PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 24 ] 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: FARCRY 5
PostNapisane: 5 kwi 2018, o 12:05 
Size Matters

Fajny filmik pokazujący jak gry się uwsteczniają. W gruncie rzeczy zapodając tylko w proporcji do rozwoju technologi kosmetyczne zmiany w wygladzie. Tutaj na przykładzie 10 letniego FarCry 2 najbardziej klimatycznej z części i chyba w moim odczuciu najlepszej i wciąż świetnie wyglądającej. W FC5 jeszcze nie grałem, ale pewnie za jakiś czas ogarnę.
ps.I te kurwa wszędobylskie HUDy i podpowiedzi w najnowszych grach :karabin: .

[youtube]http://www.youtube.com/watch?time_continue=348&v=FCeEvQ68jY8[/youtube]

Tytuł: Re: FARCRY 5
PostNapisane: 5 kwi 2018, o 18:27 
CHAMPION

gadu: 818467
W większości dzisiejszych gier, możesz sobie te HUDy wyłączyć.

PostNapisane: 6 kwi 2018, o 06:55 
Origami Kidler

McG daj spokój, FC2 był pusty tam się kurwa nic nie działo na mapie, to musieli czymś tą pustkę zatuszować. Identyczne porównania były GTAIV vs GTAV i jakbym nie grał w obie to powiedziałbym że IV była lepsza, a gówno prawda. Fakt nie ma tej zajebistej fizyki krzewów z FC2, palącej się polanki i drzew, lepszego SI, wydłubywania kul z ręki etc. ale w FC5 akurat to przesadzili z ilością wrogów którą napotykamy, jest to aż wkurwiające czasem, bo nie ma chwili spokoju. :smiech2: Dosłownie z dupy się pojawiają zawsze i wszędzie, jak wyznawcy PiSu w tym kraju. hahaha

Z HUDami to w FC5 nie ma źle, aż tak ta gra nie prowadzi za rękę jakby się to mogło wydawać. Często trzeba szperać po lokacjach, bo podpowiedzi są w napotykanych notatkach. Ogólnie nowy Far Cry jest fajny i jest co-op, a to już cholera rarytas w tych czasach, więc zagrać sprawdzić albo czekać aż stanieje, póki co nie miałem za dużo czasu żeby to obczaić, więc ciężko o jakiś obiektywny werdykt. Nie jest to tytuł wybitny, ale przyjemnie się gra, tak jak to z Ubi bywa wydany za szybko, niektóre rzeczy są po prostu jakby niedokończone. :szlug:

PostNapisane: 6 kwi 2018, o 10:45 
Size Matters

Rudy napisał(a):
McG daj spokój, FC2 był pusty tam się kurwa nic nie działo na mapie, to musieli czymś tą pustkę zatuszować. Identyczne porównania były GTAIV vs GTAV i jakbym nie grał w obie to powiedziałbym że IV była lepsza, a gówno prawda. Fakt nie ma tej zajebistej fizyki krzewów z FC2, palącej się polanki i drzew, lepszego SI, wydłubywania kul z ręki etc. ale w FC5 akurat to przesadzili z ilością wrogów którą napotykamy, jest to aż wkurwiające czasem, bo nie ma chwili spokoju. :smiech2: Dosłownie z dupy się pojawiają zawsze i wszędzie, jak wyznawcy PiSu w tym kraju. hahaha

Ciekawe rzeczy opowiadasz. Akurat GTA IV i GTAV jest koronnym przykładem uwsteczniania. Dla wielu i w tym mnie GTAIV jest grą lepszą od GTAV pod wieloma względami. GTAV natomiast pozamiatał oprawą i rozmachem dlatego przyćmił swoje minusy względem poprzedniczki, włączając w to lekką, dynamiczną fabułę. FC2 był pusty, bo taki miał być. Nie narzekaliście na to w SOTC. To dzika Afryka, nie przedmieścia Chicago. Mówisz, że w FC5 na każdym kroku są typy do odstrzelenia i już samo to mnie wkurwia. W grę oczywiście zagram, bo grałem we wszystkie, w niektóre po dwa razy jak chociażby FC2 czy FC3 i przymierzam się powtórzyć do FC4 więc temat nie jest mi obcy i lubię te gry, bo są mega grywalne. FC2 to dla mnie mimo wszystko najlepszy FC tuż przed FC4. Do tej pory pamiętam ten nieziemski klimat tamtej gry. Spierdolone było tylko brak drapieżnych zwierząt właśnie tam gdzie być powinny i odradzające się posterunki. To mogło wkurwiać, ale gdyby nie to dopiero byłoby pusto, ale przez to realistyczniej. Ta nuuuuuda i upał Afryki. Łażenie z mapą i kompasem w suchej trawie z zacinającą się snajperką- mega klimat tam był.

