PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę
 Poprzednia strona << 
1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
 >> Następna strona 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 cze 2013, o 19:31 
Size Matters

Siever napisał(a):
No naaareeszcie - doszliśmy do sedna problemu. Jak widać masz już zwyczajną fobię związaną z angielskim. Do tego stopnia, że nawet nie możesz pojąć jak Polak może czuć lepszy klimat grając w coś po angielsku, ba nazywasz go heretykiem :smiech2: Ciekawe jakie jeszcze dzisiaj usłyszę epitety :>> Najlepiej niech Rusek gada po rusku, Japończyk po japońsku, a Amerykanin po polsku hahaha

Co ty tam sobie roisz tego nie wiem :>> . To nie ja mam fobię do angielskiego tylko najwyraźniej Ty do polskiego i to na tyle patologiczną by z językiem obcym mieć lepszy jak go nazywasz "klimat" niż z rodzimym, a to jest dla mnie naprawdę trudne do pojęcia i jak widać nie tylko dla mnie.

ps. W gwoli wyjaśnienia; wolę jak np: niemiecki żołnierz mówi w filmach po polsku niż po angielsku. Ty natomiast pewnie wolisz jak Niemiec gada po angielsku, Japończyk po angielsku i Czeczen też po angielsku, a po polsku niech gada tylko polak :smiech2: . I kto tutaj ma fobię :>> .

PostNapisane: 25 cze 2013, o 20:54 
CHAMPION

gadu: 818467
Odpaliłem The Last of Us po raz pierwszy, jako domyślny ustawiony język polski... póki co słabo. W wielu momentach dialogi są zbyt cicho nagrane, że nic nie słychać.
Sprawdzę oryginał.

PostNapisane: 25 cze 2013, o 21:29 
Size Matters

gadu: 1480025
MechanicalGod napisał(a):
Odpaliłem The Last of Us po raz pierwszy, jako domyślny ustawiony język polski... póki co słabo. W wielu momentach dialogi są zbyt cicho nagrane, że nic nie słychać.
Sprawdzę oryginał.

No tak jest, technicznie im coś nie wyszło ale sama barwa głosu i zaangażowanie jest wg. mnie na bardzo wysokim poziomie. Joel, Ellie, Davis brzmią kapitalnie.
Od soboty zaczynam urlop, wrócę do TLOU i chce sprawdzić czy np. na słuchawkach też tak cicho będzie. Odniosłem wrażenie że coś im z tą przestrzennością nie wyszło.

PostNapisane: 26 cze 2013, o 08:59 
Size Matters

http://www.ppe.pl/news-22962-naughty_do ... anie_.html
http://www.ppe.pl/news-22979-the_last_o ... alszy.html

Ktoś tu wyczuł szmal :>>
Wszystko rozchodzi się o ten kawałek mapy:

Obrazek

PostNapisane: 26 cze 2013, o 10:43 
Patapon

Moldar, to żeś teraz walnął hahaha
Gothic 1, 2 hahaha tam jest jedna z najgorszych polonizacji jaką słyszałem w grach :smiech2:
Na chama teksty beznamiętnie czytane z kartki, zero emocji - tam coś takiego jak gra aktorska nie istniała. Skoro Ci się to podobało to cóż... ciężko mi z tobą polemizować nt. polonizacji.

Gram po polsku tam gdzie mi to odpowiada i nie psuje gry. W RPGach nie robi mi to problemu, dlatego Gothic nawet czytany z kartki się dobrze sprawdził. W przygodówkach również mi to nie wadzi. Czemu ? Bo w tych grach animacja postaci była tak tragiczna, że aktor nie musiał się przykładać. Uncharted, TLOU, Killzone to inna liga gier, do których ciężko tworzy się polskie wersje i wolę grać oryginalnie.

PostNapisane: 26 cze 2013, o 11:59 
hc user

Neox napisał(a):
Sprawdzę oryginał.

No tak jest, technicznie im coś nie wyszło ale sama barwa głosu i zaangażowanie jest wg. mnie na bardzo wysokim poziomie. Joel, Ellie, Davis brzmią kapitalnie.
Od soboty zaczynam urlop, wrócę do TLOU i chce sprawdzić czy np. na słuchawkach też tak cicho będzie. Odniosłem wrażenie że coś im z tą przestrzennością nie wyszło.

