PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

New Topic Post Reply  [ Posty: 1 ] 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 cze 2014, o 22:35 
CHAMPION

gadu: 818467

Powiem szczerze, że nie wierzyłem, że South Park doczeka się dobrej gry. Mimo, że zapowiedzi "Kijka" wydawały się obiecujące to do końca nie wierzyłem, że coś z tego będzie prócz gniota, który się sprzeda na magii tytułu i na tym koniec. Jak się okazało - South Park: Kijek Prawdy sprzedał się bardzo dobrze jadąc na magii tytułu :smiech2: Pojedzie jednak jeszcze spory kawałek dalej dzięki temu, że jest to na prawdę fajna gra. Nie jestem obecnie miłośnikiem serialu, kiedyś go lubiłem, ale zwyczajnie mi się przejadł. Kumpel jednak biegał osrany tą grą i w kółko mi nawijał jaki to zajebisty tytuł, że poprosiłem go by pożyczył ten cud na Kijku. :szlug:

Mimo, że grę mam od kilku dni nie miałem specjalnie czasu na grubsze oględziny. Bazując na tym co już widziałem, po początkowym rozczarowaniu pomysłem autorów, by grać własną postacią (spodziewałem się możliwości wcielenia przynajmniej w jednego ze znanych bohaterów) zostałem mile zaskoczony. Po zgrzycie z kreacją postaci zostałem rozbawiony zaraz po zakończeniu stworzeniu sobie lukda. Edytor postaci pozwala nam dopasować wygląd swojego ciapciaka, kolor skóry, ciuszków i takie tam, oczywiście jak na możliwości oszczędnej kreski South Park.

"Kijek Prawdy" jak łatwo się domyśleć jest parodią Fantasy a co za tym idzie jest też parodią RPG. Nawet system walki jest pseudo-rpg, w grze nawet nabijają się z własnego systemu turowego, który Cartman określa jako lamerski (czekanie aż przeciwnik da Ci w cymbał :>> ). Jest też eksploracja, znajdźki, kompletowanie pancerza, broni i innego ekwipunku.

Bardzo mnie cieszy, że w grze znalazło się polskie tłumaczenie (napisy), bo niestety miewam problemy ze zrozumieniem wszystkiego co mówią dziwacznymi głosami ludki z serialu - szczególnie Kenny hahaha
Treść napisów jest bardzo dobra, nie zawsze wierna, ale mimo to tłumaczenie jest na zadowalającym poziomie - widać, że ktoś się wreszcie postarał, ktoś kto czuł klimat i wiedział co tłumaczy.

Gra jest fajna, ale wydaje mi się, że trzeba mieć za sobą przynajmniej klikanaście odcinków serialu (jeśli nie więcej) by w pełni się nią cieszyć. Radość z tego, że postacie mówią oryginalnymi serialowymi głosami, idealne odwzorowanie wizualne serialu pod kątem grafiki i animacji, planu miasteczka, spotykanie znajomych twarzy i przede wszystkim idealne odwzorowanie osobowości Cartmana daje dużo radochy, która ominie każdego, kto serialu nie zna albo nie zna i nie lubi.

Dlatego nie polecam tym co nie znają serialu. Nie trzeba jednak być na bieżąco. Ja nie oglądałem go z 10 lat, oglądanie South Park zakończyłem na filmie pełnometrażowym wydanym w okolicach 2000 roku, a odnalazłem się w grze szybko i większość postaci kojarzę bez problemu. Niewiele się pozmieniało :>>
Zobaczymy jak się dalej rozwinie. Zapowiada się na prawdę dobrze.

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]