PostNapisane: 6 kwi 2018, o 12:38 
Origami Kidler

Jakbym chciał realizmu to bym w gry nie grał. :>> Zagrałem swego czasu w FC2 i mnie tak odrzucił od tej serii że nawet nie zagrałem w 3 i 4, pomimo że dali mi to za darmo w plusie. :smiech2: 5 ogram, jak już mam to gram, kupiłem bo jest co-op, tak bym pewnie tego nawet pod uwagę nie brał. :szlug:

PostNapisane: 6 kwi 2018, o 12:41 
Size Matters

Rudy napisał(a):
, kupiłem bo jest co-op, tak bym pewnie tego nawet pod uwagę nie brał. :szlug:

hahaha . Wszystko na odwrót, wszystko na odwrót. Pewnie są jakieś skurwiałe trofea jeszcze pod to pewnie.

PostNapisane: 6 kwi 2018, o 15:52 
Origami Kidler

Szczerze nie wiem jakie są trofea w FC5, ale gra w co-opie to tylko opcja można ale nie ma konieczności, fajnie się po prostu gra w ten sposób i tyle.

PostNapisane: 6 kwi 2018, o 15:57 
Size Matters

Rudy napisał(a):
Szczerze nie wiem jakie są trofea w FC5, ale gra w co-opie to tylko opcja można ale nie ma konieczności, fajnie się po prostu gra w ten sposób i tyle.

Jeśli tylko co-op to ok.

PostNapisane: 6 kwi 2018, o 17:16 
Origami Kidler

Sprawdziłem z ciekawości jak to wygląda i poza paroma multi (tryb arcade nie co-op) reszta jest pod singla, niestety po platynkę trzeba grać multi.

PostNapisane: 6 kwi 2018, o 17:40 
Size Matters

Rudy napisał(a):
Sprawdziłem z ciekawości jak to wygląda i poza paroma multi (tryb arcade nie co-op) reszta jest pod singla, niestety po platynkę trzeba grać multi.

właśnie :|. Na szczęście w przypadku Ubi tych trofeów online jest tylko kilka i dają na tę okazję triala do PS+. Z innej beki: Co prawda to co mówią firmy, które są notowane na giełdach trzeba brać w nawias to FC5 ponoć sprzedało się w ciągu 10 dni 5 mln sztuk, ale jak mówię to może być takie mydlenie dla pospólstwa aby podnieść cenę akcji.

PostNapisane: 25 kwi 2018, o 07:53 
Origami Kidler

Far Cry 5 ukończony, wymaksowany, splatynowany [platyna] :smiech2:

Zacznę od tego że w ogóle nie rozumiem istnienia tego durnego trybu multiplayer (Arcade) w tej grze, strzelanie z typami jest równie bezpłciowe co w serii Kał o Druty, czyli cyrk skaczących pcheł. :>> I niestety jest jedna zjebana trofka związana właśnie z tym trybem multi, czyli 10 wygranych i wszystko by było spoko, gdyby nie rozchodziło się o mapy stworzone przez Ubi, a przed każdą rundą to ludzie głosują na mapę, więc wyobraźcie sobie moje zdziwienie jak trzeci raz z rzędu gamonie wybierają mapę stworzoną przez jakiegoś trepa polegającą na zabawie w 2 ognie szpadlami, tak jedna drużyna rzuca szpadlami w drugą do 35pkt, po prostu nie wiem co o tym myśleć, mogli sobie wydać tego Arcade'a w formule free2play dla niedorozwojów amerykańskich. Co śmieszniejsze w grze jest sporo więcej do zrobienia niż wymagają tego trofki w singlu, więc można by po prostu zastąpić te pierdy multi na singla, ale nie ja to wymyśliłem. Jeśli ktoś lubi przeróżne kreatory i tworzyć swoje mapki, to pewnie będzie zadowolony. No i kolejna rzecz która boli, gdyby nie tracili czasu na durne multi, ta gra by mogła być po prostu lepsza, a tak jest w moim odczuciu po prostu dobra.