Na słuchawkach z dźwiękiem jest słabo. Chyba generalnie chodzi o słabe wykonanie 2.0. Nie byłem w stanie określić, gdzie stoi mówiąca osoba, w zamkniętych pomieszczeniach pogłos. Tak samo z np. dźwiękiem kroków. Odnosi się to do wersji angielskiej, polską sprawdzę w weekend.
Podobno DTS wymiata, możecie potwierdzić?

PostNapisane: 26 cze 2013, o 12:18 
Size Matters

korwin napisał(a):

Na słuchawkach z dźwiękiem jest słabo. Chyba generalnie chodzi o słabe wykonanie 2.0. Nie byłem w stanie określić, gdzie stoi mówiąca osoba, w zamkniętych pomieszczeniach pogłos. Tak samo z np. dźwiękiem kroków. Odnosi się to do wersji angielskiej, polską sprawdzę w weekend.
Podobno DTS wymiata, możecie potwierdzić?

ja gram tylko na słuchawkach i żadnych problemów z dźwiękiem nie mam w wersji polskiej (może coś na początku), więc trochę się zdziwiłem, że są jakieś obiekcje w stosunku do tego.

PostNapisane: 26 cze 2013, o 13:01 
Patapon

Ja też tylko w słuchawkach grałem w TLOU i nie miałem problemu, doskonale wiedziałem gdzie stoi klikacz, znacznie lepsze to niż nasłuchiwanie :szlug:

Zaczynam Przetrwanie, może później skuszę się na Przetrwanie+, aby na maxa dać wszystkie skille.

Multi też daje radę, jest niesamowita wczuwa, z dobrym składem niesamowite akcje wychodzą. Tutaj trzeba się trzymać razem bo inaczej zgon, polecam.

PostNapisane: 26 cze 2013, o 13:40 
Size Matters

Moldar napisał(a):
Ja też tylko w słuchawkach grałem w TLOU i nie miałem problemu, doskonale wiedziałem gdzie stoi klikacz, znacznie lepsze to niż nasłuchiwanie :szlug:

Zaczynam Przetrwanie, może później skuszę się na Przetrwanie+, aby na maxa dać wszystkie skille.

ja nasłuchiwanie wogóle wyłączyłem, bo uważam, tę opcje za zbyteczną. Gram na przetrwaniu i jest prościej niż na hard. W Uncharted tez tak miałem, że łatwiej mi się grało na najwyższym niż na niższym, może dlatego, że juz wszystko wiadomo co i gdzie. Btw; na przetrwaniu jak i na poprzednim poziome wogóle nie upgradowałem postaci. Jedynie to, że ostrzem mogę eliminować grzyby. Reszta dla mnie jest zbyteczna. Potem zagram jeszcze Przetrwanie+, bo tam jest niby jakieś ograniczenie. Generalnie mogłoby być trudniej.

PostNapisane: 26 cze 2013, o 16:23 
CHAMPION

Ta akcja z mapą metra jest żenująca.
Uważam, że takich ludzi jak (celowo nie użyję imienia i nazwiska by nie robić tego na czym mu zależy) ten palant powinno się z urzędu od razu zamykać do wiezienia za próbę wyłudzenia pieniędzy.
Taka mapa jest własnością publiczną, wziął za to pieniądze, na dodatek z podatków i niech spierdala... już widzę typa co zaprojektował znaki drogowe i żąda odszkodowania od wytwórni filmowych w których filmach pokazano przez chwilę drogę a przy niej znaki drogowe, albo od developerów robiących gry wyścigowe. Jakaś paranoja się robi na tym świecie.

PostNapisane: 26 cze 2013, o 17:01 
Size Matters

Uważam, że takich ludzi jak (celowo nie użyję imienia i nazwiska by nie robić tego na czym mu zależy) ten palant powinno się z urzędu od razu zamykać do wiezienia za próbę wyłudzenia pieniędzy.
Taka mapa jest własnością publiczną, wziął za to pieniądze, na dodatek z podatków i niech spierdala... już widzę typa co zaprojektował znaki drogowe i żąda odszkodowania od wytwórni filmowych w których filmach pokazano przez chwilę drogę a przy niej znaki drogowe, albo od developerów robiących gry wyścigowe. Jakaś paranoja się robi na tym świecie.

