PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 21 ] 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 lis 2015, o 14:55 
CHAMPION

gadu: 818467

Wypas. :jump: Oby sam serial był tak fajny jak trailer :szlug:

PostNapisane: 2 lis 2015, o 15:43 
padołamacz

gadu: 0
Dzięki że przypomniałeś, to chyba wychodzi na dniach o ile już nie ma pierwszego odcinka. Kompletnie mi wyparowało.
Remake był słaby, ale tutaj mi się podoba. Campbell w formie, moga być dobre gagi no i na koniec RZEŹNIA :mielonka:

PostNapisane: 2 lis 2015, o 15:56 
CHAMPION

Pierwszy odcinek już jest :brew:

PostNapisane: 2 lis 2015, o 16:23 
Patapon

Wczoraj oglądałem, wypas :)

PostNapisane: 3 lis 2015, o 13:39 
padołamacz

Po pilocie mam mieszane uczucia.

Zacznę od plusów. Doskonały jest Bruce jako Ash. Świetnie wpasował się klimatem w podstarzałego lowelasa, zarywającego dupy na ckliwe historie ze swoją ręką. Wygląd, uśmiech po założeniu sztucznej szczeny, ta mieszanka ciamajdy i bad-assa, uważam że Campbell odrobił lekcję i ciągnie/będzie ciągnął ten serialik.
Drugie to klimacik. Fajne ujęcia, zasnuwające się niebo, kolorystyka, przyczepka w której Ash mieszka. Jest taki kameralny fajny klimat w tym serialu, dałoby się zrobić to dużo lepiej ale i tak byłem zaskoczony na plus. Naprawdę czuć ten fajny klimat którego nawet do końca nie umiem wyartykułować.
Trzecie to humor. Może w tym odcinku gagi nie błyszczały, ale sądząc po trailerze może być śmiesznie w przyszłości.

Teraz plusy ujemne. Po pierwsze to idiotyczne efekty cgi. Co jak co ale pełnometrażowy Evil Dead miał te fajne oldschoolowe efekty, które nadawały klimatu, myślałem że pokuszą się o coś takiego i tutaj. Niestety twarze demonów są zrobione bardzo słabo (przydałby się też grubszy głos), a jak zobaczyłem tą laleczkę to juz w ogóle farsa (za to rozwalanie doniczek na głowie miazga, nawiązanie do walki z ręką). Szkoda, że nie chciało im się porzeźbić trochę z masami, plasteliną czy animacją poklatkową. Wiadome jest, że serial ma bazować na starszych widzach którzy pamiętają pierwowzór, można było się dla nich bardziej postarać w tym temacie.
Fabuła. Tu też myślałem że się bardziej wysilą, tymczasem serial przywala prosto z mostu, jest akcja z Necronomiconem (skąd Ash go ma i to jeszcze tak niedbale trzymana w skrzynce na wierzchu?) i od razu ruszają demony. Ja bym to trochę bardziej zagęścił.
Na siłę czepnę się postaci drugoplanowych, pracownicy sklepu nie urzekli mnie w pierwszym wrażeniu, no dobra, kierownik pasował do klimatu a i w dziewczynie widać potencjał komediowy na zasadzie kontrastu z tą jej zmęczoną miną.

Ogólnie jest nieźle, to że liczyłem na lepiej nie znaczy że nie czekam na następny odcinek. 40 minut zleciało raz raz, generalnie polecam, aczkolwiek można by to zrobić lepiej, ale chyba aż tak im się nie chciało.

PostNapisane: 11 lis 2015, o 22:36 
padołamacz

Drugi odcinek za mna, jest gorszy od pilota. Efekty gore jakby deczko lepsze. Klimacik jakis tam jest, ale przez sentyment do serii i samego Asha patrze na serial przez rozowe okulary. Ciezko jest jednej postaci ciagnac caly serial, a ta rola Campbellowi przypadla. Reszta obsady nie nadaza, fabula tez nie zrywa kasku. Fajna scena przy kolacji i ta chwila niepewnosci. Matka dobrze zagrala ta scene tak samo jak Bruce.
Juz wiem, ze calosc pewnego poziomu nie przeskoczy ale i tak chetnie obejrze caly sezon.

