PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę
 Poprzednia strona << 
1, 2, 3, 4
 >> Następna strona 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 lis 2014, o 13:12 
CHAMPION

gadu: 818467
Nie ma widocznej ani słyszanej różnicy. Nie mierzyłem temperatur, aż tak się tym nie przejmuję :>>
Natomiast samo powietrze w najbliższym otoczeniu konsoli jest wyraźnie chłodniejsze.

PostNapisane: 19 mar 2015, o 00:43 
Agent Smith

Byłem u znajomego i jak usłyszałem jego konsole, to się tylko wkurwiłem, była wyraźnie cichsza od mojej. W sumie na swojej białej prawie w ogóle nie gram, bo hałas z konsoli doprowadza mnie do szaleństwa, jest po prostu za głośno, a szum zastępuje mi często muzykę w grze :>>

Konsoli do serwisu oddawać mi się nie chce, bo to znów będzie pierdolenia na kilka tygodni, ale z drugiej strony, grać pomału się człowiekowi odechciewa.

Dzisiaj zrobiłem sobie test, otworzyłem okno, postawiłem obok konsole i qrwa wiatraki jakby przestały działać :>>

Pozostaje mi kupić podstawkę chłodzącą, albo sprzedać to cholerstwo w pizdu i czekać na slima, póki co jutro wyruszam do Saturna i coś zakupię, może jeszcze jakieś podstawki kupię, aby była lepsza cyrkulacja, jak to nie pomoże, to chyba pozbywam się konsoli na dobre. Bez jaj, nie potrafię tak grać, wkurwia mnie ten hałas w chuj hahaha Już naprawdę mogli wyjebać ten zasilacz na zewnątrz, przynajmniej pewnie nie byłoby problemu.

PostNapisane: 19 mar 2015, o 06:35 
Size Matters

gadu: 1480025
Moldar chyba troche przesadzasz, moja potrafi byc bardzo cicha ale sa gry przy ktorych jest wyraznie slyszalna. Czyli co mit o bialej najlepszej wersji obalasz? :-D

PostNapisane: 19 mar 2015, o 07:53 
Agent Smith

Tu nie chodzi o białe czy czarne. Po prostu ps4 to zjebany sprzęt, już sporo się naczytałem i są konsole ciche i są konsole głośne. Juz nawet na infolinii mówią, że mają z tym problem.

A mnie to denerwuje, bo sprzęt chodzi żałośnie źle, pierwsza konsola ps4 wariowała przy kilku grach, w innych była raczej cicho. Później dostałem 2 spierdolone, aktualna także jest do dupy. Przecież to jest pojebane, jak człowiek gra na głośnikach i to w cale nie cicho i słyszy ten wiatrak, a w nocy to już w ogóle masakra, bo w tedy ściszam tv i juz się grać nie da. Ta konsola to jebany odkurzacz, znacznie gorsza od pierwszego modelu xboxa 360.

Ale jak mówiłem, są modele ciche, kumpel trzyma konsole na półce, obok grzejnika, który nakurwia ciepłem i nic, konsola włącza wyższy bieg tak samo jak moja, ale jego włącza może drugi bieg, a u mnie dziesiąty. :>>

PostNapisane: 19 mar 2015, o 09:17 
CHAMPION

Chyba zapomniałeś jak działał X360.

No i podstawka chłodząca Ci nic nie da. Tu nie chodzi o temperaturę konsoli tylko o głośność wiatraka, który chodzić będzie zawsze. Tak to prócz konsoli, hałasować będzie Ci jeszcze podstawka chłodząca, która jedyne co da, to to, że konsola będzie wsysać chłodniejsze powietrze, ale nic poza tym. Nie schłodzi Ci konsoli do takiej temperatury by nie musiała włączać drugiego biegu wiatraka.

Jedyne co mi przychodzi na myśl - to graj w słuchawkach, albo oklej konsolę pianką tłumiącą dźwięk :smiech2:

PostNapisane: 19 mar 2015, o 10:05 
Patapon

MechanicalGod napisał(a):
No i podstawka chłodząca Ci nic nie da. Tu nie chodzi o temperaturę konsoli tylko o głośność wiatraka, który chodzić będzie zawsze.