Wszyscy znamy jedną taka amerykańska firemkę, dla której zamienianie rzeczy oczywistych we własność intelektualną dla zyskania korzyści materialnych to chleb powszedni i dobrze na tym jak do tej pory póki co wychodziła przy dopingu i uciesze swoich nieświadomych klakierów. Nie dziwi więc fakt, że ta patologia jest i będzie upowszechniana.

PostNapisane: 26 cze 2013, o 17:07 
hc user

Kurcze, to może mam coś nie tak. Może sygnał w mono, możliwe?
Mam tak, że jak mówi ktoś do mnie, to go nie widząc nie mam szansy stwierdzić czy znajduje się on z lewej, prawej czy jest za mną. Fakt, że już dawno nie grałem na słuchawkach ale ztcp to nigdy nie było problemem.

Pomimo kilku słabszych jak dla mnie rzeczy, gra wymiata. Na takiej adrenalinie ostatnio grałem chyba w HR. Spocone łapy, bijące serducho, brawo ND za klimat. On przykrywa wszelkie niedoskonałości :szlug:

PostNapisane: 26 cze 2013, o 20:40 
berserker

Zgadzam się z tym co napisałeś ale on występuje tu jako osoba prywatna z jego prywatną twórczością.

Przecież on nie dostał pieniędzy od Bostonu za tą mapę czyli nikomu nie sprzedał do niej praw , z tego co widzę na jego stronie on po prostu zajmuje się hobbystycznie (tudzież reklamuje się) wykonywaniem takich grafik , jest też m.in. mapa linii tramwajowych w Amsterdamie.

Nawet w artykule jest napisane że ND powinno wykorzystać oficjalną mapę Bostonu , a nie korzystać z czyjejś twórczości.

PostNapisane: 26 cze 2013, o 21:09 
murderdoll

gadu: 0
Farsa z tą kurwa mapką. Pedałowi się nagle dolary zaświeciły przed oczami, ciekawe czy by tak jęczał, gdyby mapka pojawiła się w jakimś nikomu nieznanym crapie.
I rozumiem że on również się na nikim nie wzorował, tylko sam mierzył ekierką to jebane metro.
Co za typ.

PostNapisane: 26 cze 2013, o 21:34 
Size Matters

najśmieszniejszy był czarnochłop, co chciał kasę od R* za to, że niby czarnuch w GTA: SA to on :>>

PostNapisane: 27 cze 2013, o 01:26 
CHAMPION

mapa może być twórczością tylko wtedy gdy przedstawia fikcyjne miejsca, w przypadku gdy koleś odwzorował faktyczną linię metra to nie ma do niej żadnych praw... rozumiem jeszcze jakby był gościem wg. którego projektu wybudowali linie metra w tym mieście to jeszcze bym rozumiał.
Narysuję sobie Predatora, kto ma prawa autorskie do Predatora, ja czy Fox?
Oczywiście uważam, że ND winno tą texturę przygotować od podstaw, ale kręcenie takiej afery na tym... żenada.

W końcu udało mi się pograć dłużej w TLOU.
Muszę przyznać, że pierwsze 20-30min gry nie podobała mi się w ogóle. Wzorowany na Heavy Rain początek, beznadziejne sterowanie, gorszy interface a grafika jakoś nie zachwycała jak w przypadku każdej części Uncharted. Do tego doszły wspomniane przeze mnie wcześniej problemy z dźwiękiem.

Dziś na spokojnie do gry zasiadłem ponownie. Wszedłem w opcje. Polski dubbing poszedł w odstawkę, przyciszyłem muzykę i efekty dźwiękowe, na maksa dałem głośność mowy. Przełączyłem w menu na DTS5.1.
Rozpocząłem grę od początku po raz trzeci, tym razem jednak po 30min nie wyłączyłem. Grałem strasznie długo ;D Gra mnie wciągnęła. Od momentu gdy Joe budzi się z 20 letniego snu :>> jest tylko coraz lepiej.
Uważam, że ND grę z tym prologiem. Ten "1 level" powinien znaleźć się gdzieś wewnątrz gry - mogłoby to być w formie opowieści Joela, co by uczyniło głównego bohatera ciekawszym. Cóż ND wolało grę w otwarte karty.

