PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę
 Poprzednia strona << 
1, 2

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lut 2019, o 14:39 
Patapon

Zobaczymy jak wyjdzie, typ lubi gierki, ponoć wcześniej przeczytał książki, zna świat.

Najważniejsze, że Sapek sam wyprzedził czasy i netflix na siłę lesb i silnych kobiet wrzucać nie musi, bo to wszystko jest w książkach już :>>

PostNapisane: 7 lut 2019, o 14:53 
Origami Killer

Nie martw się jeszcze zrobią z jakiegoś wiedźmaka pedryla. :smiech2:

PostNapisane: 7 lut 2019, o 15:07 
padołamacz

gadu: 0
Kurwa, a Żebrowski??

PostNapisane: 7 lut 2019, o 15:22 
Size Matters

loco napisał(a):
Kurwa, a Żebrowski??

Układy nie te. Pozatym ; musieliby mu głos podkładać, żeby nie gadał ze wschodnim akcentem.

PostNapisane: 7 lut 2019, o 15:30 
padołamacz

No ten typek którego wstawiles mimo że go nie kojarzę to wydaje się że pasuje bardzo dobrze. Każdy se tam pewnie ułożył swojego Wiedźmina w głowie podczas lektury, ja przyznaje ze nie czytałem ani jednej książki z tej sagi. Jednak ten przepompowany osiłek z barami wyjebanymi jak Ronnie Coleman nie pasuje mi tu kompletnie.

PostNapisane: 7 lut 2019, o 15:43 
Patapon

Bo ma brodę na zdjęciu, bez niej niewiele się różni od Cavilla, a nawet wygląda gorzej. A warto wspomnieć, że w książkach Geralt nie miał zarostu i chyba nawet nienawidzil mieć brody, ale już nie pamiętam.

PostNapisane: 7 lut 2019, o 15:53 
padołamacz

Mozliwe, ja sobie wyglad Geralta wykreowalem na podstawie okladek, Żebrowskiego itd, a tam zawsze byl to dosyc wysoki, szczuply ale zarysowany typ, przede wszystkim jednak mial "myslacy" wyraz twarzy, czego o tym pierwszym powiedziec nie moge

PostNapisane: 7 lut 2019, o 16:02 
Patapon

No wszystkich się zadowolić nie da, zwłaszcza fanów gier, którzy nie czytali książek np.

Zobaczymy, trzeba poczekać na coś więcej

PostNapisane: 7 lut 2019, o 17:33 
CHAMPION

gadu: 818467
Wiedźmin nie może być wątły, musi być muskularny, oczywiście nie mówimy o sylwetce Hulka.
Wiedźmin to wytrenowana maszyna do zabijania. Jego siła nie pochodzi z Kryptona, ani nie wzywa potęgi posępnego czerepu. Siła wiedźmina płynie z mięśni a nie z magii wiec słusznym jest, ze wiedźmina nie gra chuderlak. Heniek ma zbyt grzeczny i przygłupi ryj, to jest jego problem, nie sylwetka.

PostNapisane: 13 sty 2020, o 07:58 
Patapon

No i jak? Podobało się?

Ja przyznam, że jestem całkiem zadowolony, nie wszystko zagrało, jak poucinane wątki, albo inne całkiem zmienione. Diabeł ucierpiał okrutnie krótkim wątkiem, zmieniono całkowicie życzenie dla dżinna co mnie mocno wkurzyło ale i tak jestem zadowolony, że coś tam próbowali oddać charakter książek.

Fabuła szła jak szła i czasem brakowało prostej informacji jak "10 lat wcześniej" itp., przez co nowe osoby mogły się pogubić.

Sami aktorzy dobrani całkiem nieźle, choć Triss to taka karyna bez charakteru póki co, a szkoda, bo aktorka ogólnie wygląda spoko, tak w serialu jakaś ciotka z dupy.

Yenn bardzo spoko i podobało mi się rozwinięcie jej wątku, aby ją lepiej poznać. Brakowało mi jednak większej zadziorności co w książkach.

Jaskier również spoko dobrana postać, ale słabo rozwinięta, brakowało jego specjalnego podejścia do kobiet, ale może bardziej go rozwiną w kolejnych sezonach.

