PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę
 Poprzednia strona << 
1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13
 >> Następna strona 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PS4 PRO
PostNapisane: 14 lis 2016, o 15:42 
Patapon

Skalowanie w dół (supersampling) ma zajebisty wpływ na jakość obrazu, ostrość itd. więc dobrze, że jest właściwie każdej grze, która obsługuje Pro. Gorzej, że właśnie realizowane jest to na odwal się poprzez wzięcie wersji 4K i zmniejszenie przez co problemy z wersji 4K zostają. No ale myślę, że są to problemy wieku dziecięcego tej konsoli i w przyszłości ich nie będzie (a Sony będzie odważniejsze w odrzucaniu takiej fuszerki bo teraz to jak widać przepuszczali wszystko byle było na premierę).

Inna sprawa, że fajnie byłoby mieć możliwość odpalenia sobie gry w trybie Base PS4 i nie wymuszanie na siłę nie zawsze lepszej wersji.

A jeżeli chodzi o VR to od dawna było wiadomo, że zwykła PS4 jest za słaba do tego (VR potrzebuje wysoki i stabilny jak skała framerate, 60FPS razy dwoje oczu to jest minimum w wymogach Sony) także jak kogoś to jara to niestety przesiadka jest konieczna.

PostNapisane: 14 lis 2016, o 16:10 
CHAMPION

gadu: 818467
Akurat z framerate nie ma problemu w VR :P

PostNapisane: 14 lis 2016, o 16:45 
Patapon

To jest główna przyczyna przez którą gry maja taką niska rozdziałkę - wymóg utrzymania wysokiego i idealnie stabilnego framerate'u w dodatku w 3d czyli osobna ramka dla każdego oka.

PostNapisane: 14 lis 2016, o 16:57 
CHAMPION

Wiem jak to działa. Problem w tym, że tu nie tylko chodzi o rozdzielczość, nieostry obraz to jest wada samej technologii. Gry na mocniejszych PCtach mają ten sam problem.

PostNapisane: 14 lis 2016, o 17:12 
Patapon

Tak ale podobno wiele gier nie osiąga natywnej rozdzielczości tego i tak slabego wyświetlacza.

PostNapisane: 14 lis 2016, o 17:16 
Patapon

No siever ma rację, nie każda gra osiąga full hd, jak pisałem, rez działał w 1400x800, na pro chodzi w fhd. Driveclub to w ogóle działa w mega niskiej rozdzielczości i jakby to było fhd to wyglądało by to świetnie, a tak jest przeciętnie.

Zobacz sobie MG trackmania, jest na us Store, obraz jest mega ostry, choć nie wiem jak wypada w sumie na PS4.

Zawsze mogę zabrać pro, piwko i możemy zrobić testy :p

PostNapisane: 14 lis 2016, o 19:53 
Brutal Legend

Ponawiam pytanie, bo nie wiem czy jest sens się przesiadać na PRO. hmmm

Czyli jak mam jeden z najlepszych TV LCD (minimalny input lag) 32" HDReady starej daty, to kupując PRO gry będą działały u mnie jeszcze gorzej, niż na FULLHD?

PostNapisane: 14 lis 2016, o 20:01 
Patapon

Zależy od gry, jeżeli jakiś tytuł dostał łatkę tylko dla 4k i dla posiadaczy tych tv klatki lecą, to będą lecieć na fhd i hd ready.

PostNapisane: 14 lis 2016, o 20:05 
Patapon

A po co miałbyś się przesiadać na pro mając taki tv? hmmm

PostNapisane: 14 lis 2016, o 20:37 
Origami Kidler

Dokładnie bez porządnego tv 4k lub posiadania takowego w najbliższych planach zakupowych to nie, nie ma i nie będzie sensu tego kupować/wymieniać. Ja obecnie nawet nie widzę sensu o tym myśleć, bo zwyczajnie nie mam nawet miejsca na sensowny odbiornik 4k. :szlug:

PostNapisane: 14 lis 2016, o 22:16 
Brutal Legend

Siever napisał(a):
A po co miałbyś się przesiadać na pro mając taki tv? hmmm

60fps :>>

PostNapisane: 15 lis 2016, o 07:59 
Origami Kidler

Daruj sobie, szkoda kasy, no chyba że masz parcie to kupuj.

PostNapisane: 15 lis 2016, o 08:11 
CHAMPION

Rodzaj ulepszeń zależy od developerów, więc to 60fps nie jest gwarantowane. Dev może pójść w innym kierunku.

