PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę
1, 2, 3, 4, 5 ... 9
 >> Następna strona 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: PS4 - zgon!
PostNapisane: 15 lis 2013, o 08:40 
CHAMPION

gadu: 818467
Mamy już pierwsze zgony konsol:

Koleś długo się nie nacieszył :|

Tytuł: Re: PS4 - zgon!
PostNapisane: 15 lis 2013, o 10:54 
Heavy Rain

Nie wróży to niczego dobrego, coraz bardziej się zastanawiam czy warto kupować premierową sztukę, pierw niby jakieś problemy z portem HDMI, teraz ten zgon. Szkoda że jakość filmu jest tragiczna i nie bardzo widać co tam za komunikat wyskoczył przed RLOD (Red Light of Death chyba tak to zostało ochrzczone :>> ).

PostNapisane: 15 lis 2013, o 12:38 
Size Matters

gadu: 1480025
Wiecie co.... myślałem, że jesteście mniej podatni na tego typu newsy :|.
Kupiłem PS3 w dniu premiery, działa do dzisiaj ale u innego właściciela, kupiłem drugą PS3 FAT 40GB, działa do dzisiaj, miała jedną awarię po 5 latach, problem z laserem.
Niestety ale żyjemy w takich czasach, gdzie na milion wyprodukowanych sztuk sprzętu jakiś % ma wadę. Powiem więcej na milion wyprodukowanych TV LCD z podświetleniem LED, 75% z nich ma wadę! :D
Odbieram spokojnie moją PS4 29.11, jak się spierdoli to idę do sklepu, po to mam gwarancję 2 lata.

PostNapisane: 15 lis 2013, o 12:41 
CHAMPION

dwa lata czy rok?

PostNapisane: 15 lis 2013, o 12:50 
Heavy Rain

Właśnie ciekawi mnie ile tej gwarancji będzie i czy aby na poważnie nie rozważyć przedłużonej gwarancji :brew:
Neox tu raczej chodzi o to że mam złe doświadczenia z sprzętami SONY, z PS2 się nawkurwiałem więcej niż z każdym innym sprzętem, ba nawet mój PSX wyzionął ducha, PS3 działa choć zaczyna świrować połykacz (od czasu do czasu ma problem z wysuwaniem płyt, ale da się to przeboleć), nawet Vitę już oddawałem na gwarancję przez zacinający się przycisk :1: . I szczerze chyba mogę mieć wątpliwości co do jakości w SONY, a raczej jej braku :brew:

PostNapisane: 15 lis 2013, o 12:52 
CHAMPION

Ja miałem takiego pecha z PS2, w sumie tylko laser się psuł, ale ile to nerwów pochłonęło to głowa mała...
PS1/PS3/PSP/PSV póki co klasa.

PostNapisane: 15 lis 2013, o 12:59 
Heavy Rain

A byłbym zapomniał PSP też miało wadę fabryczną z przyciskiem :1:, niestety wtedy nie wymieniono mi na nową, jak stwierdził serwis SONY, nie była to usterka podlegająca gwarancji, co już po prostu było szczytem chamstwa :brew:

PostNapisane: 15 lis 2013, o 13:01 
CHAMPION

faktycznie niefart - jak będzie to bierz rozszerzoną gwarę :D

PostNapisane: 15 lis 2013, o 13:05 
Size Matters

Gwarancja jest 24 miesiące w każdym sklepie, koniec z wciskaniem kitu, że Sony daje 12 miesięcy, czasy się zmieniły.
Spójrzcie sobie na oferty PS4 (jak i każdego innego sprzętu), wszędzie są 24 miesiące - gwarancja producenta.

Ostatnio edytowano 15 lis 2013, o 13:08 przez Neox, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 15 lis 2013, o 13:06 
Size Matters

MechanicalGod napisał(a):
Ja miałem takiego pecha z PS2, w sumie tylko laser się psuł, ale ile to nerwów pochłonęło to głowa mała...
PS1/PS3/PSP/PSV póki co klasa.

a Ty czasem wspaniałomyślnie nie zapomniałeś, że PS3 ci jebła?...

Mi PSX działał 5 lat i działał do końca, chociaż pod koniec już laser ledwo dyszał. PS2 pominę milczeniem. W sumie była bezawaryjna nie licząc lasera, którego wymieniałem 3 razy. PS3 Fat kupiony na premierze padł po 1.5 roku na YLOD. Fat 80 z sierpnia 2008 którego mam teraz nie licząc wymiany lasera trzy miesiące temu działa póki co bez zarzutów. W przypadku PS4 najśmieszniejsze jest to, że awarie sa zgłaszane pośród tych nielicznych, które zostały rozesłane. Dzisiaj premiera w USA. Więc amerykańce będą ją testować przez najbliższe dwa tyg. Zobaczymy więc jakie awarie będą zgłaszane. Jeśli okaże się, że te same to znaczy, że konsola ma babola.