Na koniec oczywiście Geralt i widać że Henryk jarał się tą rolą, bo robił co mógł aby oddać tą postać jak najlepiej. Jak wyszło? Bardzo dobrze moim zdaniem, choć czasem za dużo przesadza z głosem jak z gry i wypada to wtedy dość sztucznie. Aktor nieźle się przygotował do roli i szermierka a jego wykonaniu wygląda obłędnie. Generalnie super ogarnęli walki i dobrze się je oglądało, aż szkoda, że nie było więcej.

Budżet był jaki był, trzeba liczyć, że na kolejne sezony netflix przeznaczy więcej kasy. Nie mogę się doczekać :)

PS. Bardzo fajna aktorka do roli Renfri, no ale skończyła jak skończyła :(

PostNapisane: 13 sty 2020, o 12:02 
Size Matters

Moldar napisał(a):
No i jak? Podobało się?

Tam nie miało co się podobać. I na tym powinienem skończyć. Z litości dodam, że nie jestem fanem twórczości Sapkowskiego i zupełnie nie rozumiem zachwytu nad jego bajkami pod kątem samych opowiadań. Poprostu nie moje klimaty. Zaś nawet to można było nakręcić znacznie lepiej. Serial od Netflixa to kolorowe generyczne fantasy dla... Właśnie nie wiem dla kogo. Dla dojrzałego człowieka jest to raczej nie do strawienia, bo to zwykła bajka dla 15 latków jest. Kino familijne, ale w serialu jest gore i "cycki" więc dla kogo to jest tego nie wiem, aczkolwiek się domyślam. Dla ludzi, którzy czytali za dzieciaka i z biegiem lat z nostalgią bajki urosły do rangi kultu. Sam serial źle poskładany. Zupełnie pozbawiony jakiegokolwiek swojego własnego klimatu na rzecz generycznego fantasy. Tyle tam klimatu i tego samego typu co w Xenie czy Herculesie czyli masówka dla półinteligentnego widza. Pozatym nieakceptowalna poprawność polityczna. Tak mocno kująca w oczy, że aż łzawiłem. Oglądam elfy w lesie , a widzę stado zulusów z frycami ala predator. Takie rzeczy może przechodzą w świecie debili sformatowanych pod dzisiejszą polit ideologiczną modę, bez wiedzy historyczno-geograficznej, ale nie powinny przechodzić wśród ludzi, którzy czują i mają chociaż szczątkową wiedzę na temat kultury i historii na której wyrósł dzisiejszy na siłę histerycznie zmieniany świat, a już napewno gatunek literacki jakim jest fantasy. Sam główny bohater wypadł ok, ale nasłuchałem się jakie to zjawiskowe walki z jego udziałem w tym serialu itd. No szkoda, że tak naprawdę walka była tylko jedna i to na początku, bo potem to już jakoś siadło. Geralt ogólnie taki trochę tumanowaty, ale ok. Fizycznie pasuje. Generalnie trudno się odnaleźć w tym śmietniku kulturowo geograficznym gdzie rasy są powrzucane do jednego tygla na obraz amerykańskiej, wymieszanej społeczności bez tożsamości geograficznej. Cóż wymagać po Netflix, głównego dotowanego przez lewicowe ruchy promotora "wartości tygla multikulti, któremu nawet banki dają kredyty pomimo, że są zadłużeni na 12 mld$. . Tam gdzie jest multi kulti, tam już nie ma kulti. Jakoś nawet takie HBO potrafiło w GoT wszystko to pod tym kątem zrobić ze smakiem. Co ciekawe najwięcej czasu poświeciłem właśnie na ten na siłę wciskany mulikulturowy, a raczej bezkulturowy zlepek. Bo to najbardziej razi. Tymbardziej, że bajki Sapkowskiego szczyciły się iście "słowiańskim" klimatem. O ironio w serialu poszli jeszcze dalej niż w grze W3, która też z klimatem słowiańskości nie miała wiele wspólnego tak tutaj klimatu nie ma wogóle. Podsumowując serial jest słaby. Źle, chaotycznie zmontowany. Nieczytelna chronologia zdarzeń. Brak opisu świata, któremu nie pomaga na siłę wciskany bałagan rasowy. Tak jak myślałem, że będzie to taka Xena pod katem klimatu i się nie myliłem. Tutaj poprostu jest więcej krwi. Sama bajka mnie nie porywa. Infantylne to do bólu. Na ale ja nie jestem jak wspomniałem fanem, ale ten serial oddala mnie od tego aby nim zostać jeszcze dalej.