Sam FC5 i pomysł z sektą religijnych pedałów fajny, tylko niestety Ci główni źli w praniu wychodzą miałko, przez ilość rzeczy pobocznych etc. w pewnym momencie już zapomniałem po co z nimi walczę, jakie jest przesłanie tego wszystkiego, jak dla mnie spory minus, wiem że ciężko zrobić spójnego fabularnie sandboxa, niestety tutaj nie wyszło. Cała reszta zdecydowanie na plus, mogli trochę więcej czasu poświęcić na system prowadzenia pojazdami, bo jest mocno arcadowy i niestety przez to słaby. Bieganie z wyrzutnią na ramieniu, czy też skradając się ze snajperką/łukiem sprawia sporo frajdy. Nie zabrakło też bekowych elementów, jak np. jeden z pomagierów których werbujemy po drodze - misiek Cheeseburger, nie mogłem się powstrzymać żeby mu kazać wyczyścić za mnie cały posterunek. :>> Dla szwędaczy po mapie czeka też sporo znajdziek, więc i Ci nie powinni narzekać, na szczęście nie jest ich aż tak dużo. Z pobocznych aktywności fajne jest łowienie ryb i nawet jest za to trofka, polowanie na różnej maści zwierzaki (chyba orły najbardziej upierdliwe do ustrzelenia), a skórowanie/łowienie to też dobry sposób na farmienie $, które później możemy wydać na dosyć spory arsenał, czy też pojazdy.

Klasyka na koniec, czyli to co Bugisoft potrafi najlepiej. Najśmieszniejszego buga jakiego trafiłem to helikopter który zestrzeliłem wyrzutnią spadając zaczął odpierdalać pole dance na drzewie, po prostu aż musiałem to sobie nakręcić. Pomocnicy którzy zawisają po prostu w powietrzu na niewidzialnych półkach, czy też na koniec znikające cele, dźwięk jest znacznik jest, ale celu brak i jeszcze sobie jeździł po mapa, tak to był pancerny pojazd który był celem misji. Czasami wykrzaczała się do tego stopnia misja że wyłącznie restart pomagał, najszybciej po prostu się wysadzić w takim momencie i powrót do najbliższego checkpointa. Na szczęście nie trafiłem na żadnego buga/glitcha który by utrudnił zdobycie jakiejkolwiek trofki, niektóre śmieszne, niektóre irytujące, ot klasyczne Ubi. Nawet w pewnym momencie przepraszali za coś w oficjalnym komunikacie po odpaleniu mapy świata, niestety ktoś zapomniał wyjaśnić za co przeprasza. hahaha

Tak więc podsumowując dobry sandbox i niestety tylko dobry, a były zadatki na coś więcej, moja ocena 8-/10 w końcu wbiłem platynę, a 7 to już crap. :smiech2:

PostNapisane: 25 kwi 2018, o 08:50 
CHAMPION

Czyli mówisz, że Ubisoft zrobiło babola w przeprosinach za błędy? :>>

PostNapisane: 25 kwi 2018, o 09:08 
Origami Kidler

MechanicalGod napisał(a):
Czyli mówisz, że Ubisoft zrobiło babola w przeprosinach za błędy? :>>

