PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 15 ] 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 gru 2014, o 18:38 
kArzeł

Już nie aktualne.

Ostatnio edytowano 20 gru 2014, o 02:47 przez Steve, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: 19 gru 2014, o 21:38 
CHAMPION

gadu: 818467
Przecież to piracki soft.

PostNapisane: 20 gru 2014, o 01:02 
Heavy Rain

Idź synek na fora o piractwie, tu żadnej informacji w ten deseń nie otrzymasz.

PostNapisane: 20 gru 2014, o 08:22 
Patapon

Rudy napisał(a):

Skąd ta pewność, przecież to forum też odkąd pamiętam było "pirackie" i jest trochę poradników o CFW :>>
Jeżeli chodzi o problem z tematu pewnie problemem jest albo zrypany CFW albo padający napęd UMD. Wniosek? Zmien CFW lub graj z memorki :>>

PostNapisane: 20 gru 2014, o 08:48 
kArzeł

Siever napisał(a):
Rudy napisał(a):

Skąd ta pewność, przecież to forum też odkąd pamiętam było "pirackie" i jest trochę poradników o CFW :>>
Jeżeli chodzi o problem z tematu pewnie problemem jest albo zrypany CFW albo padający napęd UMD. Wniosek? Zmien CFW lub graj z memorki :>>

Ano właśnie. Najlepiej kogoś od razu osądzić i tyle - najprościej. I też pamiętam że to forum nie do końca było takie "czyste" - bodajże w czasach PS 2.
Co do PSP. Kupiłem jakiś czas temu go na allegro - kompletnie nie interesowałem się tematem typu soft piracki, soft oryginalny. Gość tylko zapewniał że mogę uruchamiać gry z umd i karty pamięci (nawet napisał jak zgrywać gry na kartę pamięci - nie, nie ściągałem żadnej). Otóż dla mnie, wydawał się to świetny pomysł, z tego względu iż wrzucając taką grę na kartę pamięci, nie obciążam laseru w psp. I tak robiłem do tej pory. Wszystkie gry jakie miałem na karcie pamięci, posiadam w oryginale !! Mam takie zasady że każdy tytuł jaki sobie ogram - muszę mieć na fizycznym nośniku - oryginał. Od zawsze kolekcjonowałem gry, na różne platformy i praktycznie nigdy nie korzystałem z piratów. Do dziś poluje na kilka perełek na starsze platformy - choć mógłbym je mieć w ciągu kilku chwil ściągnięte z netu - ale nie chcę !!! Chcę je mieć w oryginale !
Wracając do mojego problemu z psp. Wydaje mi się że po części rozwiązałem problem - chyba jest zabrudzony laser - gdyż jak mocno podmuchałem gry się uruchamiają. Ale nie wiem czy to jest ostateczne rozwiązanie. Może to wymaga jakiegoś lepszego czyszczenia. Z drugiej strony to może być też być czujnik zamknięcia klapki. Niestety nie znam się na takich technicznych sprawach.
Siver sugerujesz zmianę softu ? Czy jeśli gry się uruchamiają po takiej czynności jak dmuchanie w kieszeń napędu, to soft może mieć tu coś do rzeczy ?? Czy bardziej właśnie uszkodzenie mechaniczne ??

PostNapisane: 20 gru 2014, o 09:37 
Patapon

No jak dmuchanie pomaga to na pewno jest problem sprzętowy, w dodatku który będzie postępował bo od dmuchania w końcu go jeszcze bardziej oblepisz :>>
Nie pamiętam dokładnie ale w PSP chyba był normalnie dostęp fizyczny do lasera, jakbyś miał jakiś delikatny pędzelek to możesz spróbować przeczyścić.
Poza tym ja na Twoim miejscu zawsze bym grał z memorki bo bateria lepiej trzyma :brew:

PostNapisane: 20 gru 2014, o 09:53 
kArzeł

Siever napisał(a):
No jak dmuchanie pomaga to na pewno jest problem sprzętowy, w dodatku który będzie postępował bo od dmuchania w końcu go jeszcze bardziej oblepisz :>>
Nie pamiętam dokładnie ale w PSP chyba był normalnie dostęp fizyczny do lasera, jakbyś miał jakiś delikatny pędzelek to możesz spróbować przeczyścić.
Poza tym ja na Twoim miejscu zawsze bym grał z memorki bo bateria lepiej trzyma :brew:

Dzięki za radę :)
Tak jest dostęp do lasera, postaram się przeczyścić, choć trochę się boję że mogę go uszkodzić.
Co do grania, to zawsze gram z memorki. Po prostu kupiłem kilka gier i sobie je zacząłem sprawdzać czy działają. By wyklucz że to gry są skopane, sprawdziłem jeszcze inne pozycje z mojej kolekcji.
A gdyby mi się jednak nie udało go dokładnie przeczyścić, to wtedy pozostaje już tylko serwis ? I czy w takim przypadku, jak mam nie oryginalny soft, serwis może go nie przyjąć do naprawy ? Lub przyjąć i zlikwidować, zastępując najnowszym od sony ? (choć chyba to mało prawdopodobne)