PostNapisane: 15 lis 2013, o 13:12 
Size Matters

Plotki mówią, że Sony przyznaje iż 4% z konsol, które został rzucone na start może (ale nie musi) mieć wadę - chodzi o ten port HDMI.
Kotaku twierdzi że przyczyną są odgięte piny w portach, które uniemożliwiają dociśnięcie kabla HDMI do końca, przez co sygnał nie przechodził.

No cóż przykra sprawa ale będzie coraz gorzej, firmy tną koszta jak mogą, lodówki, pralki, TV to sprzęty, które mają działać góra 2 lata, potem klientowi ma się nie opłacać naprawa i powinien kupić nową sztukę. Fabryka ma zamówienie, ludzie mają pracę, firma zarabia i jedynie klient jest wkurwiony ale kogo to obchodzi :>> Koszta naprawy lub wymiant sprzętu sprytnie przeniesiono na klienta wprowadzając rozszerzone gwarancje, kupowałem ostatnio nowy TV i koniec końcem wziąłem 5 lat gwary ale trochę to kosztowało. No cóż mnie złapali ale wole spać spokojnie przez 5 lat, TV tani nie był, konsola jak się zjebie po 2 latach to kupię nową, pewnie będzie gdzieś za 1200-1400 :)

PostNapisane: 15 lis 2013, o 13:22 
Size Matters

Neox napisał(a):
Fabryka ma zamówienie, ludzie mają pracę, firma zarabia i jedynie klient jest wkurwiony ale kogo to obchodzi :>>

a co ze środowiskiem i eksploatowaniem minerałów ziemi, które są marnotrawione bezpowrotnie?. Ludzie i ich szlachetna trwoga o następne pokolenia :>> . Egoizm i hipokryzja. Prawdopodbnie jesteśmy jednym z ostatnich pokoleń, które maja to co mają hahaha . W każdym bądź razie jesteśmy blisko szczytu ekspolacyjnego. Potem już tylko równa pochyła w dół i powolne cofanie się do epoki kamienia hahaha .

PostNapisane: 15 lis 2013, o 13:23 
CHAMPION

McG napisał(a):

miałem YLOD naprawione, potem PS3 zabił mój pies, trudno mieć o to pretensję do Sony :>>

PostNapisane: 15 lis 2013, o 13:26 
Size Matters

McG napisał(a):

miałem YLOD naprawione, potem PS3 zabił mój pies, trudno mieć o to pretensję do Sony :>>

szczególnie za ten YLOD, który przecież był takim miłym bonusem od firmy :>> . Zaufaj mi. Gdyby nie pies to prędzej czy później znów by jebła. Zresztą o czym my wogóle mówimy :>> .

PostNapisane: 15 lis 2013, o 13:31 
Size Matters

Ja Ci nie ufam, bo moja PS3 FAT 60GB działa do dzisiaj, kumpla którego namówiłem na kupno (sprzedał ją mojemu znajomemu z pracy) też działa bez żadnego YLOD. Moja 40GB też działa bez YLOD. Nie można mierzyć problemu patrząc tylko na siebie. YLOD był problemem ale RROD zjadał go na śniadanie! Jak czytam dzisiaj, że ludzie mają 3 lub nawet 4 xboxa360 to się łapie za głowę.

Każdy sprzęt jest dzisiaj chujowy i taka jest prawda. Trzeba mieć po prostu szczęście przy kupowaniu - śmiesznie to brzmi ale tak jest. Kupowałem TV i w sklepie w każdym widziałem jakąś wadę, smużenie, podświetlenie matrycy to jakiś koszmar. Wybrałem w końcu niby idealny, po kilku dniach w domu zauważyłem brudną plamkę prawie na środku ekranu, w tym miejscu matryca była niedoświetlona (plamka miała wymiary mniej więcej 1,5cmx1,5cm). TV do sklepu i wymienili na inny, wziąłem ze sobą pendrive z przygotowanymi kolorowymi planszami, poprosiłem żeby mi nową sztukę rozpakowali i go na miejscu przetestowałem - ten był perfect jeśli chodzi o podświetlenie matrycy. Jak każdy LCD ma kilka innych wad ale niestety taka technologia. Obraz jest mimo wszystko przepiękny i nie mogę się doczekać podłączenia PS4.
Aha jeszcze jedno w starym TV myślałem że miałem input lag-a minimalnego, ojjj myliłem się :>>, dopiero ten pokazał mi co to znaczy praktycznie zerowy input lag - coś pięknego, w fps-ach czuje się to jak jasna cholera.