PostNapisane: 15 lis 2016, o 08:30 
Origami Kidler

4k i 30fpsów, więcej detali i 30fpsów, 60fps chyba nie doczekamy na konsolach. :szlug:

PostNapisane: 15 lis 2016, o 09:09 
Patapon

Jak na razie to nowe gry na Pro mają często gorszy framerate niż te ze zwykłej PS4. Do tego grona właśnie dołączyło Watch Dogs 2 - gra ma większe problemy z gubieniem klatek niż wersja ze zwykłej PS4. To by dla mnie jako tako przeszło gdyby nie to, że nie można na Pro wymusić włączenia trybu 1080p z OG PS4 więc właściciele tv 1080p znowu zostają z ręką w nocniku :/ Dobrze, że Digital Foundry o tym trąbi na lewo i prawo, a nawet pisze bezpośrednio do Sony bo lecą nieźle w kulki z certyfikacją. Taka sytuacja jest zabroniona w końcu przez ich wymogi certyfikacyjne.

PostNapisane: 15 lis 2016, o 09:23 
Origami Kidler

Nie wiem o co ten żal, przecież PROsiak był pod tv 4k, nie masz, to kup. :smiech2:

PostNapisane: 15 lis 2016, o 10:16 
Patapon

W teorii miałem dostać supersampling przy zachowaniu co najmniej tego samego poziomu grafiki i framerate'u, a to się nie nie dzieje także należy głośno narzekać. W najgorszym możliwym scenariuszu gra powinna wyglądać i chodzić identyko jak na zwykłej PS4.
A zmiana tv majaczy już na horyzoncie, spokojnie. Mój poczciwy tivik 32" już swoje w życiu wygrał :>>

PostNapisane: 15 lis 2016, o 10:46 
Origami Kidler

Pierwsze słyszę, ja tam wszędzie widziałem: PS4 Pro 4K. Dobry TV 4K to na chwilę obecną koszt ok. 8tyś zł, więc poczekam będą w cenach bliższych 3tyś pomyślę. Kupowanie drogiego telewizora jest po prostu głupie, to za szybko tanieje. :brew:

PostNapisane: 15 lis 2016, o 10:54 
Patapon

Rudy napisał(a):
Pierwsze słyszę, ja tam wszędzie widziałem: PS4 Pro 4K.
wtf, to chyba żyjesz pod kamieniem :>> Na meetingu gdzie ją pierwszy raz zaprezentowali od razu była mowa o wielu korzyściach dla tv 1080p. A potem w każdym artykule i wywiadzie z Cernym też.

Rudy napisał(a):
Dobry TV 4K to na chwilę obecną koszt ok. 8tyś zł, więc poczekam będą w cenach bliższych 3tyś pomyślę. Kupowanie drogiego telewizora jest po prostu głupie, to za szybko tanieje. :brew:

Jeden z najlepszych obecnie dostępnych tvików 55 cali do grania w 4K i HDR (bardzo niski input lag przy takim ustawieniu i świetny HDR10) można dorwać na 5,5k http://www.ceneo.pl/44232652
Za rok pewnie za 4,5k co za 55 cali jest ceną już całkiem znośną.

PostNapisane: 15 lis 2016, o 11:22 
Origami Kidler

Nie wiem taki co mi się podobał kosztował 8klocków, na te tańsze nie zwracałem uwagi, bo pewnie lipne. Tym bardziej że podobają mi się te zakrzywione, a tych już wcale tak dużo nie ma. :brew: Jakiś Szajsung to był nie chce mi się teraz szukać, ale to już z tą ulepszą wersją HDRu.

Siever napisał(a):
Rudy napisał(a):
Pierwsze słyszę, ja tam wszędzie widziałem: PS4 Pro 4K.
wtf, to chyba żyjesz pod kamieniem :>> Na meetingu gdzie ją pierwszy raz zaprezentowali od razu była mowa o wielu korzyściach dla tv 1080p. A potem w każdym artykule i wywiadzie z Cernym też.

hahaha Ty tak na poważnie. :smiech2:

Dobra poszperałem trochę:
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/ ... gn=samsung

Jakbym już miał wymieniać to na coś w ten deseń. :szlug:

PostNapisane: 15 lis 2016, o 11:29 
Patapon

Rudy napisał(a):
na te tańsze nie zwracałem uwagi, bo pewnie lipne.

"Pewnie lipne" - to może najpierw sprawdź. Ten, który wkleiłem jest jednym z najlepszych dostępnych obecnie tivików do grania w HDR i 4K.

Rudy napisał(a):
Jakiś Szajsung to był nie chce mi się teraz szukać, ale to już z tą ulepszą wersją HDRu.

Ten co wkleiłem to jest już Samsung SUHD czyli z HDR 1000 - najlepszym dostępnym w ofercie tego producenta.
Zakrzywione ekrany są chujowe ale to już jest opinia, a nie fakt :>>

Rudy napisał(a):
hahaha Ty tak na poważnie. :smiech2:

Tak.