Wysyłałem screena, nie wiem za co przepraszali, ale kij liczy się fakt. hahaha

PostNapisane: 6 lut 2019, o 11:23 
Size Matters

Męczę tego FC i ze smutkiem muszę stwierdzić, że to najgorszy FC w jakiego grałem. Wzasadzie mogę powiedzieć ,że nie grałem w słabego FC, prócz właśnie FarCry5. Nawet pod koniec lekko przymulający mnie PRIMAL wydaje się teraz mega oryginalnym i klimatycznym wypasem przy tym. Owszem grafika jak to na FC przystało fajna, grywalność również została, na plus też mapa, sporo pojazdów-dobrze się jeźdżi, strzela itd,ale... IMO zupełny brak klimatu. Ta gra jest tak odrealniona, że za grosz nie mogę się wkręcić w tą wydumaną fabułę. Jakaś sekta, która opanowała rejon i to dosłownie. Werbują., porywają i niechętnych mordują i przygotowują się na nadejście armagedonu. Owszem rozumiem założenie tej gry i mogłoby to być fajne, gdyby nie to, ze ta gra się gryzie. Z jednej strony brutalność i bezwzględność sekty, z drugiej misje znajdź figurki misia lub juhuuu pomóżmy napotkanemu reżyserowi w kręceniu jakiś durnych scenek do taniego filmu. W grze non stop mamy zderzenie dwóch światów. Mrocznego i frywolnego. Ta gra nie wie czym chciała być. Do tego nieakceptowalni bosowie. Pierwszy ujdzie, ale drugi już śmierdział zgrozą i maczaniem paluchów w tytule niekompetencją jakiegoś durnia, który to wymyślał. Tzn; jakieś mistyczne wątki na narkotycznym haju. Halucynacje, urojenia i walka z bezcielesnym bosem. Ok raz się zdarzyło, ale później powtarzać 4 razy niemal tę samą misje mającą symbolizować jakiś rodzaj halucynacji ..ze strzelaniem na CZAS. Przeciwnicy po trafieniu zamieniają się w siwy dym i zestrzelenie każdego dodaje nam kilka sekund. I Znów raz się zdarzyło, ale cztery razy? To samo tylko ,że za każdym razem więcej przeciwników, dłuższa droga i mniej czasu?. Co to za kretyn wymyślał. Dla mnie to jest antygra. Ja rozumiem, że w FC4 były mistyczne klimaty, ale tam było to zrobione powiem niemal, że z artystycznym smakiem. Te wizje w wierzeniach Tybeteńskich komponowało się nawet fajnie, ale tutaj?. Drama. Fabuła zupełnie nie wciągająca, odrealniona, bo niby USA, a tutaj jakaś zorganizowana sekta z zasobami Armii. Mapa za mocno jest zagęszczona ludźmi. Za każdym krokiem jakieś durnie, którzy chcą nas odstrzelić. Z jednej strony gra sili się na powagę, z drugiej kretyńskie, infantylne postaci i misje. To tak jakby ktoś w między czasie powiedział...a zróbmy jeszcze jakieś misje dla 10 latków. Ok.Na dodatek aby zrobić platynę trzeba grac online, czego robić nie zamierzam. Szkoda. Szkoda zmarnowanego potencjału, bo UBi ma pieniądze, a co za tym idzie wspaniałych fachowców do roboty, ale co z tego jak jakaś zgniła głowa kieruje to na takie tory. Szkoda, bo sama mechanika jest zrobiona na takim poziomie, że gra się fajnie w to od lat. Nie zmienia to faktu, ze FC5 w moich odczuciach to najgorszy, bezjajeczny pozbawiony klimatu, acz ładny i grywalny FarCry 5. Klimatem jednak mega daleko mu Do świetnego FC4, czy nawet FC3 pomimo tego, że jeśli chodzi o mechanikę to jest niemal to samo od lat. Przy FC2 to, to nawet nie stało.

PostNapisane: 6 lut 2019, o 19:20 
CHAMPION

mógłbym się z Tobą tutaj zgodzić, z tą różnicą, że mam taką opinię na temat wszystkich gier z serii FarCry. :>>

PostNapisane: 7 lut 2019, o 14:25 
Size Matters

Ok. Wczoraj zaliczyłem ostatnią misję na Hard. Misja z dupy, ale końcówka dobra. Po skończeniu gry odpala się tryb NG+ i możliwość zagrania na poziomie morderczym, który wymusza większą wczuwę. . Nie powiem kusząca rzecz, ale może kiedyś. W natłoku ilości gówien, które teraz wychodzi nie wiem czy taka okazja się kiedyś trafi aby do tego jeszcze wrócić. Tymbardziej, że chce odświeżyć drugi raz FC4, a już na horyzoncie kontynuacja FC5 czyli Nowy Świt.