Ostatnio edytowano 15 lis 2013, o 13:42 przez Neox, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 15 lis 2013, o 13:41 
Size Matters

Neox napisał(a):
Ja Ci nie ufam, bo moja PS3 FAT 60GB działa do dzisiaj, kumpla którego namówiłem na kupno (sprzedał ją mojemu znajomemu z pracy) też działa bez żadnego YLOD. Moja 40GB też działa bez YLOD. Nie można mierzyć problemu patrząc tylko na siebie. YLOD był problemem ale RROD zjadał go na śniadanie! Jak czytam dzisiaj, że ludzie mają 3 lub nawet 4 xboxa360 to się łapie za głowę.

hahaha o czym ty mówisz. Ty mi nie ufasz? :>> . Jesteś jedyną osobą, którą znałem z tą konsolą, która mówi, że FAT 60 jeszcze jej działa. Oczywiście zależy jeszcze od tego jak często jest użytkowana. Przejdź się do dowolnego serwisu konsol i spytaj o YLOD, zobaczysz co każdy ci tam powie. Jeżeli w miarę często użytkujesz PS3 60 i wciąż bez awarii Ci działa to masz szczęście nic ponad to. Więcej tego padło, niż jest na chodzie. Wejdź sobie na allegro czy gdzie tam kolwiek. Jak zobaczysz 60 gb to albo "spocona", albo po naprawie. Nawet późniejsze modele padały na YLOD, ale znacznie rzadziej.

PostNapisane: 15 lis 2013, o 14:02 
CHAMPION

McG napisał(a):
Zaufaj mi. Gdyby nie pies to prędzej czy później znów by jebła.

Pewnie tak, może i nie ... wciąż ją mam, wciąż się włącza... ale nie używam jej, kupiłem wtedy od razu nową sztukę i działa do dziś bez szemrania. Bez porównania do PS2. Luksus. Co do FATów. Moja siostra kupiła FAT 40, działa do dziś elegancko. Kumpel też ma FAT 80 też bez problemów działa. Tradycyjnie, reszta znajomych ma PS3 Slim i nikomu się jeszcze nie zesrał. Zależy jak zwykle - od konkretnego egzemplarza.

PostNapisane: 17 lis 2013, o 22:47 
Size Matters

O kurwa sabotaż hahaha , w fabrykach Foxconn montowane są też Xboxy One - normalnie nowa generacja została sabotowana! ;D
Oczywiście to plotka, podobno tylko część konsol pochodzi z tej felernej fabryki, reszta jest z jakiejś innej - to też plotka.

Cytuj:
Odwołując się do usuniętych później screenów z for internetowych, produkcja PS4 w chińskiej fabryce mogła być sabotowana przez pracujących w niej stażystów.

Pierwsza informacja tego typu pojawiła się na forum popularnego serwisu IGN. Na nasze nieszczęście, ten temat został usunięty. Czyżby IGN nie chciało budzić kontrowersji? Sam autor jednak chciał jeszcze kontynuować temat, oto screen aktualnego postu:

Informacje o złym traktowaniu pracowników w chińskim zakładzie produkcyjnym obiegły świat już jakiś czas temu, a Polygon przeszło miesiąc temu zrobiło reportaż na temat całego zajścia. Chodzą plotki, że to stażyści pracujący w fabryce mogli sabotować produkcję. Jeden ze stażystów wypowiedział słowa: „Konsole które montowaliśmy w najlepszym wypadku mogą się włączyć”.

To może wyjaśniać problem tzw. „niebieskiego światła”. Polega on na tym, że PS4 włącza się i prawdopodobnie normalnie działa, ale nie przekazuje obrazu. Według Sony tylko 0.4% konsol ma taki problem, nie ma jednak fizycznych dowodów, które wskazywałyby sabotaż i twierdzi, że to normalne przy tak dużej premierze. W każdym razie, warto dalej śledzić sytuację.
ps4polska.pl

PostNapisane: 17 lis 2013, o 22:50 
typewriter

gadu: 0
Hehe przypominają mi się nasze akcje "sabotażowe" z Wrigleya. To są te chwile w których zwykłas przy taśmie może się poczuć na moment panem :>>

PostNapisane: 17 lis 2013, o 22:59 
CHAMPION

ale stek bzdur... sabotaż hahaha już to się robi coraz śmieszniejsze - przeprowadzono akcję sabotażową by zepsuć całe 10 konsol hahaha

jeśli ktokolwiek za tym stoi to cel osiągnięty:
panika zasiana, padło 10 sztuk, a mamy poczucie jakby to było odwrotnie - 10 na milion działało ;D