PostNapisane: 18 lis 2015, o 16:10 
padołamacz

Muszę przyznać że zaczynam się na maksa przekonywać do tego serialiku. W oczekiwaniu na trzeci odcin zapodałem jeszcze raz drugi i wszedł mi znacznie lepiej. Kozackie są one-linery, rzekłbym że serial jest nimi naszpikowany, co w sumie nie dziwi jeśli brać pod uwagę jego długość. Tu minus, bo pilot był dłuższy, więc potem te małe pół godziny mija za szybko. Jak wparowali do chatki Kelly cali ujebani od juchy, tłumaczą się że jeleń dosłownie eksplodował im na masce. Na to ojciec Kelly "I'm a hunter and I never seen deer explode", na co Ash "Maybe you aren't hunting the right kind of deer". W ogóle cała akcja przy stole z mamuśką, ja do końca myślałem że to taka gra z widzem i że mimo że wszystko wskazuje że jest demonem to ona może być normalna i jak Ash jej zajebał z piąchy to mówię no tak znowu wyszedł na głupka ale nie.. sorry Ash że zwątpiłem w ciebie na chwilę :>> Tekst o krzyżach też zacny, ale widziałem go już w trailerze.

CGI też o wiele mniej niż w pilocie, jak odpierdalał głowę babci było widać że to manekin, wielki szacun za to!! Oldschool może nie wypływa ale jest mocno zauważalny w tym serialiku. Nie słucham takiej muzy ale te rockandrollowe motywy bardzo mi pasują do klimatu, cieszy też że Campbell nie podszedł na odwal się do tematu.

To o drugim, wczoraj widziałem trzeci, nie chce za dużo gadać bo może ktoś tu to ogląda jeszcze, powiem tylko że klimat zrobił się bardziej poważny, no może to nie do końca dobre słowo bo nadaj jest to rozpierducha z keczupem i jajcarskim gore, ale nie było już tak że gag goni gag. Akcja z demonem bardzo fajna, do gry wkracza nowa postać i dałbym sobie paznokieć uciąć, że to Wojowniczka Xena hahaha ewentualnie ktoś z podobnego serialu typu Herkules ze starych lat. Muszę zgłębić temat, w każdym razie wychodzi na to, że Ashowi wyrasta godny przeciwnik.

PostNapisane: 19 lis 2015, o 07:49 
Origami Kidler

Kiedyś jak będę miał trochę wolnego czasu, to pewnie obejrzę, nie mniej pierwsze sezony zawsze oglądam w całości, więc jeszcze trochę poczekam. :szlug:

PostNapisane: 20 lis 2015, o 09:33 
CHAMPION

Też czekam na komplet. Nie chce mi się cykać po jednym.

PostNapisane: 20 lis 2015, o 14:32 
padołamacz

Za fajne to jest na czekanie. Bys nie przypomnial niepotrzebnie to tez bym dawal caly :>>
Zreszta odciny nie koncza sie jak Prison Break ze nie mozna doczekac nastepnego.

Ps. Z drugiej strony mozna tez powiedziec ze za fajne to jest na ogladanie pojedynczo :>>

PostNapisane: 20 lis 2015, o 20:45 
berserker

Wczoraj wciągnąłem jakieś większe pół pierwszego odcinka i jest zajebiście. Wielkim fanem Evil Dead nie byłem, ale to jeden z pierwszych horrorów/black comedy jakie widziałem już świadomie stąd i pewien sentyment jest. Serialu jako serial nie oceniam jeszcze, za to jedno już zauważyłem.

Niektóre licencje które się rebootuje w dzisiejszych czasach się średnio się sprawdzają. Przeniesienie o 30 lat tego samego co wtedy mogłoby mieć zgoła inny efekt i często ma (video Robocop czy Terminator, chociaż Robo do samego końca nie skreśliłem). Za to w tym przypadku Raimi pokazał jak należy ożywić serię po raz kolejny dla mnie dawkowanie tego w małych ilościach co tydzień, klimat przyczepy w której mieszka Ash. Strzał w dychę. No i sam Ash gdzie widać jak Bruce jest w pełni świadomy swojego statusu kultowego aktora z filmów klasy B rzucający one-linery.

