PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

New Topic Post Reply  [ Posty: 1 ] 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 sty 2006, o 01:00 
CHAMPION

gadu: 818467
Zakończyłem właśnie gruntowne testy :>> Godzinka pękła jak nic :>>
Transport Tycoon chyba specjalnie nie trzeba nikomu przedstawiać. Dla przypomnienia wspomnę, że grę wydało niegdyś Microprose i był to symulator firmy zajmującej się transportem. Budowało się drogi, przystanki autobusowe, woziło ludzi i towary z miast do miast, kładąc własne drogi, tory kolejowe, a nawet budując lotniska i porty. Wszystko co związane z transportem. Prosty interfejs, prota miodna gra ekonomiczna. Ta gra dawno temu wyrwała trochę czasu z mojego życiorysu i gęba mi się sama roześmiała jak zobaczyłem port na PSP.

No więc co i jak:
OpenTTD to podobnie jak DOOM tak jakby emulacja tej konkretnej gry z PC. Z tego też powodu potrzebne nam do uruchomienia będą pliki z pełnej wersji PC.

INSTALACJA dla 1.50:
Kopiujemy foldery

Kod:
OTTD
OTTD%

do katalogu:
Kod:
mc0:/PSP/GAME/

Następnie z pełnej wersji dla PC wyciągamy następujące pliki:
Kod:
TRG1R.GRF
TRGCR.GRF
TRGHR.GRF
TRGIR.GRF
TRGTR.GRF
SAMPLE.CAT

i też nagrywamy je na memorkę, tym razem do katalogu:
Kod:
mc0:/PSP/GAME/OTTD/DATA/

Transport Tycoon Deluxe jest gotowy do uruchomienia. Gra działa świetnie. Zero niedogodności. Płynnie, ładnie i w pełnych możliwościach.
Gra się doskonale, można ustawić sobie autosave, lub ręcznie zapisywać stan gry. Udało mi się nawet wymusić język polski w grze!
Jedyne czego mi brak to emulacja klawiatury. Np. w Emulatorze Amigi jest to świetnie rozwiązane. Wystarczy przytrzymać przycisk i na ekranie pojawia się przezroczysta klawiaturka.
Klawiera w TTD by się przydała, gdyż można samemu nadawać nazwy przystankom, pojazdom, stacjom itp. Co znacznie ułatwia orientację w terenie, gdy nasza sieć połączeń się rozrasta.
Na koniec screenshot (jeszcze ciepły :>> ):

Obrazek

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]