Powinna coś dać. PS4 od dołu mocno się nagrzewa i jeżeli cały ten obszar będzie chłodniejszy to w środku temperatura na pewno spadnie o kilka stopni.

MechanicalGod napisał(a):
Nie schłodzi Ci konsoli do takiej temperatury by nie musiała włączać drugiego biegu wiatraka.

W PS4 wiatrak nie ma biegów. Jego regulacja jest w pełni płynna i zależna liniowo od temperatury na SOCu.
Także każdy stopień mniej to cichsza konsola, moim zdaniem warto spróbować z tą podkładką chłodzącą.

PostNapisane: 19 mar 2015, o 10:09 
CHAMPION

Dzięki za Twojego bezwartościowego posta. Mam PS4, mam podstawkę chłodzącą, mówię jak jest.

PostNapisane: 19 mar 2015, o 10:35 
Agent Smith

No nie do końca, jak konsola leży na stole, z dala od grzejnika itp. to wiatrak hałasuje strasznie. Ale jak otworzyłem okno i postawiłem konsole dwa metry od okna to wiatraki przestały, wiec coś to może dać. Kupię dzisiaj i sprawdzę, jak nic nie da, to będzie do laptopa :)

PostNapisane: 19 mar 2015, o 11:22 
CHAMPION

Hałas leciał za okno :>>

PostNapisane: 19 mar 2015, o 13:21 
Patapon

Szum to tam pół biedy, ale konsola zaczyna przy wyższych obrotach gwizdać jak halny za oknem i to już faktycznie jest mocno irytujące. Ale ja przeważnie gram dosyć głośno więc słyszę to tylko jak akurat jest cisza w grze.

PostNapisane: 19 mar 2015, o 15:16 
Heavy Rain

Tak, dla wszystkich przewrażliwionych na kurewsko głośne PS4 :glaszcze:

PostNapisane: 19 mar 2015, o 19:11 
CHAMPION

Jak gadamy na PSN to nie słyszę Twojej konsoli :>>

PostNapisane: 20 mar 2015, o 07:50 
Heavy Rain

Bo trzymam ją za oknem żeby mi bębenków nie rozpierdoliło hahaha

PostNapisane: 20 mar 2015, o 13:46 
Agent Smith

Kupiłem podstawę chłodzącą i konsola opóźnia start silników o jakieś 5 minut, gdzie wcześniej od razu był armageddon i jest trochę cichsza. Jakbym znalazł jakiś sposób, aby więcej chłodnego powietrza dać konsoli, to pewnie w ogóle nie słyszał bym wiatraków, ale póki co, nie wiem jak to zrobić.

PostNapisane: 24 mar 2015, o 17:02 
Agent Smith

kończąc moje eldorado z konsolą, wymieniłem pastę, straciłem gwarancję, ale zapanowała cisza i spokój. Było warto.

PostNapisane: 24 mar 2015, o 17:16 
CHAMPION

pewnie nie zrobiłeś żadnych zdjęć, które mogłyby posłużyć jako tutorial?

PostNapisane: 24 mar 2015, o 17:27 
Patapon

Ja najpewniej zrobię to pierwszego dnia po końcu gwarancji to zrobię fotki :>>

PostNapisane: 24 mar 2015, o 18:02 
Agent Smith

Tutoriali jest masa w internecie, nie chciało mi się cykać. Co by nie było, pasta była w fatalnym stanie, a konsola nowa. Ale po wymianie wiatraki nie wchodzą juz na tak absurdalne obroty. Nie wiem dokładnie czemu, bo się nie znam, ale pomogło.

PostNapisane: 24 mar 2015, o 18:20 
Size Matters

gadu: 1480025
Pasta jest chujowa, tuz po premierze ps4 ogladalem jak koles ja wymienial i widzialem, fatalne nalozenie plus jakosciowo koles mowil, ze kiszka. 2x wymienialem paste w ps3 i dziala do dzisiaj. W ps4 planuje zrobic to tuz po gwarancji ale korci mnie strasznie zeby zrobic to przed okresem letnim. Zadaniem pasty jest polepszenie oddawania ciepla przez procesor do przylegajacego do niego radiatora, jezeli pasta jest chujowa, zle nalozona to cieplo nie jest prawidlowo odbierane przez radiator a co za tym idzie wzrasta temp., czujnik to odnotowuje, predkosc wentylatora wzrasta a wraz z nim halas. Zle nalozona pasta lub kiepska jej jakosc to ogolny spadek wydajnosci chlodzenia procesora.

