Nie odczułem laga. Podobnie jak śledzenie kontrolerow move. Wykonane świetnie. Natknąłem się jednak na problem taki, że łatwo zejść z pola widzenia kamery jeśli podejdziemy zbyt blisko. A łatwo się zapomnieć :>>

Przejdźmy do mięska.

Zabawka jest fenomenalna. Jest to game-changer. Jeśli to się przyjmie i nadejdzie kolejna generacja VR to będzie idealnie. Teraz wciąż zawadzają niska rozdzielczość i te wszędobylskie kable. Jest to denerwujące i chuj. :>>
Wczuwa za to jest konkretna. Na prawdę można się poczuć jak w grze, na szczęście bez pozbywania się świadomości, że jednak jest to fikcja :>>

Obadałem ponownie Kitchen. Kolejny raz już takiego wrażenia nie robi, ale nadal jest świetne. To demo doprowadziło pewne dziewcze do krzyku w pozycji embrionalnej hahaha Oczywiście zapuściłem to demo jako pierwsze z pełną premedytacją hahaha
Dobre jest to, że widać na TV co się dzieje w grze więc osoba towarzysząca zmaganiom gracza, może obserwować akcje bez zaglądania pod kask albo podpowiadać mniej doświadczonym graczom :>>

Poziom immersji oczywiście zależy od gry i jakości jej wykonania. Przykładowo gierki z PlayRoomVR są ładne i sympatyczne, ale takiego wrażenia nie wywołują. Natomiast London Heist to absolutne mistrzostwo świata. Gra przygotowana przez autorów The Getaway. Cutscenki, interakcja z przedmiotami - mistrzostwo.

W VR cieszą banały. Np. rozpierdzieliło mnie palenie cygara. Na stole leży popielniczka, cygaro i zapalniczka. No to biorę w lewą rękę cygaro, w prawą zapalniczkę, przytykam je sobie do ust, podpalam. Zaciągam się w grze a jak dmucham (dosłownie w rzeczywistości dmucham) i widzę jak wydmuchuję dym! Daje to tak niesamowitą wczuwę, że ja pierdolę :>> Albo inny detal z paleniem. Koleś pali przy mnie i wydmuchuje dym w moją stronę, machając ręką można go rozwiać :>> Wywoływanie przez VR odruchów też bawi.

Sam fakt zobaczenia własnych dłoni, obracania nimi, zaciskania - daje niesamowity efekt WOW. Chciałbym by London Studio zrobiło pełną grę AAA z London Heist.

Grafika w grach jest bardzo ładna. Jest nieostra to fakt, ale jakość otoczenia, modeli postaci - WOW. Na prawdę zaskakująco dobrze.

Co do dźwieku - można mieć go z dowolnego źródła, słuchawki, telewizor, kino domowe, whateva.
Można też grać w okularach, Sony wręcz zaleca, że jeśli nosisz okulary to by w nich grać.

PSVR też ma aktualizacje softu. Na dzień dobry miałem aktualizację.

Jakby ktoś jeszcze nie zauważył - jestem zajarany. Idę bawić się dalej.

PostNapisane: 13 paź 2016, o 20:23 
Patapon

Dla mnie wszystko jest spoko, ale rozdzielczość i ostrość to mocna padaka i mamy takie demo przed prawdziwymi goglami za 5 lat. I mam nadzieję, że vr się przyjmie.

PostNapisane: 13 paź 2016, o 21:07 
Origami Kidler

Patrz, a mi już o 9 rano przyszedł sms z euro że mogę odebrać zamówienie, zapomniałem to anulować, póki co odpuszczam, no chyba że mi coś jutro odwali i podjadę odebrać. :smiech2:

PostNapisane: 13 paź 2016, o 21:13 
Patapon

No mi odwaliło i już się zastanawiam czy nie kupić jednak :>>

Z jednej strony zajawka, z drugiej wiem, że póki co nie ma nic specjalnego.

PostNapisane: 13 paź 2016, o 22:38 
CHAMPION

Jest regulacja jasności wyświetlacza.

PostNapisane: 14 paź 2016, o 15:50 
Origami Kidler

A chuj tam chyba zaraz jadę, czekałem na to cholerstwo cały rok. :>>

PostNapisane: 14 paź 2016, o 16:27 
CHAMPION

Testowałem oglądanie filmów - raczej bez rewelacji. Później sprawdzę jeszcze czy Bluraye się da. :>>

PostNapisane: 14 paź 2016, o 16:32 
Size Matters

gadu: 1480025
Ide do kumpla przetestowac to cudo :)

PostNapisane: 14 paź 2016, o 16:35 
CHAMPION

Koniecznie sprawdź London Heist z Móvami :brew:

PostNapisane: 14 paź 2016, o 16:50 
Origami Kidler

Właśnie muszę poszukać gdzie te dildosy wrzuciłem. :>>

PostNapisane: 14 paź 2016, o 17:23 
CHAMPION

Pewnie do szafki z pejczami :>>

PostNapisane: 14 paź 2016, o 20:03 
Size Matters

gadu: 1480025
London heist ograne. Najlepszy motyw to podnoszenie magazynka i przeładowanie, wczuwa niesamowita. Początkowo nie ogarniałem tego i od razu widać, jak zwykłe gry FPS udają prawdziwe strzelanie :>>. Tutaj strzelanie i przeładowanie musi być płynne, do tego trzeba się chować, świetna zabawa ale..... długość tego dema (bo inaczej tego nazwać nie można) to jakaś kpina.
Miałem banana na twarzy jak otworzyłem drzwi i sobie spoglądałem w tył ;D.
W menu spadają z góry łuski, wyczaiłem że można je odbijać googlami :D

Przetestowałem jeszcze to nurkowanie w klatce, też daje radę. Szkoda że nie ma naszego ciała, brakuje tego. Twórcy gier VR muszą o tym pamiętać, bez tego mózg źle odbiera takie widoki, po prostu głupieje :). Jak klatka ulega zniszczeniu to normalnie chciałem z niej wypłynąć :D.