PostNapisane: 20 gru 2014, o 10:42 
Patapon

Smyrając go lekko pędzelkiem nic nie uszkodzisz. Jeżeli nie pomoże i tak jak piszesz nie znasz się na technicznych sprawach to zostaje serwis. I tutaj może być różnie ale możesz się ich wprost zapytać co z firmware'm, bo masz wgrany customowy i czy taki na pewno zostawią. Używanie CFW i granie z kopii zapasowych nie jest w Polsce nielegalne wiec spokojnie możesz pytać :>>

PostNapisane: 20 gru 2014, o 10:49 
kArzeł

Siever napisał(a):
Smyrając go lekko pędzelkiem nic nie uszkodzisz. Jeżeli nie pomoże i tak jak piszesz nie znasz się na technicznych sprawach to zostaje serwis. I tutaj może być różnie ale możesz się ich wprost zapytać co z firmware'm, bo masz wgrany customowy i czy taki na pewno zostawią. Używanie CFW i granie z kopii zapasowych nie jest w Polsce nielegalne wiec spokojnie możesz pytać :>>

Spróbuje na początek z tym pędzelkiem. A jeśli to nie laser, to jest tam jakaś inna część która mogłaby powodować takie objawy ?
No właśnie z tym serwisem, to mam pewne wątpliwości. Ale to już ostateczność.
Granie z kopii zapasowych nie jest nie legalne ?? :>> Ciekawe :D
A jeszcze jedno pytanie. Jak włączyłem God of War : Duch sparty (udało się uruchomić), pojawił się komunikat o instalacji nowego softu - 6.31 (chyba). Czy jeśli tą grę wrzucę sobie na memorkę, to też będzie pytał o ten soft ??

PostNapisane: 20 gru 2014, o 11:22 
Patapon

Tak, najpewniej gra i tak nadal będzie wołała wyższego softu. Najlepiej jeżeli zaktualizujesz CFW lub spatchujesz odpowiednio obraz gry. Ale z tym to już tutaj faktycznie nikt nie pomoże, ja od dawna nie używam PSP i nie jestem na bieżąco. Poszukaj dedykowanych for z taką tematyką - pewnie mają od razu gotowe poradniki.

PostNapisane: 20 gru 2014, o 12:37 
kArzeł

Siever napisał(a):
Tak, najpewniej gra i tak nadal będzie wołała wyższego softu. Najlepiej jeżeli zaktualizujesz CFW lub spatchujesz odpowiednio obraz gry. Ale z tym to już tutaj faktycznie nikt nie pomoże, ja od dawna nie używam PSP i nie jestem na bieżąco. Poszukaj dedykowanych for z taką tematyką - pewnie mają od razu gotowe poradniki.

Rozumiem że jak zaktualizuje soft od sony, to automatycznie tracę tamten piracki soft ?
Co do grania, to osobiście lubię grać na różnych konsolach, i tych starszych i młodszych :)

PostNapisane: 21 gru 2014, o 01:19 
Heavy Rain

Steve napisał(a):
Rozumiem że jak zaktualizuje soft od sony, to automatycznie tracę tamten piracki soft ?

Takie działanie może wywołać nawet bricka, biblioteki plików nie podejdą pod siebie i kaplica. Jeśli coś takiego chcesz zarzucić to tylko i wyłącznie, pierw powrót do OFW. Koniec mojego udzielania się. :szlug:

PostNapisane: 21 gru 2014, o 09:08 
kArzeł

Rudy napisał(a):
Steve napisał(a):

Takie działanie może wywołać nawet bricka, biblioteki plików nie podejdą pod siebie i kaplica. Jeśli coś takiego chcesz zarzucić to tylko i wyłącznie, pierw powrót do OFW. Koniec mojego udzielania się. :szlug:

To powiedz jeszcze jak wrócić do OFW ?

PostNapisane: 21 gru 2014, o 13:12 
Heavy Rain

Ty myślisz że ja to pamiętam ? Sprawdź jaki masz soft w informacja o systemie, poszukaj w google jakiegoś tutoriala i zrób krok po kroku jak tam jest opisane. PSP miałem, ale to było dobrych kilka lat temu. :>>

PostNapisane: 21 gru 2014, o 15:50 
kArzeł

Rudy napisał(a):
Ty myślisz że ja to pamiętam ? Sprawdź jaki masz soft w informacja o systemie, poszukaj w google jakiegoś tutoriala i zrób krok po kroku jak tam jest opisane. PSP miałem, ale to było dobrych kilka lat temu. :>>

Ok, to już nie męczę :)
Może coś uda mi się zdziałać.
pozdrawiam.

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1