PostNapisane: 7 lut 2019, o 14:28 
Origami Kidler

McG napisał(a):
Ok. Wczoraj zaliczyłem ostatnią misję na Hard. Misja z dupy, ale końcówka dobra. Po skończeniu gry odpala się tryb NG+ i możliwość zagrania na poziomie morderczym, który wymusza większą wczuwę. . Nie powiem kusząca rzecz, ale może kiedyś. W natłoku ilości gówien, które teraz wychodzi nie wiem czy taka okazja się kiedyś trafi aby do tego jeszcze wrócić. Tymbardziej, że chce odświeżyć drugi raz FC4, a już na horyzoncie kontynuacja FC5 czyli Nowy Świt.

Masz na myśli ten reskin, nazywanie tego kontynuacją to trochę przesada, bardziej dlc na płycie. :smiech2:

PostNapisane: 7 lut 2019, o 14:34 
Size Matters

Rudy napisał(a):

Masz na myśli ten reskin, nazywanie tego kontynuacją to trochę przesada, bardziej dlc na płycie. :smiech2:

Można tak do tego podejść, ale IMO to będzie taki FC5 w postapo. Pociągnięcie wydarzeń z piątki czyli kontynuacja. Z innymi bohaterkami z krzywymi papami i fabułą , ale w większości na tej samej mapie z przerobionym krajobrazem na ten po bombkach. Chociaż mają być tez bohaterowie z FC5, łącznie z wyjaśnieniem co się stało z nasza niemową z FC5 (swoja drogą tak ciężko kurwa nagrać kilka dialogów dla głównego bohatera?!!!-chyba ich autorski silnik DUNIA tego nie przewiduje, a nikomu się nie chce tego zmieniać :| ). Kiedyś za 50zł sie sprawdzi.

PostNapisane: 7 lut 2019, o 14:46 
Origami Kidler

Postapo w kolorach tęczy, nie dzięki postoję, zjebali.

PostNapisane: 7 lut 2019, o 15:04 
padołamacz

gadu: 0
Tu też główny typek nie mówi ani slowa? Ostatnio odswiezalem Dead Space i az zapomnialem ze tam Isaac tez nic nie mówil, ani slowa przez cala gre, mimo ze inni do niego normalnie gadali :) dziwnie to az wygladalo, nie wiem jaki jest zamysl przy robieniu czegos takiego, moze jak to sie teraz mowi "immersja" z bohaterem co by sobie wlasne odpowiedzi kreować w bani, nie wiem

PostNapisane: 7 lut 2019, o 17:26 
CHAMPION

Tak właśnie jest. Taka to szkoła kreowania postaci. Do mnie to nie trafia, a do twórców trafia, bo taniej i szybciej :>>

PostNapisane: 7 lut 2019, o 18:14 
Size Matters

on chyba błędnie myślą, że to MY jesteśmy głównym bohaterem i nie będę nam wciskać nie naszych słów. Oczywiście to bzdura, bo gracz ma wrażenie że gramy ułomem. Wszyscy dookoła nawijają tylko nie my.

PostNapisane: 8 lut 2019, o 01:42 
CHAMPION

pewnie ciężko jest to zrozumieć nie patrząc na grę z perspektywy grającego. Grając Kratosem i opowiadając o grze mówimy np. „pokonałem Walkirię” a nie „Kratos pokonał Walkirię”. Tak więc taki punkt widzenia może wydawać się sensowny, ze gracz myśli, ze jest Kratosem :>>

Ja chętniej to jednak przyrównuje do takiej nietypowej formy aktorstwa. Gracz jest aktorem, który się wciela w postać bohatera. :>>

Pamietam jak tym podejściem do głównego bohatera rujnowali nawet gry w których były tryliony dialogów, Suikoden IV dzizus tak to raziło, zwłaszcza w sytuacjach dramatycznych gdy postać nie reagowała werbalnie, zwyczajnie rujnowało to atmosferę.

Tytuł: FARCRY 5
PostNapisane: 8 lut 2019, o 07:40 
Patapon

Przyznam że w half life nigdy nie było mi potrzebne aby bohater gadał, no ale ta gra nadrabiała wszystkim innym. Samo Valve się z tego nabijało zresztą, kiedy Alex do Gordona mówiła "men of few words, aren't you" :>>

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1