Ten kolo dobrze to "opisał", aczkolwiek on jest fanem.
https://www.youtube.com/watch?v=-aQmpYoRx1Y

PostNapisane: 13 sty 2020, o 15:21 
Patapon

Multi kulti mi nie przeszkadzało, bo nie ma tego za dużo, a i nie dotyczy ważnych postaci póki co, ale zgodzę się, że serial traci na wiarygodności.

Co do tej pseudo słowiańskości, mit wytworzony przez turbo fanów powielany w internecie.

PostNapisane: 14 sty 2020, o 08:02 
Origami Killer

loco napisał(a):
Kurwa, a Żebrowski??

W wersji z dubbingiem loco, jest i on. :szlug:

Mechaniczny powstaje jakaś recka ? :brew:

Ogólnie największą wadą jest chaos, oglądałem z moją cały sezon i musiałem jej ciągle tłumaczyć co się dzieje na ekranie i gdzie aktualnie skoczyliśmy w chronologii, zaczynają prawie od końca później skaczą do chronologicznego początku. Scenariuszowy burdel i brak napisów gdzie się przenosimy (jak już wspomniał Moldar), dla osób nie znających Wiedźmina to jest problem i jeden z głównych zarzutów. Dla mnie osobiście zbyt krótko, za szybko się to skończyło, za mało dialogów budujących świat, a przecież w Wiedźminie tych dobrych nie brakuje, więc chyba Lauren po prostu nie udźwignęła tego aspektu, brak doświadczenia przy czymś tak dużym po prostu wyszedł (chociaż Daredevil jej wyszedł). Nie będę ukrywał lubię te klimaty i najmocniejszym punktem serialu był po prostu Henry, mimo że początkowo obawiałem się tego najbardziej, że Geralt wyjdzie miałki bo gra go koleś co grał Supermana (tfu c... w rajtuzach :smiech2: ), ale on okazał się najlepszym punktem tego serialu i niejako uratował od bycia po prostu średnim. 1 sezon oceniam jako dobry 7/10, liczę na poprawę, obym się nie zawiódł, nie każdemu się musi podobać. :] :szlug:

phpBB [video]

PostNapisane: 16 sty 2020, o 18:42 
CHAMPION

gadu: 818467
Mi się serial podobał. Heniek zaskakująco dobrze wypadł.

Chronologia rzeczywiście niepotrzebnie pogmatwana. Chociaż z tym problemu nie miałem. Problem miałem z tym, że pewne rzeczy względem oryginału są wycięte, często rzeczy, których znaczenia najwyraźniej autorzy widowiska nie rozumieli, bo były to rzeczy odmieniające rozumienie niektórych wydarzeń, a z drugiej strony w miejsce wyciętych ważnych rzeczy wepchnęli coś od siebie co jest widocznie słabsze. Myślę, że każdy kto ogląda serial bez czytania książek jest w stanie zgadnąć co jest tworem Netflixa a co Sapkowskiego.
No ale ogólnie podobało mi się, fajnie, że Jaskier to Jaskier a nie jakiś Dundilion czy inne amerykańskie gówno. Podoba mi się, że wymowa imion jest w miarę zgodna z tym jak to ja sobie wyobrażałem. Sceny walk z użyciem broni białej - w większości świetne. Szczególnie walka w mieście w epizodzie z Renfri. Potwory są spoko, rozczarował mnie tylko smok - ten smok jest przeklęty :>> - jeśli ktokolwiek jeszcze będzie kiedyś ekranizował Wiedźmina, niech sobie daruje tego smoka, bo na pewno spieprzy :>>

Oczywiście jest też problem ciemnoskórych tam gdzie ich być nie powinno. Czarne driady, które powinny mieć zielonkawą skórę, czarne elfy, które powinny mieć skórę bladą jak śnieg, postacie, które mają opisane całe rody z dziada pradziada jako białe są czarne... no wygląda to komicznie. Tu żadne uprzedzenia rasowe czy idelogia przeciwna zawłaszczaniu kultury... to po prostu źle wygląda i trzeba się do tego przyzwyczajać.

Anyway, czekam na kolejny sezon. Chętnie obejrzę.

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę
 Poprzednia strona << 
1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1