PostNapisane: 16 gru 2015, o 22:56 
padołamacz

Pierwszy raz odcin skończył się tak że mam straszne ciśnienie na następny.
Niestety serial nie trzyma poziomu. Pierwszy drugi i szósty odcin były wyraźnie lepsze od reszty. Siódmy znowu słabszy. Najbardziej kuleje scenariusz, czasem jakby pisany na kolanie. Postać policjantki kompletnie zmarnowana, wątek Xeny też jakoś bezsensownie pocięty i niewykorzystany. Ash ratuje sytuację, ale tak jak na początku stanowił doskonałą mieszankę badassa, podrywacza i dupka rzucającego one-linery błyskając porcelanowym uśmiechem, tak teraz mam wrażenie jakby przychodził na plan powiedzieć swoją rolę i nara. Chłop nawet w takim układzie ma tonę charyzmy i łykam wszysctkie sceny z nim, ale wydaje się że wcześniej bardziej się starał.
Na plus siódmego odcina niezłe oldschoolowe efekty i rockandrollowy rozpierdol oraz ostatnia scena. Liczę na lepsze dialogi w następnym, bo tu były bez pomysłu. Nadal przy serialu się dobrze bawię, jednak trzeba wyłączyć sobie automatyczne analogie do filmu, klimat jest kompletnie inny.
I jeszcze jedna rzecz mi się nasunęła. Ash byłby zajebistą postacią do bijatyki. Tak jak w MK był Jason Voorhees, tak samo Ash pasowałby tam jak ulał. Jeszcze piła łańcuchowa i już można sobie wyobrazić fatale. W sumie dziwne, że nikt jeszcze nie wziął tego pod uwagę.

PostNapisane: 30 gru 2015, o 21:53 
padołamacz

Dziewiąty, przedostatno odcin wyśmienity, oglądałem od razu drugi raz :>> Kilka znakomitych scen i dialogów, świetny czerwony cień na ścianie.
Tak ten serial powienien wygądać w całości, niestety sezon jest nierówny. Za tydzień ostatni odcin pierwszego sezonu, który wiadomo jak się skończy, skoro zapowiedziany jest od razu drugi :>> W każdym razie za tydzień możecie wciągać cały sezon, ci którzy muszą mieć całość od razu.

PostNapisane: 19 sty 2016, o 13:15 
Origami Kidler

Obejrzałem 2 odcinki i jedno mi się ciśnie na usta, ale to jest kurwa głupie. :smiech2: Głupota tej całej produkcji chyba w tym przypadku jest plusem, bo mam ochotę oglądać dalej. hahaha

PostNapisane: 16 gru 2016, o 09:19 
Origami Kidler

Jest już drugi sezon cały i przy 3 odcinku to się już poważnie popłakałem ze śmiechu, poziom głupoty tego serialu sięgnął chyba zenitu. hahaha Pierwszy sezon oglądałem prawie rok temu, ale chyba aSH taki nie był :smiech2: . Nie mówię że jest to zły serial, traktuję go jako parodię horrorów/slasherów, bo tym tak na prawdę jest. Można się pośmiać oglądając i co najważniejsze wciąga. Fabuła rodem z horrorów klasy B przyprawiona czarnym humorem, co prawda gustownie podanym daje bardzo satysfakcjonujący obraz całości. Rzekłbym że Ash vs Evil Dead jest groteskowy, chyba najbardziej pasuje to określenie, a całość dopełnia postać Asha, Bruce i te jego głupkowate teksty, genialne połączenie. Ogólnie polecam, bo mało który serial się wręcz pochłania tak jak ten, niestety przez to sezony szybko pękają i trzeba czekać na kolejny, taki już urok tej formy.

PostNapisane: 16 gru 2016, o 20:17 
padołamacz

Haha dzięki za cynk, w ogóle bym nie wiedział że już wyszło.

PostNapisane: 16 gru 2016, o 23:26 
berserker

Rudy napisał(a):
Jest już drugi sezon cały i przy 3 odcinku to się już poważnie popłakałem ze śmiechu, poziom głupoty tego serialu sięgnął chyba zenitu. hahaha

Spoiler: pokaż
Niech zgadnę ash w dupie potwora Cie rozłożył?

PostNapisane: 17 gru 2016, o 00:34 
Origami Kidler

sicguy napisał(a):
Niech zgadnę ash w dupie potwora Cie rozłożył?

To chyba oczywiste, nie wiem co brali scenarzyści, ale mają dziwne poczucie humoru :smiech2:

PostNapisane: 15 kwi 2019, o 10:19 
Origami Kidler

Całkiem o tym zapomniałem, a tu już 3 sezon jest w całości. :>>

PostNapisane: 15 kwi 2019, o 11:35 
Patapon

I niestety ostatni.

PostNapisane: 16 kwi 2019, o 17:31 
padołamacz

Warto to ssać? Mnie już drugi wymęczył, chyba, bo w sumie nawet nie pamiętam czy go w ogóle oglądałem hahaha

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1