Ogólnie VR oceniam pozytywnie ale musi być lepsza rozdzielczość, bo oczy się męczą. Wracając do domu w pewnym momencie miałem delikatnie zachwianie równowagi (nic nie piłem), chyba mózg wracał do trybu REAL :>>.

Aha jeszcze jedno, ja byłem zawsze graczem leniwym, czyli fotel, pad i jedyne ruchy jakie wykonywałem to sięganie po bro/whisky i obsługa pada. Tutaj po 2h testowania napieprzają mnie łapy i jeszcze trochę kręgosłup, bo wyginałem się jak nienormalny :>>.

PostNapisane: 14 paź 2016, o 20:06 
Origami Kidler

Jak najbardziej wszystkie rzeczy z kategorii taboo tam trzymam :smiech2: Niestety gdzieś zapodziałem 1 sztukę, a nie dokupiłem, trochę lipa. VR w Katowicach na półkach nie uświadczyłem (chwała za mój preorder), oczywiście zgrzyt prawie był, brak kamer w Euro, na szczęście zaraz obok MM i tam mieli kamerki (VR brak), więc kupiłem kamerkę w MM odebrałem hełmofon w Euro, za chwilę w końcu będę mógł zacząć testować. :szlug:

PostNapisane: 14 paź 2016, o 21:53 
CHAMPION

VR ma jedną zasadniczą wadę. Granie po pijaku słabo mi idzie i kręci mi się w bani. :>> przerwałem bo może być paw :>>

Neox ja grałem w LH siedząc na kanapie. Nie wiem od czego bolały Cię gnaty :>>

Mogę potwierdzić jeśli to kogoś obchodzi, że kamera nie musi być idealnie na wprost wbrew temu co mówi tutorial Sony. Zamontowałem sobie kamerkę dosyć wysoko skręconą w dół i nawet jest lepiej bo mam większe pole ruchu.

PostNapisane: 14 paź 2016, o 23:49 
Origami Kidler

Ja to zmontowałem od wała żeby na szybko potestować i wszystko działało bardzo dobrze, ogólnie jestem zadowolony, pomimo niskiej rozdzielczości VR daje radę, fajna sprawa, jutro potestuję dalej to napiszę ogólne wrażenia w odpowiednich tematach. :szlug:

PostNapisane: 15 paź 2016, o 11:38 
CHAMPION

Odpaliłem sobie film na Bluray i poczucie oglądania w kinie jak w mordę strzelił. Ze wszystkimi zaletami i wadami tego rozwiązania :>> czyli ogromny ekran super dźwięk i tak jak kinie obraz nie tak ostry jak na TV. Wrażenie fajne, ale raczej nie widzę sensu oglądać tak zwykłych filmów.

PostNapisane: 15 paź 2016, o 11:47 
Brutal Legend

Ciekawe jaki wpływ VR na same oczy będzie miało.

PostNapisane: 15 paź 2016, o 17:17 
CHAMPION

Zależnie od grafiki gry i tempa akcji na ekranie. Niektóre gry męczą oczy, niektóre nie.

Przetestowałem granie w zwykłe gry. Działa to identycznie jak w przypadku filmów. Oglądamy grę na wieelkim ekranie.

PostNapisane: 15 paź 2016, o 17:29 
Size Matters

Psuje oczy jak wszystko co ustawia ogniskową zbyt blisko. W tym przypadku ekran jest kilka centymetrów od oka. Zbyt długie granie może powodować uszkodzenie wzroku. Czym gracz starszy tym wady mogą być większe i szybciej do nich dochodzić.

PostNapisane: 15 paź 2016, o 22:30 
CHAMPION

Dziś prawie cały dzień przesiedziałem w VR. Chyba mam dosyć.

PostNapisane: 23 paź 2016, o 22:54 
Patapon

Obejrzałem amullette, muszę przyznać, że było to super doświadczenie, ta możliwość zajrzenia w zakamarki mnie rozwaliła. Czekam na więcej takich materiałów :)

PostNapisane: 29 paź 2016, o 14:49 
CHAMPION

Wczoraj był u mnie kumpel na degustacji Vi-aRa i cytuję:

"To najlepsza rzecz w jaką w grałem w życiu" :>>

PostNapisane: 31 paź 2016, o 17:53 
CHAMPION

Zapraszam do obejrzenia pierwszego naszego Podcastu o PlayStation VR, zatytułowanego po prostu VR Podcast. Na początek część pierwsza.

phpBB [video]

Od razu przepraszam za jakość dźwięku, popracujemy nad tym w przyszłości. :>>

PostNapisane: 31 paź 2016, o 17:59 
Patapon

Faktycznie do dupy mnie słychać. Słuchawki za 500 zł kurwa mać :>>

PostNapisane: 31 paź 2016, o 20:04 
CHAMPION

Słuchawki 500zł, mikrofon 5zł :>>

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę
1, 2