PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę
 Poprzednia strona << 
1, 2

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 paź 2018, o 14:09 
Patapon

Moldar napisał(a):
Ale ciągle całe to szachowe rozwiązanie, nie jest to prawdziwe 4k.

W statycznych scenach jest prawdziwe, rozdziałka spada w ruchu. Wiem, że "czyli praktycznie zawsze" ale piszę dla ścisłości :>>

PostNapisane: 31 paź 2018, o 14:20 
Chomik Terminator

Generalnie szachowe rozwiązanie jest bardzo dobre i różnice są minimalne.

PostNapisane: 21 lis 2018, o 09:55 
CHAMPION

gadu: 818467
Co sądzicie o tym TVku KD-49XE7005? Jest podejrzanie tani.

Obrazek

https://www.euro.com.pl/telewizory-led- ... 7005.bhtml

PostNapisane: 21 lis 2018, o 11:04 
Chomik Terminator

Hdr będzie niewidoczny, ale dobry input lag. 4k jest, a to sporo zmienia jak się ma pro.

Jest to tv z zeszłego roku więc cena wydaje się ok.

PostNapisane: 21 lis 2018, o 12:19 
CHAMPION

nie no, ja się półśrodkami nie zadowalam, jak zmieniać TV to chcę prawdziwy HDR. :>>

PostNapisane: 21 lis 2018, o 17:07 
Chomik Terminator

No to w tym nic nie zobaczysz. Te samsungi co mam można dostać czasem już za 3400.

PostNapisane: 21 lis 2018, o 18:03 
CHAMPION

Do Samsunga jestem zrażony.
Jako fanboj pewnie zostanę przy Sony. Ten mi się podoba: 49XE9005, ale jeszcze jest zbyt drogi.

PostNapisane: 21 lis 2018, o 19:30 
Chomik Terminator

Pamiętaj że sony to kochany android :)

PostNapisane: 21 lis 2018, o 19:37 
CHAMPION

No właśnie siara z tym adroidem...

PostNapisane: 21 lis 2018, o 19:45 
Chomik Terminator

No i xe9005 to także zeszłoroczny model, w sklepie internetowym niedostępny, więc stacjonarnie pewnie wystawowy. Generalnie ciężko będzie Ci kupić modele z 2017, chyba że allegro.

Jak koniecznie chcesz sony to szukaj z oznaczeniami xf.

PostNapisane: 21 lis 2018, o 21:25 
CHAMPION

Tak zapytałem o ten tani na początku, ale jeśli faktycznie nie widać HDR to nie ma sensu się bawić w tańsze. Rozejrzę się po nowym roku. Może ceny spadną, póki co mój stary Soniacz nie do zdarcia (odpukać).

PostNapisane: 22 lis 2018, o 08:14 
Heavy Rain

Jeśli już będę wymieniał to na pewno nie Sony, ten adrut w TV to jakaś porażka, nie wiem kto na taki genialny pomysł tam wpadł. Szajsunga też bym pewnie nie wziął, dla mnie obraz na ich TV wygląda jak przekontrastowany, a w suwaki nie mam zamiaru się bawić i kalibracje. Ja bym pewnie wziął coś od innych koreańców czyli LG, aktualnie od wielu lat już mam mój obecny TV i jestem zadowolony, najbardziej pasująca mi domyślna paleta barw, ewentualnie jakiegoś Panasa bo też są spoko, niestety jak tak patrzyłem na interesujące mnie model to ceny dalej oscylują w 5 cyferkach, więc poczekam pewnie do premiery PS5 i wtedy w pakiecie coś konkretnego. :szlug:

PostNapisane: 22 lis 2018, o 08:26 
Chomik Terminator

W każdym tv trzeba się pobawić trochę suwakami i ta kalibracja nie trwa więcej niż 10 minut. Ale można jak jakiś Janek grać na ustawieniach domyślnych hahaha

Jak ktoś chce pograć w nowej jakości, to najlepiej oled, ale w tym przypadku ceny raczej wysokie.

Ja broniłem się przed samsungiem, ale jak poczytałem recki to zdanie zmieniłem. System tizen działa sprawnie, ma co najważniejsze, obraz nie jest przekontrastowany bo uwaga można zmienić ustawienia po swojemu :>> generalnie tv do gier jest bardzo polecany i w tej cenie nic ciekawszego chyba się nie znajdzie z tego roku.

Podoba mi się też pilot, bardzo minimalistyczny

Obrazek

PostNapisane: 22 lis 2018, o 10:02 
CHAMPION

Nie tylko marka jest ważna ale też przedział cenowy. Przynajmniej u Sony. Przykładowo, mój obecny TV kupiłem za czasów PS3, a teraz kończy się generacja PS4. Wprawdzie nie kupiłem go do PS3 od razu, ale TV z 10 lat już ma. Nawet sklep w którym go kupiłem już nie istnieje :>> Był to wtedy drogi Telewizor, zdecydowanie góra średniej półki cenowej. No i w porównaniu z telewizorem Sony, który kupił mój kumpel z pracy 2 lata temu (też 1080p) to mój staruch wygrywa. Nie tylko jakością odwzorowania barw, w tym głębokiej czarni, ale też i jakością, po tylu latach wciąż brak bad pixeli ani innych artefaktów jak to ludzie miewają na starzejących się Samsungach. Dlatego jak widać marka marką, a i tak najbezpieczniej znaleźć TV na ekspozycji i popatrzeć własnymi oczami. Bo jak przedzieram się przez te opinie w necie to widzę głównie opinie Januszy, którzy mają ból dupy o ceny :>> Albo totalnie odjechanych geeków, którzy prowadzą pomiary wartości niezauważalnych dla ludzkiego oka. Albo to jaranie się input lagiem poniżej 20ms. :>> To nie są rzeczy, które zauważa normalny człowiek. Jakieś cyborgi to piszą? :>> Jak przeczytałem o winietowaniu to pół godziny się zastanawiałem czy mój TV winietuje czy nie. W rezultacie doszedłem do wniosku, że jeśli się zastanawiam, znaczy, że nie ma sensu się dalej zastanawiać. :>>