Grafika jest świetna, dźwięk jeszcze lepszy. Mogę potwierdzić to co mówił McG, dziewczynka ma za stary głos jak na 14 lat zdecydowanie za stary, ja wiem, że to miała być dziewczynka, która przedwcześnie musiała dojrzeć, ale bez przesady :>> Niemniej aktorka podkładająca jej głos zagrała świetnie.
Zapomniałem już o początkowym niesmaku. Co zadziwiające ta gra im dalej tym ładniejsza (przeważnie w grach jest odwrotnie, im dalej tym gorzej :>> ).

PS:

PostNapisane: 29 cze 2013, o 20:49 
murderdoll

Kumpel właśnie mi to pożyczył.
Ale kurwa jest PROBLEM.
Włączyłem po polsku i jest co po pisał MG. Jak jechali samochodem to mało co było słychać z dialogów, szczególnie co mówił wujaszek. Jedno zdanie mówią głośniej, zaraz kolejne ciszej. Przełączyłem na angielski i problemu nie ma. Ale głosy są imo bardzo dobrze zrobione po polsku i tak chciałbym grać i teraz pytanie czy tak jest do końca czy te problemy potem mijają? Jak tak jest dalej to przełączam na ang, ale wolałbym już grać w jednej wersji bo się wybijam z klimatu.
Dialogi mam w opcjach ustawione na maks, próbowałem wszystkich opcji i nie słychać zmian. Niestety nie mam dobrych słuchawek więc ta opcja odpada.
No kurwa zawsze jakieś schody.
A gra zapowiada się wyśmienicie, szkoda że nie ma zimy i tak szybko robi się jasno.

PostNapisane: 29 cze 2013, o 21:29 
CHAMPION

Spróbuj z ustawieniami dźwięku - Jest kilka trybów emisji dźwięku, może to pomoże.

PostNapisane: 29 cze 2013, o 21:36 
murderdoll

Robiłem i nic nie dało.
A ty w końcu poeksperymentowałeś z polskim czy zostałeś przy angielskim?

edit
No nic kurwa.po 2 godzinach gry zaczynam od nowa po angielsku. Nie może być tak, bym grając w rodzimym języku niektórych słów musiał się domyślać z kontekstu.
A już taki byłem ciekawy co dalej.

PostNapisane: 29 cze 2013, o 22:13 
CHAMPION

Zlałem temat, oryginał bardziej mi się podoba i nie jest spaprana głośność dialogów.
Polonizacja jest fatalnie zrobiona, szkoda wysiłku aktorów, ktoś powinien polecieć za takie ftopy jak ta, czy żałosny poziom tłumaczenia.
"I hate this crap"="wynośmy się stąd" :>>

PostNapisane: 30 cze 2013, o 12:48 
Size Matters

Ciekawe. Ja takich problemów nie mam. Paru moich znajomych też grało po polsku i zero problemów. Możliwe, że wersja na BD jest jakaś zjebana. Ja mam ze Stora i u mnie wszytko jest ok. Gram na słuchawkach najpierw PLII, potem przełączyłem na 5.1 . W obu przypadkach słychać wszystko idealnie.

Mechanical God napisał(a):
Polonizacja jest fatalnie zrobiona, szkoda wysiłku aktorów, ktoś powinien polecieć za takie ftopy jak ta, czy żałosny poziom tłumaczenia.

Co teraz będziesz kolejnym piewcą o "fatalnej polonizacji" i "żałosnym poziomie tłumaczenia" po jednym tekście?. Owszem zdarzają się przeinaczenia, ale w kontekście całej gry brzmią tak samo jak nie lepiej -"You Bastard!"=" ty pierdolony bydlaku!". Działa w dwie strony. Czasami tłumaczenia są lepsze niż w oryginale. Nie chce mi się już na ten temat gadać. Mi polonizacja w tej grze pasuje na tyle, by dwa razy skończyć grę po polsku.

ps. Loco grałeś po epilogu po polsku?

PostNapisane: 30 cze 2013, o 13:59 
CHAMPION

Po prostu wybieram co dla mnie lepsze. A jeśli w polskiej wersji nie słyszę co postacie mówią to wolę grać po angielsku. Chciałem rozpocząć serię The Last of Us z polskim dubbingiem, bo był to świeży tytuł, nie było by problemu że grałem w poprzednie części z innymi głosami bohaterów do których przywyklem i nowe nie podchodzą... Ale cóż, widać nie było to tej grze pisane. Trochę obiektywizmu dude...