PostNapisane: 24 mar 2015, o 19:31 
Size Matters

Moja konsola jest tak cicha, że jej praktycznie nie słyszę, dlatego nie wiem o czym wy mówicie. Jednie słyszę jak płytę rozkręca, a jak gram z HDD to praktycznie cisza-troszkę wiatraczek i to wszystko. Mój Fat PS3 jest chyba głośniejszy. Chociaż też jest cichy.

PostNapisane: 24 mar 2015, o 19:41 
Agent Smith

Wystarczy poczytać na necie, jest to raczej powszechny problem, że ps4 zastępuje odkurzacz w domu. Najgorsze jest to, że serwisy mówią, że wszystko jest ok.

PostNapisane: 24 mar 2015, o 19:47 
Size Matters

Moldar napisał(a):
Wystarczy poczytać na necie, jest to raczej powszechny problem, że ps4 zastępuje odkurzacz w domu. Najgorsze jest to, że serwisy mówią, że wszystko jest ok.

Może i powszechny, ale moja PS4 jest cicha.

PostNapisane: 24 mar 2015, o 21:04 
CHAMPION

Moldar napisał(a):

Nie jest to powszechny problem. Tylko rozdmuchany przez pechowców, którym trafiły się wadliwe egzemplarze. Znam osobiście 9 osób, które mają PS4 i żadna, podkreślam, żadna z tych osób nie ma głośnej konsoli. Ja jestem dziesiąty a moja siostra jedenasta. Próba kontrolna 11 osób u żadnej problem nie występuje. Na premierę Wiedźmina konsolę kupuje kolejny znajomy to też jego sztukę osłucham. Dodam, że widziałem też konsole w różnych sklepach i na pokazach i ani razu nie miałem do czynienia z konsolą "głośną jak odkurzacz". Mógłbym wysnuć wniosek nawet, że to nie prawda, że głośne PS4 nie istnieją, no ale nie mam powodu nie wierzyć, że taki problem istnieje. Dzisiejszy eksperyment z pastą dowodzi, że po prostu niektóre sztuki mają źle nałożoną pastę. Plagi żadnej nie ma czego dowodem jest nieznajomość problemu w serwisach.

PostNapisane: 13 kwi 2015, o 12:10 
prawiczek

gadu: 0
Witam,

W sobotę kupiłem Ps4 i po pierwszych paru godzinach lekki szok, zwłaszcza iż w kompie mam obudowę fractala, a tam cisza to podstawa:)
Konsola umieszczona jest we wnęce, od każdej ściany bocznej wnęki min. 10cm odległości (jak zaleca producent)
Po 5 godzinach pobierania gry, a później po godzinie grania w Tomb Raidera konsola działała jak suszarka, prawie jak mój stary x360.

Podniesienie konsoli na 4 plastikowych klockach, od córki, nieco poprawiło pracę konsoli ale szukam jakiegoś lepszego rozwiązania i stąd moje
pytanie:
czy sposób z podstawką chłodzącą pod laptopa i z nóżkami z podkładek pod stołki nadal jest w miarę rozsądnym rozwiązaniem ?
czy może od tego czasu pojawiło się coś nowego?

Niestety nie mam też postawienia konsoli w innym miejscu, a zależy mi na ciszy

pozdrawiam

PostNapisane: 13 kwi 2015, o 13:58 
Patapon

punk_2 napisał(a):
Niestety nie mam też postawienia konsoli w innym miejscu, a zależy mi na ciszy

Cześć, szczerze mówiąc to tylko zapewnienie lepszej cyrkulacji powietrza poprzez wyjęcie z wnęki da jakieś wymierne rezultaty. Ale na ciszę to bym się nie nastawiał, PS4 jest dosyć głośna nawet wtedy.

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę
 Poprzednia strona << 
1, 2, 3, 4
 >> Następna strona 

Strefa czasowa: UTC + 1