PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 4 ] 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: DOBE HUB USB
PostNapisane: 15 lut 2019, o 14:28 
CHAMPION

gadu: 818467
Każdy posiadacz PS4, a szczególnie standardowego modelu może ubolewać nad faktem, że PS4 wyposażono zaledwie w dwa porty (PS4 PRO 3 porty) USB. Obecnie, gdy praktycznie wszystko jest na USB, dodatkowe porty się przydają. Ładowanie padów, telefonów, tabletów, podłączenie PSVR, kierownicy, arcade-sticka, zewnętrznego twardego dysku, ładowarki do padów i innych akcesoriów robi się problematyczne gdy chcemy korzystać z kilku rzeczy na raz. No i niestety tu liczba portów w konsoli może być zbyt skromna.

Po przesiadce na PS4 PRO byłem zadowolony z dodatkowego portu, ale szybko zrobiło się to dla mnie zbyt mało. Mam arcade-stick, mam PSVR, mam zewnętrzny dysk i muszę ładować pady i tablet. Kupiłem sobie na Allegro dwa huby USB, jeden do PRO drugi do zwykłego PS4. Zależało mi na tym by HUB nie zajmował dodatkowego miejsca i nie chciałem wydawać na to ustrojstwo kupy szmalu, no i znalazłem.

Jakiś czas temu kupiłem sobie na allegro rozgałęziacze USB do PRO i PS4 standard. Oba urządzenia są takie same, różnią się tylko designem. Różnią się dlatego gdyż urządzenie jest wpinane bezpośrednio do portów USB obu konsol i swoim wyglądem próbuje naśladować wygląd PS4. Urządzenie trzyma się obudowy tylko poprzez dopasowanie kształtu i wtyk w porty USB. Wbrew pozorom to połączenie jest stabilne, urządzenie nie gibie się i trzyma się na miejscu. Nic nie klekocze. Cena ustrojstwa to przedział 10-20zł.
Taniość zabawki jest odczuwalna w jakości plastiku, ale w sumie w niczym mi to nie przeszkadza, plastik PS4 też nie jest najlepszy.

Jedyny minus - to fakt, że plastik z którego zrobiono HUB ma gładką powierzchnię, przez co inaczej odbija światło niż chropowata powetrzchnia PS4 PRO i jest widoczna różnica w "kolorze" obu urządzeń. Szkoda też, że nie pokuszono się o bardziej ukośny design, ale tak czy siak nie wygląda to tragicznie, moja konsola stoi w cieniu, więc tego nie widać.
Dla fanów marki może być też niepożądany fakt, że urządzenie zasłania logo PS4 na konsoli i w jego miejscu widzimy logo poroducenta huba.

Tyle o wyglądzie. Najważniejsza jest funkcjonalność.
Po pierwsze:
Zajebiste jest to, że nie mamy dodatkowych kabli, wtykamy w konsolę i voila.
Po drugie:
Rozszerzamy ilość portów PS4 PRO do 6 (5 na panelu huba + 1 z tyłu konsoli)
w przypadku zwykłego PS4 otrzymujemy 5 portów USB.

W zamian tracimy jedno USB 3.0. W obu wariantach huba, dla PRO i zwykłasa mamy na palenu urządzenia 4 porty USB 2.0 i jeden 3.0. Prawdopodobnie wynika to z ograniczonego zasilania.

Czy urządzenie sprawia problemy? Absolutnie nie sprawia żadnych problemów w użytkowaniu portów USB 2.0.

W przypadku USB 3.0 już nie byłbym takim optymistą. Port USB 3.0 nie sprawia żadnych problemów dopóki podłączamy do niego wszystko oprócz dysku twardego na USB, który standard USB 3.0 obsługuje.

Po podłączeniu dysku WD MyPassport 2.5", do portu 3.0 w hubie moja konsola zaczęła się dziwnie zachowywać. Menu konsoli zaczęło mulić, jakby freezowało na sekundę i wracało do normy i tak co jakiś czas. W grach tego nie odnotowałem, ale tylko po wejściu do menu, które pewnie co jakiś czas bada porty USB, zaczynało freezować. Trochę mnie to przestraszyło, zrestartowałem konsolę i problemu przez jakiś czas nie było, później wrócił.
Dziwna sprawa, podejrzewam, że dysk potrzebuje więcej zasilania niż inne urządzenia, które nie sprawiają problemów. Gdy podłączam dysk pod port USB 2.0 w hubie, problemu nie ma.
Ta sytuacja miała miejsce na PS4 PRO, na zwykłym PS4 nie testowałem.

Nie licząc tej lipy z twardym dyskiem, reszta działa jak należy. Porty mają delikatne niebieskie podświetlanie gdy są aktywne, wygląda to nawet fajnie w nocy. Czy polecam? Jak najbardziej, jeśli nie zależy Ci na prędkości USB 3.0 przy podłączeniu HDD, podłączasz pod 2.0 i wszystko śmiga.

Odkąd mam to urządzenie nie "zabrakło" mi portów i chyba to jest najważniejsze. No i hub nie wisi na dodatkowym kablu.

PostNapisane: 15 lut 2019, o 15:10 
Chomik Terminator

Osobiście nie lubię portów z przodu, wolałbym aby większość portów USB była z tyłu. Tam podpinam dysk, dongle do słuchawek i byłoby ok. Wszytko co na froncie, dla mnie osobiście szpeci konsole.

Sam kupiłem jakiegoś huba, ale właśnie dysk zewnętrzny mi nie działał i porzuciłem temat, bo myślałem, że dysk musi być podpięty bezpośrednio do konsoli, ale w takim razie może poszukam czegoś innego.

PostNapisane: 15 lut 2019, o 15:21 
Size Matters

chcesz aby to się nie różniło fakturą od PS4, to weź zeszlifuj gładkie powierzchnie papierem ściernym, odpowiednimi grubościami.

PostNapisane: 15 lut 2019, o 15:39 
CHAMPION

gadu: 818467
Moldar napisał(a):
Osobiście nie lubię portów z przodu, wolałbym aby większość portów USB była z tyłu.

Wręcz przeciwnie. Nie wyobrażam sobie grzebania z tyłu konsoli by podłączyć PenDrive albo pada. Porty z tyłu powinny być przynajmniej dwa, na VR i Słuchawki jak pieszesz. Podłączone kable z przodu, owszem szpecą, ale konsola musi być przede wszystkim praktyczna, z przodu po prostu jest wygodnie. Gdyby wszystkie były z tyłu konsoli to porażka. Wiem bo często odłączam kabel HDMI od konsoli i pchanie tam łap po omacku to masakra.

Co do dysku twardego (2.5") na USB - tak jak pisałem, pod USB 2.0 działa bez problemu. Jak podłącze pod USB 3.0 to zaczyna świrować menu konsoli.

McG - jak pisałem, mi nie przeszkadza bo jak pisałem konsola stoi w zacienionym miejscu, ale znam takich, którym mogłoby przeszkadzać :>> Ale też nie wiem czy w takim stopniu by wkraczać z papierem ściernym :>>

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1