PostNapisane: 30 cze 2013, o 14:52 
Size Matters

]Polonizacja jest fatalnie zrobiona, szkoda wysiłku aktorów, ktoś powinien polecieć za takie ftopy jak ta, czy żałosny poziom tłumaczenia.

Trochę obiektywizmu dude...

:>> .

PostNapisane: 30 cze 2013, o 16:59 
Size Matters

Dajcie już sobie spokój z tą polonizacją albo niech każdy pogrubia i wyraźnie pisze "w mojej opinii polonizacja jest....".
W mojej jest na bardzo wysokim poziomie, głos Joela, Ellie oraz Davida brzmi lepiej niż w oryginale.

McG napisał(a):
Ciekawe. Ja takich problemów nie mam. Paru moich znajomych też grało po polsku i zero problemów. Możliwe, że wersja na BD jest jakaś zjebana. Ja mam ze Stora i u mnie wszytko jest ok. Gram na słuchawkach najpierw PLII, potem przełączyłem na 5.1 . W obu przypadkach słychać wszystko idealnie.

Co do sprawy technicznej polonizacji to jest coś źle zrobione. Całą grę przeszedłem w DTS na kinie domowym (mam wersję z PSS) i część dialogów było za cicho. Dzisiaj odpaliłem sobie na słuchawkach, ustawiłem DD 5.1 i słyszę praktycznie każdy dialog, chociaż to co gada wujaszek w samochodzie jest ciszej (ale w słuchawkach mimo wszystko słyszy się bez problemu).
Sprawdziłem ponownie na kinie domowym i muszę solidnie zwiększyć głośność, z tym że takie rozwiązanie powoduje masakrę jak jest jakiś wybuch, strzelanie itd. :>> trzeba w opcjach suwakami zmniejszyć dźwięki, muzykę a na maxa dać mowę.

Ostatnio edytowano 30 cze 2013, o 17:07 przez Neox, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 30 cze 2013, o 17:02 
murderdoll

Cytuj:
ps. Loco grałeś po epilogu po polsku?

Nie, włączyłem angielski i tak już zostało. Wczoraj grałem parę godzin ale się jasno zrobiło to odpuściłem. Wrażenia hm... póki co nie jest to gra na 10, leciusieńko się zawiodłem. Ale im dalej tym lepiej. W sumie dopiero co spotkałem Elle (fatalnie dobrany głos). Już chciałem jęczeć na grafę, ale widok kropel deszczu na szybie mi to wybił z głowy. Brakuje mi przyklejenia się do ścian. Ogólnie grałem z lizaniem ścian ale stwierdziłem że na pierwszy raz to bez sensu. Lepiej w to grać jak w film, nie zbaczać z dróg. To u mnie taki platformówkowy nawyk którego ciężko się wyzbyć. Zamiast iść główną drogą badam wpierw poboczne, sprawdzam wszystkie zaułki. Ale jak mówię to bez sensu. Lepiej chłonąć grę za pierwszym razem a za drugim się pobawić w szperacza. Tym bardziej że jest ten poziom trudności do odblokowania. Oby nie było tak jak w Anczarted że będzie on łatwiejszy niż hard. Drugi raz zagram po polsku i zobaczymy czy te początkowe problemy mijają. W angielskim jest za to taki babol, że napisy lecą jak oszalałe jak się mija dużo gadających osób. Bez sensu to jest, tak jakby musiało wyświetlić wszystkie dialogi w grze, nawet jak postacie gadają hektar od ciebie.
Razi też to, że są akcje ja się skradam, Elle idzie za mną wyprostowana pod nosem strażników a oni nie wznoszą alarmu. To tyle z minusów. Dalej są tylko plusy, strasznie filmowa gra. W takie szpile gram tylko po ciemku, to samo miałem z Hitmanem tyle że wtedy była lepsza pora roku. A tak to te parę godzinek w weekend to jest nic. W tygodniu też po robocie 3-4 godzinki i lulu. Ogólnie już się nie mogę doczekać zmroku.

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę
 Poprzednia strona << 
1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
 >> Następna strona 

Strefa czasowa: UTC + 1