Rudy napisał(a):
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/ ... gn=samsung

Jakbym już miał wymieniać to na coś w ten deseń. :szlug:

No to pisz od razu, że mówisz o najwyższych/najdroższych modelach. Kto bogatemu zabroni je kupować tylko po co :>> Szczególnie biorąc po uwagę jak słabo się orientujesz w niuansach dotyczących jakości obrazu w grach.

PostNapisane: 15 lis 2016, o 11:34 
Origami Kidler

Dobra koniec dyskusji, bo przestało mnie już bawić, tak dla jasności od początku sobie bekę kręciłem, ale podłapałeś haczyk. :smiech2:

No mi tam się podobają te zakrzywione, kwestia gustu, nie mniej kurewsko drogie, ten co wkleiłeś za 5500zł to też myślę że przesada. Lada moment będą w granicach 3tysiaków i wtedy będzie można myśleć o wymianie. Tylko w sumie po co, nie mam PROsiaka i na chwilę obecną ten zakup ma więcej minusów niż plusów. Wyjdzie PS5 to się pomyśli nad nowym tivikiem, a i technologia 4K będzie do tego czasu bardziej popularna. :szlug:

PostNapisane: 15 lis 2016, o 13:04 
CHAMPION

Z żalem przyznaję, ale Rudy ma rację :>>
Wszyscy trąbią, praktycznie w każdej recenzji pisali - Nie masz TV 4K HDR, nie masz czego szukać na PRO. To jest konsola dedykowana telewizorom 4K. Po to została stworzona. Co potwierdza samo Sony.
Ulepszenia trybu 1080p są tylko dla gołodupców, zrobione na odwal się. Bo co się będą wysilać, skoro kolesie co grają na zwykłym 1080p (niektórzy w 720p) bez HDR i tak będą trąbić w internecie, że nie widać różnicy. Bo chuja zobaczą. :>> To tak jakby sobie kupić np. Phantoma 4 (dron) i mieć możliwość latać nim tylko w domu. DJI przecież deklaruje, że ma tryb lotu w pomieszczeniach zamkniętych, ale połowa funkcji w nich nie działa, potem pieprzyć w Internecie, że to chujowy dron. Ale co za idiota lata dronem za 4 koła po mieszkaniu? :>> Wszyscy mają w dupie latanie w pomieszczeniach, tak samo jak w dupie developerzy wraz z samym Sony mają tryb 1080p na PRO.

Ci do których kierowana jest konsola, co mają telewizory 4K HDR dostali sprzęt zdolny odpalić gry w 4k i sub-4k za zaledwie 1700 zł i cieszą michę niemal przy każdej grze. Reszta płacze bo 2-5 klatek na sekundę spadło? To jest jakiś obłęd. Takie pianie na podstawie spatchowanych gier a nie napisanych bezpośrednio na PRO.

Siever napisał(a):
obrze, że Digital Foundry o tym trąbi na lewo i prawo, a nawet pisze bezpośrednio do Sony bo lecą nieźle w kulki z certyfikacją.

Nikt tego nie sprawdza na takim poziomie jak Digital Foundry. Włączają grę, być może nawet przechodzą od A do Z i wyłączają. Sporadyczne spadki fps mają w dupie. Gdyby tak restrykcyjnie podchodzili to by developerzy i wydawcy od nich odeszli. Obudź się. Rzeczywistość puka. :>>

ps. jeśli chcesz grać na PRO w standardowe wersje - nie ściągaj patchy. :>>

PostNapisane: 2 gru 2016, o 12:51 
CHAMPION

PostNapisane: 5 gru 2016, o 18:27 
Patapon

Sprawdziłem wczoraj PRO na telewizorze 4K z HDR. No i muszę przyznać, że jest żyletka, Uncharted wyglada pięknie, a słońce po prostu delikatnie oślepia i generalnie widać znacznie więcej szczegółów. W TLOU podobnie, masakra po prostu ile ten efekt daje do ogólnego odbioru gry. Rozwalający jest fakt, że bez HDR to na dobrą sprawę słońca nie widać, ustawiamy na ON i zaczyna się piękno. Ciekawi mnie jak ten efekt daje na droższych telewizorach, bo testowane to było na tych ze średniej półki.

Co by nie było, jest naprawdę ładnie i warto się tym zainteresowac.

Z innej beczki, w Last Guardiana najlepiej grać na PRO i ustawieniach pod 1080p. Wersja pod stare PS4 i 4K lubią pływać mocno w dół.

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę
 Poprzednia strona << 
1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13
 >> Następna strona 

Strefa czasowa: UTC + 1