PostNapisane: 22 lis 2018, o 10:21 
Heavy Rain

Moldar napisał(a):
W każdym tv trzeba się pobawić trochę suwakami i ta kalibracja nie trwa więcej niż 10 minut. Ale można jak jakiś Janek grać na ustawieniach domyślnych hahaha

Co nie zmienia faktów że niektórych szajsungów nie w sposób dobrze ustawić Janku, pamiętam jak walczyłem z tymi chujowymi barwami u kumpla, w końcu dałem sobie siana dochodząc do wniosku "ot szajsung tego nie zmienisz". Pewnie są jakieś lepsze Szajsungi, ale mi ta marka nie leży i raczej nigdy niczego od nich nie kupię.

MechanicalGod napisał(a):
totalnie odjechanych geeków, którzy prowadzą pomiary wartości niezauważalnych dla ludzkiego oka. Albo to jaranie się input lagiem poniżej 20ms. :>> To nie są rzeczy, które zauważa normalny człowiek. Jakieś cyborgi to piszą? :>> Jak przeczytałem o winietowaniu to pół godziny się zastanawiałem czy mój TV winietuje czy nie. W rezultacie doszedłem do wniosku, że jeśli się zastanawiam, znaczy, że nie ma sensu się dalej zastanawiać. :>>

Nie no tacy są najlepsi, wykłócają się o coś czego człowiek nie widzi, bo nie ma prawa. :>>

PostNapisane: 22 lis 2018, o 10:30 
Chomik Terminator

Zgodzę się, dlatego przed zakupem samsunga byłem pierw w Media z pendrivem i sprawdziłem materiały na wybranych przeze mnie TV. I jakie wnioski ? Że dopłacanie do innych lcd było dla mnie nieopłacalne, a ten pod wieloma względami do gier nadaje się bardzo dobrze, jak i nie wypada po prostu lepiej. Co do trwałości ? To się okaże, ciężko oceniać kiedy TV działa, wcześniej miałem Sony, później LG, oba działały długo, rodzicom samsung też do dzisiaj hula. Zwykła loteria i tyle.

Co do input Laga, między 20 a 50 różnica jest odczuwalna, zwłaszcza w fpsach, ale pomijając nawet to, to z włączonymi upłynniaczami w samsungu input lag jest prawie taki sam, gdzie u konkurencji rośnie do wartości powyżej 80 ms, czyli nie da się po prostu już grać. Taki Driveclub to inny tytuł z upłynniaczem. Do tego TV wspiera również freesync, ale aktualnie wspiera to również tylko xbox, ps4 pewnie niedługo też będzie.

TV ma sporo do zaoferowania dla gracza, ale nie jest idealny, zwłaszcza nie jest oledem :>> Jestem póki co bardzo zadowolony, zwłaszcza, że za taką cenę konkurencja nie oferowała nic zbliżonego.

PostNapisane: 22 lis 2018, o 10:58 
Heavy Rain

OLEDy są zajebiste nie ma co, pierwsze modele miały jakieś tam problemy trwałości, ale z tego co mi wiadomo te nowsze to inna bajka i nie ma z tym już problemu, można potraktować temat jako mit.

Telewizor ma odpowiadać temu co go używa, póki co OLEDy jak dla mnie zbyt drogie jak na telewizor i nie jestem tech geekiem żeby musieć kupować coś nowego na już, zwyczajnie bym tego póki co nie wykorzystał w żaden sposób, 4K jeszcze mimo wszystko raczkuje, a standardowy format to fHD, 4K aktualnie jest jak początki fHD gdy HDready było najpopularniejsze, ale jak już będzie sens to czemu nie, a do tego czasu ceny też uregulują się na normalnym i akceptowalny przeze mnie poziomie.

Co do input lagu to się zgodzę z moldarem, w grach typu FPS, a w szczególności online ma to znaczenie i nie jest to jakieś tam pieprzenie farmazonów, dla porównania polecam pograć chwilkę na monitorze dla graczy, po czym odpalić grę na TV, różnica kolosalna.

PostNapisane: 23 lis 2018, o 09:30 
Chomik Terminator

Oledy dalej mają problemy z wypaleniami. Taki lg np. po wyłączeniu działa jeszcze jakiś czas i robi jakieś czyszczenie ekranu. Więc może się zdarzyć, że pojawi się jakiś ślad na tv. No cóż, idealna czerń ma swoje minusy. Na chwilę obecną samsung ma chyba najciekawsze rozwiązanie w testach, mianowicie micro led. Jest to o tyle spoko że to tv modułowe ma być, a więc jak masz 55 cali, to kupujesz sobie kilka modułów i masz 65 :)

Główną zaletą oled jest czerń, ale słabo świecą, więc jak micro led osiągnie to samo, to oledy skończą jak plazmy i chyba wszystko na to wskazuje.

PostNapisane: 23 lis 2018, o 09:48 
Heavy Rain

Dobra z ciekawości poczytałem trochę w tym temacie i faktycznie to jest spora wada, powidoki dla mnie są rzeczą nieakceptowalną, miałem kiedyś podobny objaw w lapku i go reklamowałem, strasznie wkurwiające. :>> Najgorsze jest to że tego wypalania nie obejmuje gwarancja, to już niezły hit, żeby płacić tyle za TV po czym okazuje się że nagle mamy bubla za kupę kasy. :|

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę
 Poprzednia strona << 
1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1