PS2HARDCORE

Forum użytkowników PlayStation
Home Page FAQ Team Search
  Zarejestruj
Zaloguj 
Wątki bez odpowiedzi Aktywne wątki  

Usuń ciasteczka

Strefa czasowa: UTC + 1

New Topic Post Reply  [ Posty: 1 ] 

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 gru 2009, o 20:36 
Samanosuke

PSP 3000 i nowsze wersje 2000 przestały obsługiwać baterie serwisowe, więc przeróbka stała się niemożliwa. Jak to zwykle bywa - do czasu ;]. Jako że moje PSP po powrocie z gwarancyjnej naprawy magicznym sposobem miało FW 4.21 (fabrycznie miało 5.50 :]) a do przeróbki potrzebny jest 5.03, więc uznałem że się trochę pobawię w homebrew. A ze mam okazję przyczynić się dla dobra ogółu postanowiłem napisać tutorial :].

Najpierw trochę informacji:

Z tego co mi wiadomo nie da się zbrickować tym sposobem konsoli (przynajmniej ja nie potrafię :]). Głównie dlatego, że nie naruszamy flashu konsoli. Za tym idzie zaleta - nie tracimy gwarancji, ale też wada - CFW działa dopóki nie wyłączymy konsoli. Firmware zapisuje się w pamięci RAM, więc jeśli odkładamy konsolkę i chcemy zachować "przeróbkę" wrzucamy sleep mode (szybkie "tapnięcie" przełącznika). Przytrzymanie wyłącznika oznacza powrót do oficjalnego 5.03.

Co potrzebujemy:

- PSP z FW 5.03
- Exploit ChichHEN R2 http://downloads.exophase.com/506/chickhen-homebrew-enabler-r2/
- Firmware 5.03 GEN-A http://www.megaupload.com/?d=202D0J02

Instalacja exploita ChickHEN

Rozpakowujemy archiwum z linku i z katalogu slim kopjujemy folder ChickHEN do /PSP/PHOTO/ , a h.bin bezpośrednio na memorkę. Tutaj zaczyna się najbardziej upierdliwy moment - exploit działa jak chce. Ogólnie chodzi o to, by otworzyć folder ChickHEN i zjechać zaznaczeniem na sam dół.
Niektórzy zalecają przywracać ustawienia fabryczne i dorzucić jakieś zdjęcia do katalogu z exploitem. Nie musi to pomóc - mi udało się za +/- 15 razem na sformatowanej memorce i ustawieniach fabrycznych, dodałem też 3 "dummy" zdjęcia do folderu z exploitem.

Efekty mogą być dwa -
- konsola zawiesza się i po kilkunastu sekundach wyłacza - oznacza to tyle, co "spróbuj jeszacze raz" :]
- Na ekranie wyskakują "krzaki" tudzież "artefakty", po chwili się rebootuje - tak właśnie ma być
Dla pewności sprawdzamy System Information - prawidłowe jest 5.03 Chickhen R2

Teraz można już uruchamiać homebrew, ale nie do końca i nie zawsze :]. Nie działają też gry z PSX, ani ISO. Dlatego przechodzimy do następnego punktu

Instalacja CFW 5.03

Tutaj jest już o wiele prościej - ściągamy plik z linka, rozpakowujemy i odpalamy LAUNCH-ME.exe (miałem problemy pod XP, Vista pomogła). Wybieramy wersję naszego PSP i literę dysku, pod którą się znajduje (reszta standardowo jest ustawiona dobrze - FULL, YES), klikamy START. W zakładce GAME na konsoli powinien się pojawić plik INSTALLER-LOADER. Po uruchomieniu klikamy L albo R, żeby wgrać FW. Po kilku sekundach program poinformuje nas o sukcesie, klikamy kółko i cieszymy się CFW na pokładzie :].

Pamiętaj nie wyłączać konsoli, jeśli chcesz zachować CFW!

Wszystko co opisałem robicie na własną odpowiedzialność!

Szukaj:
New Topic Post Reply  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1