PostNapisane: 17 lis 2013, o 23:51 
Size Matters

ale stek bzdur... sabotaż hahaha już to się robi coraz śmieszniejsze - przeprowadzono akcję sabotażową by zepsuć całe 10 konsol hahaha

jeśli ktokolwiek za tym stoi to cel osiągnięty:
panika zasiana, padło 10 sztuk, a mamy poczucie jakby to było odwrotnie - 10 na milion działało ;D

wg. samego Sony to niby 0.4% konsol jest trefna. Czyli oficjalnie od 1mln sztuk sprzedanych w USA w pierwszy dzień daje to nam 4000 tyś jebniętych konsol. Jak wiemy producent zawsze podaje z oczywistych względów przekłamane liczby, więc zakładam, że procent jest większy i będzie się powiększał. Na starcie Xboxa360 M$ mówiło, że problemu z RROD wogóle nie ma. Potem, że to 3%-5% konsol. Okazało się, że problem w ciągu pierwszych miesięcy dotyczy ok 20% -30% konsol. Na przestrzeni kilku lat grubo ponad 70% konsol wypuszczonych w dniu premiery. Także jak widać nie o 10 sztuk tutaj chodzi. Btw; 1mln w 24h tylko w samych USA to lepszy wynik niż miało R* z GTAV na całym świecie :>> .

PostNapisane: 18 lis 2013, o 06:05 
CHAMPION

Póki co, zanotowano 10 uszkodzonych sztuk. Słownie - dziesięć. Opieram się na realnych danych zebranych z internetu, danych z przed 2 dni, mogło się coś zmienić bo nie miałem czasu śledzić wydarzeń, to proszę popraw mnie jeśli rzeczywiście się coś zmieniło.
Więc mamy 10szt zepsutych, sprzedane ponad milion. Statystykę sobie wyciągnij sam. Podkreślam - na ten moment informacje o zgonach konsol są informacjami w formie ciekawostki. Nie ma plagi zgonów ani powodów do paniki.
Zobaczymy jak potoczą się wydarzenia. Za wcześnie na wnioski na + i na - .

PostNapisane: 18 lis 2013, o 06:14 
Size Matters

Wiadomo że wadliwych sztuk trochę jest, bo to normalna sprawa w procesie produkcyjnym ale.... ziarno niepewności zostało zasiane. Może wadliwych sztuk jest 0,4%, może mniej a może więcej. Jedno jest pewne cel został osiągniety, Ci co śledzą tego typu i informacje i pójdą kupić 29.11 PS4 zrobią to z poczuciem lekkiego strachu :). Mnie to na serio wali, mam 2 lata gwary, więc wbijam w to, początkowo się tym przejąłem ale teraz stwierdzam, że mam to w dupie :D.
Pisałem wyżej, że w necie zawsze piszą Ci, którym coś nie działa, dlatego jeżeli jakieś sztuki padłY to urastają one do plagi wadliwych PS4! Tak to już jest.

PostNapisane: 18 lis 2013, o 08:28 
typewriter

gadu: 0
Nie panikujcie. Gdyby cofnąć się 30 lat wstecz i dołożyć do tych czasów internet to być może Neox dowiedziałbyś się z niego że owych Tv Sanyo też padło ileś tam sztuk, pewnie nawet więcej niż 10.
Bardziej martwiłbym się grzaniem bo tych głosów jest już duużo więcej, ale też nie ma co srać na wyrost. Czas pokaże.

PostNapisane: 18 lis 2013, o 12:50 
Size Matters

Póki co, zanotowano 10 uszkodzonych sztuk. Słownie - dziesięć. Opieram się na realnych danych zebranych z internetu, danych z przed 2 dni, mogło się coś zmienić bo nie miałem czasu śledzić wydarzeń, to proszę popraw mnie jeśli rzeczywiście się coś zmieniło.
Więc mamy 10szt zepsutych, sprzedane ponad milion. Statystykę sobie wyciągnij sam. Podkreślam - na ten moment informacje o zgonach konsol są informacjami w formie ciekawostki. Nie ma plagi zgonów ani powodów do paniki.
Zobaczymy jak potoczą się wydarzenia. Za wcześnie na wnioski na + i na - .

Nie, no zachowajmy trochę obiektywizmu i szczyptę powagi :>> . Uważasz, że taki szum jest o 10 padniętych konsol? :>> . Już nawet Sony zaczęło się tłumaczyć co do tej awarii i możliwych elementach jej przyczyny. Oczywiście internet i czarny PR może wyolbrzymić wszystko, ale 10 sztuk ? :>>. Skąd ty to wziąłeś ? :>> . Policzyłeś ilość filmików na YT? hahaha

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę
1, 2, 3, 4, 5 ... 9
 >> Następna strona 

Strefa czasowa: UTC + 1